Γνωρίζει κανείς;

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.359
Αντιδράσεις
3.634
Δεν ξέρω αν το έχω αναρτήσει στο κατάλληλο thread αλλά έχω απορία για την ηθοποιό Χριστίνα Αυλιανού. Την θυμάμαι παρουσιάστρια κυρίως σε παιδικές εκπομπές την δεκαετία του 80. Παλιά νόμιζα ότι ήταν νηπιαγωγός, δασκάλα κτλ., αλλά ήταν ηθοποιός. Κυρίως στα 70ς και λίγο αρχές 80 είχε παίξει σε κάποιες ταινίες, σειρές κτλ. Τα ίχνη της (όπως βλέπω στην retro db) χάνονται στο 1991 ,32 χρόνια πριν δηλαδή, με μια παιδική εκπομπή στον Αντέννα με συμπαρουσιαστή τον Αργύρη Παυλίδη. Νομίζω εκείνη την χρονιά συμμετείχε και σε μια σειρά. Αλλά αυτή η χρονιά είναι και η τελευταία που βλέπουμε να συμμετέχει ή να παρουσιάζει κάποια εκπομπή κτλ.
Ίσως να άφησε τον χώρο του θεάτρου και του θεάματος γενικά και να ασχολήθηκε με κάτι άλλο,πχ. θεατρική παιδεία σε σχολεία; Ποιός ξέρει...
 
εχω την εντυπωση οτι εχει παιξει σε ταινια το 2015 .επισης απο καποιον ειχα ακουσει κατι για την συμπαθη συναδερφο αλλα δεν θυμαμαι ουτε απο ποιον ,ουτε τι,
θα μου πειτε σας φωτισα τωρα
 
σίγουρα σαν ηθοποιό την θυμάμαι στα "Εξόριστος στην κεντρική λεωφόρο" και "Δράκουλα των Εξαρχείων" του Νίκου Ζερβού, και σε ένα με τον Καλογερόπουλο δεκαετίας 80. Εννοείται τα τελευταία χρόνια τα είδα αυτά τα συγκεκριμένα έργα δεν είχε τύχει πιο παλιά.
 
Πίσω
Μπλουζα