Γνωρίζετε κάτι για την παρακάτω σαπουνόπερα?

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.346
Αντιδράσεις
3.594
Περίπου το 1991 τα μεσημέρια,το mega πρόβαλλε μια σαπουνόπερα με ελληνικό τίτλο "Υποψίες" αμέσως μετά την "Santa Barbara".Πρέπει να ήταν αρκετά παλιά γιατί η εικόνα ήταν αρκετά θολή.Όμως δε μπορώ να βρώ κάποια στοιχεία για την σειρά αυτή.Ελάχιστα θυμάμαι ένα χαρακτήρα που λεγόταν "Σάρκι" "Σάρκ" ή κάπως έτσι και πρέπει να ήταν ο κακός της υπόθεσης.Θυμάται κανείς αυτή την σειρά;
 
σχετικα με τις αμερικανικες σαπουνοπερες που προβληθηκαν στην ελληνικη τηλεοραση

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j...9Ky0Qdw0rXtFXg

πηγη: ola-ta-kala.blogspot.com

ισως ειναι αυτη η σειρα που ψαχνεις, άλλα στοιχεια δεν βρηκα...
 
BETTY BOOP είπε:
σχετικα με τις αμερικανικες σαπουνοπερες που προβληθηκαν στην ελληνικη τηλεοραση
https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j...9Ky0Qdw0rXtFXg

πηγη: ola-ta-kala.blogspot.com

ισως ειναι αυτη η σειρα που ψαχνεις, άλλα στοιχεια δεν βρηκα...
Κάνει βέβαια μια μιικρή αναφορά ο σύνδεσμος που μου έστειλες Betty "Υποψίες" (πιθανόν - λόγω της ημίωρης διάρκειας και του αστυνομικού περιεχομένου - αντιστοιχούσε στο "Edge of Tommorrow")...'' αλλά δεν αναφέρει κάτι παραπάνω..Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.Γενικά και στο wikipedia που αναφέρει τις σαπουνόπερες όλες,δεν έχω βρεί κάτι σχετικό.Να κράτησε λίγο λόγω μη επιτυχίας?Επίσης το παράξενο με αυτή την σαπουνόπερα,ήταν ότι όταν ξεκινούσε η σειρά (με τους σύντομους τίτλους αρχής που έχουν όλες οι σαπουνόπερες) το mega δεν έγραφε τον ξένο τίτλο αλλά τον είχε μεταφρασμένο "Υποψίες" .
 
Στη Wikipedia δε βλεπω σειρα με τιτλο Edge of Tomorrow
 
Rakeesh είπε:
Στη Wikipedia δε βλεπω σειρα με τιτλο Edge of Tomorrow
μάλλον το "Search For Tomorrow" εννοεί το άρθρο και όχι "Edge Of Tomorrow" και το έκανε λάθος

Κάτι βρήκα πριν λίγο παιδια.Μια σαπουνόπερα με τίτλο "Hidden Faces" ,με συντομη διάρκεια,παλιά τελη δεκαετίας 60,και με χαρακτηρα με όνομα Sharkey.κατα ενα 90% αυτό είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@paulochelao24[/USER] αν τελικά αυτή που ψάχνεις είναι το "Hidden Faces" πες το μου να κάνω μια αλλαγή στον τίτλο :)
 
και πάλι όπως είδα κάτι λίγες φωτός σε μια σελίδα ,δεν σιγουρεύτηκα ακριβώς,οπότε παραμένει το θέμα ως έχει
 

1@paulochelao24[/USER]

Ισως να ειναι και κουταμαρα αυτο που θα πω... #) ....αλλα υπηρχε μια ελληνικη σειρα με τιτλο "Υποψιες",

αλλα φανταζομαι δεν θα ειναι αυτο που ψαχνουμε. :)

Σε καθε περιπτωση το ψαξιμο συνεχιζεται. :)

 
Τελικά δεν είναι σίγουρα το "Hidden Faces".σε κάποιο σημείο (και πριν λίγο το πρόσεξα) στην wikipedia λέει πως τα επεισόδια έχουν σβηστεί από παλιά και δεν υπάρχει δείγμα (όπως έκαναν στις σειρές της ερτ οι δικοί μας ένα πράγμα) :(
 
Αφού στο blog έγραφε Edge of Tomorrow, υποθέτω πως θα είναι το The Edge of Night, που ήταν μυστηρίου. (Δεν την έχω δει, απλά την έχω ακουστά ως σαπουνοπεροφάν)

Αν είναι όντως αυτή, σου χω και επεισόδια να δεις. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
calliope είπε:
Αφού στο blog έγραφε Edge of Tomorrow, υποθέτω πως θα είναι το The Edge of Night, που ήταν μυστηρίου. (Δεν την έχω δει, απλά την έχω ακουστά ως σαπουνοπεροφάν)
Αν είναι όντως αυτή, σου χω και επεισόδια να δεις. :D
α λες να είναi αυτή που λες Calliope?
 
paulochelao24 είπε:
α λες να είναi αυτή που λες Calliope?
Δεν είμαι σίγουρη, μια που δεν έχουμε και πολλά στοιχεία. Στο youtube έχει αρκετά επεισόδια, φαντάζομαι στο Mega θα είχε τα ασπρόμαυρα μια που τη θυμάσαι θολή, οπότε για τσέκαρε αυτό.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλημερα ,χμμ η μουσική κάπως έτσι πήγαινε...και πολλές φάτσες κάτι μου θυμίζουν...βέβαια οταν ξεκίναγε έδειχνε μια υδρόγειο σφαίρα και έγραφε στα ελληνικά "Υποψίες" (όχι σε ξένο τίτλο) .Αλλά δεν αποκλείω το σήμα αρχής να το έκαναν πρόχειρα στο mega δηλ να ήταν δικής τους έμπνευσης για συντομία στην αρχή (κάτι όπως έκανε το alter ένα διάστημα που είχε αλλάξει τα φώτα στις ξένες σειρές που πρόβαλλε)
 
paulochelao24 είπε:
καλημερα ,χμμ η μουσική κάπως έτσι πήγαινε...και πολλές φάτσες κάτι μου θυμίζουν...βέβαια οταν ξεκίναγε έδειχνε μια υδρόγειο σφαίρα και έγραφε στα ελληνικά "Υποψίες" (όχι σε ξένο τίτλο) .Αλλά δεν αποκλείω το σήμα αρχής να το έκαναν πρόχειρα στο mega δηλ να ήταν δικής τους έμπνευσης για συντομία στην αρχή (κάτι όπως έκανε το alter ένα διάστημα που είχε αλλάξει τα φώτα στις ξένες σειρές που πρόβαλλε)
Πολύ πιθανόν. Το ίδιο είχε κάνει και το Star με το Days of our Lives, είχε κάνει δικούς του τίτλους αρχής με τον ελληνικό τίτλο "Μέρες Αγάπης".
 
οκ η σαπουνόπερα είναι όντως το The Edge Of Night..Βεβαιώθηκα απ' το imdb που υπήρχε χαρακτήρας με το όνομα Sharkey που τον υποδυονταν ο ηθοποιός Christopher Goutman..Ευχαριστώ για την βοήθεια calliope :) οπότε μπορείτε να αλλάξετε τον τίτλο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλημερα ,χμμ η μουσική κάπως έτσι πήγαινε...και πολλές φάτσες κάτι μου θυμίζουν...βέβαια οταν ξεκίναγε έδειχνε μια υδρόγειο σφαίρα και έγραφε στα ελληνικά "Υποψίες" (όχι σε ξένο τίτλο) .Αλλά δεν αποκλείω το σήμα αρχής να το έκαναν πρόχειρα στο mega δηλ να ήταν δικής τους έμπνευσης για συντομία στην αρχή (κάτι όπως έκανε το alter ένα διάστημα που είχε αλλάξει τα φώτα στις ξένες σειρές που πρόβαλλε)
Μήπως ήταν το as the world turns? Αυτό είχε τίτλους με υδρόγειο.
 
Μήπως ήταν το as the world turns? Αυτό είχε τίτλους με υδρόγειο.
Τελικά βεβαιώθηκα ότι ήταν το "the edge of night" ... Το λέω γιατί πέτυχα και κάποια επεισόδια στο YouTube και όντως ο ένας χαρακτήρας ήταν εκείνος που θυμόμουν (ο Sharkey που αναφέρω πιο πάνω) και η μουσική τίτλων.
 
Πίσω
Μπλουζα