Γνωρίζετε το όνομα του κούκλου;

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.896
Σ αυτο http://mam.avarchive.gr/portal/digitalview.jsp?get_ac_id=2391&thid=7950το βιντεο του ΕΟΑ στα 09:48 περιπου λεπτα μου τραβηξε περισσοτερο την προσοχη αυτος ο κουκλος,μου φαινεται οτι καπου τον εχω ξαναδει

Προβολή συνημμένου 99568

Το βιντεο εχει σχεση και με την 7η πανελληνια εκθεση παιχνιδιων και αμαξων που διοργανωθηκε την περιοδο 17/11/1980 - 13/12/1980,αυτο σημαινει οτι λιγο αργοτερα (ισως γυρω στα χριστουγεννα του '80)πρεπει να κυκλοφορησε στην αγορα και αυτος ο κουκλος

Εχει καποιο συγκεκριμενο ονομα; ειναι δημιουργημα της el greco;
 
:banghead: :banghead: δε μπορω να θυμηθω πού τον ξαναειδα..

ψιλομοιαζει στο Βιλλυ που συμμετειχε στα στρουμφακια αλλά δε νομιζω να ειναι αυτος

st.JPG
 
Μόλις είδα την εικόνα, μου ήρθε η σκέψη ότι τον έχω δει αυτόν τον κούκλο σε παιδική σειρά, αλλά στο ρετρομάνιαξ έχουν βρεθεί όλες οι παλιές ελληνικές παιδικές σειρές και δεν έχουμε δει καμία τέτοια εικόνα.
 
spirtoulis είπε:
Μόλις είδα την εικόνα, μου ήρθε η σκέψη ότι τον έχω δει αυτόν τον κούκλο σε παιδική σειρά, αλλά στο ρετρομάνιαξ έχουν βρεθεί όλες οι παλιές ελληνικές παιδικές σειρές και δεν έχουμε δει καμία τέτοια εικόνα.
spirtouli το οτι κατι σου θυμησε ειναι καλο γιατι σημαινει οτι δεν το φανταστηκα :flower:

σιγουρα δε βρεθηκαν ολες οι παλιες παιδικες σειρες που προβληθηκαν στην τηλεοραση,ελπιζω να εχω καμμια αναλαμπη και να θυμηθω πού τον ξαναειδα
 
Πίσω
Μπλουζα