Γύαλισμα Κονσόλας

Kortex

RetroN00b
Joined
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
16
Αντιδράσεις
0
Anyway, αυτό το κολπάκι δουλεύει σε όλων των ειδών της κονσολες, αλλα κατα τη γνωμη μου εχει πιο ωραιο αποτελεσμα στις μαυρες. Το κολπο ειναι απλο. Παιρνουμε μια παλια καλτσα, η καποιου ειδος πανι, οχι χαρτί και ψεκαζουμε πανω του λιγο WD40, το αντισκοριακο.

Στη συνεχεια τριβουμε την κονσολα απλωνοντας το ομοιομορφα. Aρχικα θα μυριζει ασχημα αλλα μετα απο 1 με 2 μερες η μυρωδια θα φυγει. Το αποτελεσμα θα ειναι πολυ ενα πολυ ωραιο και βαθυ φινιρισμα και δεν υπαρχει κανενας κινδυνος για καταστροφη της κονσολας ουτε ξεθωριασμα των γραμματων γιατι δεν ειναι διαβρωτικο.

Eγω το δοκιμασα στο N64 και στο SNES που εχω και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. Ωστοσο εαν γινει κατι, εγω δε φερω καμια ευθυνη. Επισης εκτος απο το WD40 μπορειτε να χρησιμοποιησετε και γυαλιστικο για ταμπλω αυτοκινητου,υποτιθεται οτι κανει την ιδια δουλεια.

Ωστοσο αυτη την τεχνικη δεν την εχω χρησιμοποιησει και δε ξερω πως αποδιδει και εαν υπαρχουν επιπτωσεις στην κονσολα. Ελπιζω αυτο το μικρο κολπακι να σας βοηθησει να εχετε τσιλικες τις αγαπημενες σας κονσολες.
 
πιστευω το γυαλιστικο ταμπλω ειναι καλυτερο και μυριζει και ωραια. "φραουλιτσα :D "

καλως ηρθες και εσυ :)
 
Ευχαριστω για το καλωσορισμα. Μπα, το WD40 μυριζει πιο καλα πιστευω :D
 
Το WD40 ειναι αυτο για τις ηλεκτρονικες επαφες? γιατι οπως το αναφερεις ως "αντισκοριακο" θα νομιζει κανεις οτι ειναι για να σκοτωνει τους σκορους στην ντουλαπα με τα μαλλινα :D :D:D
 
Καλωσηρθες φιλε η οικογενεια μας μεγαλωνει!
 
Το WD40 είναι σαν την κοκα κόλα. Πάει με όλα... Κάνει για δουειές που δεν έχετε φαταστεί.
 
Μόλις το διάβασα έλυσα το jaguar και το πέρασα με σπρέυ συλικόνης και το αποτέλεσμα είναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!!

Είναι και με άρωμα καρύδα :p but no worries,θα ξεθυμάνει σε λίγες μέρες

Το WD40 είναι έλαιο 8) καλήτερα με σπρέυ σιλικόνης

1)Το γυαλίζει - οχι σε τραγικό βαθμο,όσο πρέπει

2)Το προστατευει-φιλμάκι

p.s:wd40 is for amatures,the pros goes to "multi" by wurth:cool:
 
Haros είπε:
Το WD40 είναι σαν την κοκα κόλα. Πάει με όλα... Κάνει για δουειές που δεν έχετε φαταστεί.
τωρα και στα ψητά και τα τηγανητά ...WD40 μοναδικό :beerz:
 
Να πω κ γω κατι πρακτικοτατο κ ασφαλεστατο , δοκιμασμενο ξαλα! Παρτε ενα σφουγκαρακι γυαλισματις παπουτσιων, αχρωμο! Τζιτζιλονι τα κανει ολα! Εχουν μεσα υγρο σιλικονης κ γυαλοκοπαει πολυ καλα, χωρις τον φοβο καποιο σπρευ να μπει καπου που θα κανει ζημια!
 
Haros είπε:
Το WD40 είναι σαν την κοκα κόλα. Πάει με όλα... Κάνει για δουειές που δεν έχετε φαταστεί.
Σαν το Windex του Mr.Portokalos (My Big Fat Greek Wedding)

125px-Windex_Original.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα