Γύρω Γύρω Όλοι (1988)

Gryzor είπε:
Μπορείς να κάνεις παρέα με την κοπέλα μου, τον ίδιο καημό είχε. Κάθε φορά ξεροστάλιαζε, αλλά ποτέ μα ποτέ δεν την είδε. Και πως να την δει, με το όνομα που έχει (Μαριτίνα)? Παιδικά τραυματάκια... :)
ωχ.. η κοπελα σου και αν ηταν ανελπιστη περιπτωση.. να της δωσεις τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους απο μια συνπαθουσα!
 
Πραγματικα.. συγκινηθηκα πολυ οταν ειδα το βιντεο :precry:

Οι χαρκτηριστικες φωνες απο Ζουγανελη, Χρυσα, μαριονετες, το τραγουδι.. σαν να μην περασε ουτε μια μερα :precry: :precry:
 
Καταπληκτικο Video!

Btw δεν ηξερα οτι συμμετειχε και η Ματινα Καρρα.

Αφου ειναι μετα το 1981 λογικα θα υπαρχουν οι κασετες. Ενας χριστιανος στο ραδιομεγαρο δεν μπορει να αντικαταστησει μια απογευματινη βραζιλιανικη σαπουνοπερα με αυτο το θησαυρο?

Ουτε λεφτα στο φορολογουμενο θα κοστισει αλλα και θα εχουν και τα πιτσιρικια κατι της προκοπης να παρακολουθησουν.

Μηπως πρεπει να συνταξουμε μια λιστα τηλεοπτικων προγραμματων που θελουμε να επαναπροβληθουν και να κανουμε βομβαρδισμο emails?
 
Wally είπε:
Μηπως πρεπει να συνταξουμε μια λιστα τηλεοπτικων προγραμματων που θελουμε να επαναπροβληθουν και να κανουμε βομβαρδισμο emails?
Ωραια ιδεα wally :)

Ειχα δοκιμασει πριν δυο χρονια και εστειλα γραμμα στην κρατικη τηλεοραση που προτεινα να προβαλλει ξανα καποια παλια παιδικα και εκπομπες (το μηδεν κοστος ηταν απο τα πρωτα που ανεφερα, και η καλη ποιοτητα. Δυστυχως απαντηση δεν ελαβα ποτε.

Ισως αν μαζευτουν πολλοι ;)
 
Πολύ συγκινητικό (για τις αναμνήσεις που ξυπνά) το βιντεάκι!!!

Σ' ευχαριστούμε Tota!!! :D

Άσχετο... Παλαιότερα, (και αν θυμάμαι σωστά) όταν κάποιος έγραφε στη Ραδιοτηλεόραση συνήθως λάβανε (μέσω του περιοδικού αλλά και εγγράφως) την απάντηση από τον επίσημο φορέα: ΕΡΤ ή ΥΕΝΕΔ. Τώρα δεν ξέρω τί ισχύει... Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα όλα αυτά τα όμορφα παιδικά προγράμματα να έχουν διαγραφεί από το αρχείο της ΕΡΤ/ΥΕΝΕΔ προς χάριν διαφόρων αθλητικών συναντήσεων... :(

Αυτό δε σημαίνει πως δεν υπάρχει λόγος να τους βολιδοσκοπήσουμε... ;)
 
Χαίρομαι που βοήθησα και εγώ να σας κάνω να ταξιδέψετε σε εκείνες τις όμορφες εποχές :cool:

Μακάρι όντως να ξαναέβαζαν κάποιες εκπομπές....εδώ τα ιδιωτικά κανάλια γιορτάζουν για την προσφορά τους με επανάληψη των προγραμμάτων τους ...η δημόσια τηλεόραση γιατί όχι?

πχ η εκπομπή "κάπου ,κάπως καπότε" άνετα την βλέπουν και τα σημερινά πιτσιρίκια http://www.youtube.com/watch?v=CldjPZvK5Ss

Τουλάχιστον ελπίζω να μην κολλήσει πουθενά το project του κου Πυλάβιου για τα νέα επεισόδια του Παραμυθά για το 2010

Υ.Γ.1:Προσέξατε καθόλου στα βίντεο του ίδιου χρήστη την έναρξη του προγράμματος της disney ?Eάν όχι:http://www.greektube.org/content/view/68801/2/
 
ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!! :D

(και γύρω γύρω όλοι.... )
 
Να'σαι καλά tota που το ανακάλυψες!Σ'ευχαριστούμε. :)
 
αξεχαστα,αθωα και κυριως παιδικα χρονια με ολη τη σημασια της λεξεως,ειμαστε πολυ τυχεροι που ζησαμε εκεινη την εποχη και τωρα τη θυμομαστε με νοσταλγια...
 
βρηκα μια συνεντευξη του Γιαννη Ζουγανελη στο youtube

στο κομματι που προσθετω εδω αναφερεται στην εκπομπη "γυρω γυρω ολοι"


Μακαρι καποια στιγμη να εχουμε κι εδω στο retromaniax μια συνεντευξη του
 
Αν και δεν θυμάμαι την εκπομπή αυτή, θυμάμαι όμως ότι κάπου ακουγόταν το

Γεια σας παιδιά, γεια σας παιδιά

και να 'σαστε καλά''.

από την εκπομπή ''Γυρω γύρω όλοι'' ήταν;
 
BETTY BOOP είπε:
Αν και δεν θυμάμαι την εκπομπή αυτή, θυμάμαι όμως ότι κάπου ακουγόταν το
Γεια σας παιδιά, γεια σας παιδιά

και να 'σαστε καλά''.

από την εκπομπή ''Γυρω γύρω όλοι'' ήταν;
ναι Χριστινα,το ελεγαν τραγουδιστα οταν τελειωνε η εκπομπη
 
Το "γεια σας παιδιά και να'σαστε καλά" θυμάμαι κι εγώ πολύ έντονα και κάποιες σκόρπιες εικόνες από την εκπομπή.
 
Αγαπημένη εκπομπή!Θυμάμαι 2 τύπους που τους έλεγαν Μηβρέξει και Μηστάξει από την εκπομπη.Αν δεν κάνω λάθος τους έκαναν οι Γιάννης Νταλιάνης και Χάρης Γρηγορόπουλος!
 
g3.JPGΗ Αννα Θεοδωροπουλου σκηνοθετει απο..

gi1.JPGg2.JPG

g3.JPG

g4.JPG

πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα