* Γ' Λυκείου (2η δέσμη)

kingtiger077

RetroMaNiaC
Joined
2 Ιουλ 2011
Μηνύματα
583
Αντιδράσεις
178
Αγαπητοί συμφορουμήτες, ημέρα ανασκαφών η σημερινή και είπα να τιμήσω τη δεύτερη δέσμη σαν δευτεροδεσμίτης, καθώς δεν υπήρχε αντίστοιχο θρεντάκι! Παρουσιάζω το βιβλίο βιολογίας της Γ΄ Λυκείου καθώς και μερικά βοηθήματα που είχα στη φυσική, χημεία και βιολογία, έτσι για να έχουμε αρχείο τα εξώφυλλα! Ευελπιστώ να βρω σύντομα το βιβλίο της έκθεσης.

Προβολή συνημμένου 93605

Βοηθήματα βιολογίας

Προβολή συνημμένου 93606 Προβολή συνημμένου 93607

Βοηθήματα χημείας

Προβολή συνημμένου 93608 Προβολή συνημμένου 93609 Προβολή συνημμένου 93610
 
Ωραία ευρήματα!!! Καλά έκανες και τα κράτησες!!!

 


Yπήρχε και ε' δεσμη;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε΄δέσμη; Απ'ότι θυμάμαι οι δέσμες ήταν τέσσερις!!! Εκτός αν ήταν πριν ή μετά από τα μαθητικά μου χρόνια!

Ορίστε και μερικά βοηθήματα φυσικής!

Φυσική.jpg

και μερικά ακόμη χημείας

Οργανική χημεία Γ &#9.jpg

Φυσική 1.jpg

Φυσική 3.jpg

Φυσική 4.jpg

Φυσική Σαββάλας.jpg
 
Πώπω αυτά είναι ... Τα περισσότερα τα έχω.. Η βιολογία μου έχει καταστραφεί στο εξώφυλλο. Τα φροντιστηριακά του Σαββάλα ήταν πολύ καλά βιβλία.

Δεν ξέρουν τι χάνουν αυτοί που δεν δοκίμασαν το Μέγα Σφαγείο Ψυχών και Εγκεφάλων των Πανελληνίων των 80ηζ και 90ηζ.

[edit] off topic [edit]

Ευχαριστούμε kingtiger077
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eλα να μαζευομαστε οι δευτεροδεσμιτες!!!Απο τα βοηθηματα βιολογιας ειχα το 1ο και απο την χημεια αυτο του κορεση νταση.
 
Βρήκα σήμερα τα βιβλία της έκθεσης της Γ΄ Λυκείου καθώς και τα τελευταία βοηθήματα χημείας που είχα. Οφείλω να ομολογήσω πως τα βοηθήματα χημείας του Κορέση - Ντάση ήταν ότι καλύτερο κυκλοφορούσε τότε. Απολαύστε!

Έκθεση ιδεών Γ΄ Λυ&#9.jpg

Προβλήματα οργαν&#953.jpg

Έκθεση Γ΄ Λυκείου.jpg

Ερωτήσεις οργανι&#954.jpg

προβλήματα ανόργ&#945.jpg

Προβλήματα ανόργ&#945.jpg
 
Το βιβλίο της Έκθεσης-Έκφρασης κυκλοφορούσε μέχρι πριν από μερικά χρόνια, το ίδιο είχα κι εγώ, αλλά όχι το βιβλίο ''ΕΚΘΕΣΗ ΙΔΕΩΝ-ΛΟΓΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΣ''.
 
Πίσω
Μπλουζα