ΔΙΑΚΟΠΕΣ 90

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Απόσπασμα της πρώτης εκπομπής "Διακοπές '90". Ενα ημίωρο μαγκαζίνο με παρουσιάστρια την Νανά Δούκα. Μεταδόθηκε τον Ιούλιο του 1990 στην τηλεόραση το ΑΝΤΕΝΝΑ.
 
Απόσπασμα της πρώτης εκπομπής "Διακοπές '90". Ενα ημίωρο μαγκαζίνο με παρουσιάστρια την Νανά Δούκα. Μεταδόθηκε τον Ιούλιο του 1990 στην τηλεόραση το ΑΝΤΕΝΝΑ.
FORD231, :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
Το αρχείο σου είναι απλά ΘΕ-Ϊ-ΚΟ!!!! Νόμιζα πως παρουσιάστρια της εκπομπής ήταν η Λουκία Παπαδάκη, αλλά τελικά έκανα λάθος. Η Παπαδάκη παρουσίαζε την "συνέχεια" της εκπομπής που ονομαζόταν "Φθινόπωρο '90". Αργότερα, μετονομάστηκε σε "Χειμώνας '90", "Χειμώνας '91" και "Άνοιξη '91" όταν και διακόπηκε.
Συνέχισε και με άλλα σπάνια βίντεο από την πρώτη χρονιά του ΑΝΤ1 :)

Edit: Η παραπάνω πρώτη εκπομπή μεταδόθηκε την Δευτέρα 2 Ιουλίου 1990 :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Υπέροχο το βίντεο!
Θυμάμαι που είχα πετύχει κάποια στιγμή στο YouTube το φινάλε ενός επεισοδίου του Φθινόπωρο '90 με τη Λουκία Παπαδάκη, και μου είχε αρέσει η μελωδία των τίτλων τέλους, αλλά δεν ξέρω αν ήταν κανονικό τραγούδι.

Επειδή μπαίνει σίγαση (λόγω πνευματικών δικαιωμάτων στο YouTube και καλά κάνεις που το κάνεις, για να μην κατεβαίνουν τα βίντεο), μήπως ξέρεις φίλε FORD231 ποιό τραγούδι παίζει στους τίτλους τέλους του Διακοπές 90;
 
Υπέροχο το βίντεο!
Θυμάμαι που είχα πετύχει κάποια στιγμή στο YouTube το φινάλε ενός επεισοδίου του Φθινόπωρο '90 με τη Λουκία Παπαδάκη, και μου είχε αρέσει η μελωδία των τίτλων τέλους, αλλά δεν ξέρω αν ήταν κανονικό τραγούδι.

Επειδή μπαίνει σίγαση (λόγω πνευματικών δικαιωμάτων στο YouTube και καλά κάνεις που το κάνεις, για να μην κατεβαίνουν τα βίντεο), μήπως ξέρεις φίλε FORD231 ποιό τραγούδι παίζει στους τίτλους τέλους του Διακοπές 9
Δεν γνωρίζω δυστυχώς.
 
Τρέιλερ για την πρωινή εκπομπή του ΑΝΤ-1 Διακοπές 90. Μεταδόθηκε τον Αύγουστο του 1990.
Βασίλη, ΒΙ-ΝΤΕ-Α-ΡΑ!!! Πολύ καλό concept για πρωινή εκπομπή, μπορώ να πω! Αν αναλογιστούμε κιόλας ότι τότε μόνο ο ΑΝΤ1, το MEGA και η ΕΤ-1 είχαν πρωινό πρόγραμμα, ε, ήταν κάτι που βλεπόταν ευχάριστα :)

Πολύ ενδιαφέρουσα και η πληροφορία ότι η πρωινή εκπομπή μεταδιδόταν σε επανάληψη το βράδυ πριν το κλείσιμο του προγράμματος, πράγμα που επιβεβαιώνει και επιβεβαιώνεται από τα τηλεπρογράμματα που έχω αναρτήσει στο αντίστοιχο υποφόρουμ. Βέβαια, ποιος θα καθόταν στις 01:00+ τη νύχτα να δει μια εκπομπή "πρωινής" θεματολογίας, σε επανάληψη μάλιστα; :rolleyes: Απ' όσο φαντάζομαι, θα το έκαναν για να "γεμίσει" το πρόγραμμα...

Ημερομηνία του βίντεο δεν μπορώ να υπολογίσω, αν κρίνω, όμως, από το λευκό μεγάλου μεγέθους σήμα του σταθμού, θα έλεγα πως είναι μέσα προς τέλη Αυγούστου.
 
Την θυμάμαι αυτή την εκπομπή ! Προτιμώ τέτοιου στυλ εκπομπές απ' τα σημερινά σκουπίδια.Τι καλά που θα ήταν να ξεκινούσε το πρόγραμμα όχι από πρωί και να έκλεινε τις νυχτερινές ώρες. Θα είχαμε γλυτώσει από πολλά και απ' την κακή ποιότητα της σημερινής tv
 
Πάντως το concept της εκπομπής δεν ήταν καινούργιο ούτε για τα δεδομένα του 1990. Θυμάμαι κάπου στα 1987 υπήρχε και στην ΕΡΤ 1 μεσημεριανη εκπομπή τύπου τουριστικό/ταξιδιωτικό μαγκαζίνο, αλλά δεν θυμάμαι τον τίτλο της. Την παρουσίαζε θυμάμαι ένας μυστακοφορος δημοσιογράφος. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει τη μνήμη μου☺
 
Πίσω
Μπλουζα