Δίψα (1990 MEGA)

piratis13 είπε:
νομιζω δεν υπαρχει στο mega classics
Τότε ατύχησες. Θα πρέπει να περιμένεις να κυκλοφορήσει σε dvd (χλωμό) ή να ανέβει στο mega classics
 
Οι τίτλοι αρχής του Α κύκλου:

[video=youtube_share;FudXzQJWtpg]

 
Από το λίγο που την είδα πρόκειται για μια πολύ ωραία σειρά. Μακάρι να αξιωθεί το mega να την ανεβάσει. Χτες που δν με έπιανε ο ύπνος ξενύχτησα και έπεσα στο τελευταίο επεισόδιο...
 
Δεν είχα δει ποτέ τη σειρά αυτή, μου έκανε εντυπωση ο τίτλος της...(Μα Δίψα ονομάστηκε η σειρά ;) ...
 
Στο απόσπασμα του post 13 βλέπουμε και το σπίτι με τα πιάτα, ενώ στο post 14 στο ρόλο του δικηγόρου ο Κώστας Τσάκωνας ΙΙ, εκφωνητής και ηθοποιός, συνωνόματος του πρόσφατα εκλιπόντος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tίτλοι αρχής του δευτερου κύκλου της σειράς και σκηνές από επεισόδια του δευτερου κύκλου

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
προβαλεται ολες τις ημερες στις 4.40 περιπου
 
καλή σαπουνόπερα παρά την cult αισθητική της.Είχε σασπένς και μου άρεσε που είχε πολλά εξωτερικά γυρίσματα και σε φυσικούς χώρους και όχι σε στούντιο όπως άλλες σαπουνόπερες (λάμψη,καλημέρα ζωή κτλ).Κλασικά "Δίψα" βράδυ Παρασκευής του 1990-91 με "αυθαίρετους" να ανοίγουν την prime time της Παρασκευής τότε,και να ακολουθούν οι ξένες σειρές "τα διαμάντια", "Χάντερ"  και η κλασική μεταμεσονύχτια ζώνη της ξένης ταινίας.Αξέχαστα βράδια Παρασκευής 
 
στο γνωστο site ανεβαινουν τα επεισοδια για οποιον ενδιαφερεται
 
Ξεκίνησα να τη βλέπω μετά από αρκετό καιρό. Δεν τη θυμώνουν σχεδόν καθόλου και πραγματικά έχω κολλήσει! Έχω φτάσει στο 17ο επεισόδιο και συνεχίζω ολοταχώς! Η "Οικογένεια" του ΑΝΤ1 δεν πιάνει μία μπροστά στη "Δίψα"!

Σενάριο εξαιρετικό! Casting απίστευτο! Σκηνικά πραγματικά τα οποία δίνουν ένα μοντέρνο "αέρα" στο όλο σκηνικό. Και το καλύτερο ποιο είναι; Η μουσική του Robert Williams η οποία ταιριάζει 100% με το κλίμα της σειράς.

Πραγματικά, μια must watch σειρά που δεν πρέπει να χάσει κανείς!

Περαιτέρω σχόλια μόλις προχωρήσω με τα επεισόδια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελευταία άρχισα να την παρακολουθώ και εγώ. Έχει το ενδιαφέρον της ( και την cultιλα της). Το μόνο που χτυπάει κάπως άσχημα, είναι ότι έχουν βάλει συγκεκριμένους κομπάρσους να παίζουν διαφορετικούς ρόλους , με διαφορά μόνο 2-3 επεισοδίων !
 
Πριν λίγες μέρες είδα και το τελευταίο επεισόδιο. Αρκετά καλή σειρά για το είδος της ( και την εποχή της) , που σου κρατούσε το ενδιαφέρον.
 
Πριν λίγες μέρες είδα και το τελευταίο επεισόδιο. Αρκετά καλή σειρά για το είδος της ( και την εποχή της) , που σου κρατούσε το ενδιαφέρον.
Εγώ έφτασα στο επεισόδιο 83, που δολοφονείται ο Λαγομάτης! Ομολογώ πως περίμενα κάπως πιο καλογυρισμένη τη σκηνή αλλά εντάξει, ήταν αρκετά καλή.
 
  • Love
Reactions: RIO
Εγώ έφτασα στο επεισόδιο 83, που δολοφονείται ο Λαγομάτης! Ομολογώ πως περίμενα κάπως πιο καλογυρισμένη τη σκηνή αλλά εντάξει, ήταν αρκετά καλή.
Δυστυχώς μετά τον θάνατο του, πέφτει κάπως το ενδιαφέρον της σειράς, αλλά και πάλι βλέπεται άνετα.
 
Δυστυχώς μετά τον θάνατο του, πέφτει κάπως το ενδιαφέρον της σειράς, αλλά και πάλι βλέπεται άνετα.
Δεν έχω δει παρακάτω, αλλά δεν μπορώ να τη φανταστώ χωρίς αυτόν. Ε, όπως και να το κάνουμε χρειάζεται η λαμογιά του ;)
 
  • Love
Reactions: RIO
Πίσω
Μπλουζα