Δεν ειναι Arcade Cabinet.. Αλλα τι κανει την δουλεια του!!

sansiro.sugata

RetroWannaBe
Joined
8 Μάρ 2010
Μηνύματα
38
Αντιδράσεις
2
Καλησπερα σε ολους!!

Στην προσπαθεια μου να απολαυσω λιγο καλο Arcade Gaming , ειχα εναν παλιο Joystick απο το.... 1994 !!

Πηρα και τον ιδιο το 2012... και ιδου το αποτελεσμα!!

Μπορει να μην εινια Arcade Cabinet.. αλλα δουλεια κανω!!

:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Καλημερα. Το θρεντ αυτό δεν έχει σχέση με την κατηγορία. Ενα παληκαρι να το μεταφέρει στα Arcades.
 
Ζητω συγνωμη και παλι , χρειαζομαι λιγο χρόνο μέχρι να εξοικειωθώ με το Forum.
 
Δεν πειραζει. Τα παιδια θα το μεταφερουν καποια στιγμη.
 
Μια χαρά είσαι. Τα CMS joysticks είναι αξιοπρεπής λύση για να παίζεις ΜΑΜΕ. Σκέψου την πιθανότητα κάποια στιγμή να προμηθευτείς το απόλυτο εργαλείο για retrogaming, το ArcadeJoy. Είναι η καλύτερη αγορά για gaming που έκανα στη ζωή μου μετά την Amiga.
 
ναι φιλε μου ειδα το ArcadeJoy , αλλα δυσκολευομαι να βρω το site του κατασκεαατη , αν εχεις καποιο τροπο επικοινωνιας πες μου με pm :)
 
Μια χαρα εισαι φιλε ετσι δεν χρειαζεται να εχεις καμπινα για να απολαυσεις τα αγαπημενα σου παιχνιδια.Εγω καμπινα μπορω να εχω και αυριο αν θελω και τζαμπα αλλα δεν εξηπηρετη τον σκοπο μου γιαυτο δεν την περνω.Χρεισιμοποιω τα 2 Arcadejoy που εχω και ενα Gamepad logitech σε καποια παιχνιδια και ειμαι μια χαρα.
 
metalcandyman είπε:
Εγω καμπινα μπορω να εχω και αυριο αν θελω και τζαμπα
:eek: Δεν την δίνεις σε μένα τότε; Την ανταλλάσσω και με Arachnid dartboard άμα θες. :)
 
χαχαχαχαχαχαχαχα καλο φιλε αλκη :D τον Winmau blade 4 και τον Unicorn Eclipse pro που εχω δεν τους αλαζω με τιποτα.Εξαλου δεν ασχολουμαι με ηλεκτρονικους στοχους στο σπιτι παρα μονο εξω σε μαγαζια.Ωσο για την καμπινα εχω ενα φιλο που εχει καποιες ακρες με παλια μαγαζια με Arcades που εκλεισαν περνει οτι θελει αν χρειαστη και γενικα εχει και την τεχνογνωσια και την εμπειρια και εχει κανει 2 καμπινες μια για μενα και μια γιαυτον.Εγω την ειχα αρκετο καιρο αλλα επειδη αλαξα καποια πραγματα και χρειαζομουν χωρο την εδωσα πισω και οποτε θελω την ξαναπερνω.Δεν φτιαχνει καμπινες αλλες ουτε και πουλαει απλα για μας της εφτιαξε.Απλα εγω δεν ασχολουμαι μονο με τα παιχνιδια.Ελαχιστα παιχνιδια απο τα Arcades δεν τερματιζω οποτε δεν εχω καποιο στοχο και τα παιζω αν καποια στιγμη θελω να σκοτωσω την ωρα μου.Γιαυτο και ασχολουμαι με το Twin Galaxies και τα World records.
 
Μια χαρά είναι! :)

Πάντως, αν πιάνουν τα χέρια σου, μπορείς να βρεις καθοδήγηση εδώ για να φτιάξεις μια καμπίνα! ;)
 
alkis21 είπε:
Μια χαρά είσαι. Τα CMS joysticks είναι αξιοπρεπής λύση για να παίζεις ΜΑΜΕ. Σκέψου την πιθανότητα κάποια στιγμή να προμηθευτείς το απόλυτο εργαλείο για retrogaming, το ArcadeJoy. Είναι η καλύτερη αγορά για gaming που έκανα στη ζωή μου μετά την Amiga.
Ρε παιδια το site του Ιορδανη γιατι ειναι κατω??

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
spirosp είπε:
Ρε παιδια το site του Ιορδανη γιατι ειναι κατω??
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Δεν ξερω γιατι αλλα ελπιζω να μην σταματησε να τα φτιαχνει.Θα δω να επικοινωνησω μαζι του να μαθω.
 
Ειναι πολυ καλη λυση για ενα δευτερευον χωρο,οπως ενα εξοχικο στο χωριο πχ.

Γιατι μια καμπινα εχει τελειως μα τελειως τελεια διαφορετικη αισθηση εντελως ομως,τελεια και παυλα :)
 
Επιπλεον Photos... Πραγματικα το εχω λιωσει το Final Fight & Cadilacs & Dinosaurs.

IMG_0991.jpg

IMG_0982.jpg

IMG_0987.jpg
 
sansiro.sugata είπε:
Επιπλεον Photos... Πραγματικα το εχω λιωσει το Final Fight & Cadilacs & Dinosaurs.Προβολή συνημμένου 45818Προβολή συνημμένου 45819Προβολή συνημμένου 45820
Φιλε μου βασικα την οδο αυτη ολοι τη ξερουμε,εσυ θα πρεπει να μαθεις μαλλον τι εστι καμπινα για να δεις πως γινεται η δουλεια.Ή εστω ενα πανελ της προκοπης.

Παντως εισαι σε καλο δρομο ολοι ετσι καπως ξεκινησαμε,με χαζομοχλους τετοιου τυπου.Οταν θα περασεις στη σωστη οδο(συντομα πιστευω),θα γελας μονος σου με το θεμα που ανοιξες.
 
Ναι πραγματι εχω δει μερικες καμπινες σε διαφορα Site και εχω παθει.. πλακα...

Θελει χρονο για να το ξεκινησω , αλλα εχω τον διαθεσιμο χωρο (που απο οτι καταλαβα σχεδον ολος ο κοσμος εκει κολλαει , βαζει την καμπινα και την πουλαει μετα απο κανα χρονο λογο χωρου).

Πραγματικα ομως πρεπει η καμπινα να ειναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ...
 
sansiro.sugata είπε:
Ναι πραγματι εχω δει μερικες καμπινες σε διαφορα Site και εχω παθει.. πλακα...
Θελει χρονο για να το ξεκινησω , αλλα εχω τον διαθεσιμο χωρο (που απο οτι καταλαβα σχεδον ολος ο κοσμος εκει κολλαει , βαζει την καμπινα και την πουλαει μετα απο κανα χρονο λογο χωρου).

Πραγματικα ομως πρεπει η καμπινα να ειναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ...
Eτσι ακριβως.

Στο θεμα χωρου,υπαρχουν και μικροτερες καμπινες που δε πιανουν παρα ελαχιστο χωρο διατηρωντας τη κανονικη αισθηση.

Καλη τυχη στο επομενο project σου.
 
Να σσι καλα.

Επειδη δε σκαμπαζω τιποτα ομως απο Ηλεκτροτεχνικα , Κατασκευες και τα λοιπα.. θα παρει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ.. :) :) :)
 
Φιλε sanshiro απολαυσε τα παιχνιδια που γουσταρεις με τα εργαλεια που εχεις και αν μελοντικα απκτησης καμπινα καλως να την αποκτησης.Το παν ειναι να παιζουμε και να απολαμβανουμε τα παιχνιδια που μας αρεσουν αυτο ειναι το σημαντικο οποτε οι μοχλοι σου μια χαρα ειναι.
 
Πίσω
Μπλουζα