Δεν θυμάμαι το τίτλο παιχνιδιού

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Εδώ και χρόνια δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο ενός παιχνιδιού για Amiga CD 32 (ίσως να είχε βγει και αλλού , αλλά δεν ξέρω) . Συγκεκριμένα ήταν platform (τι ωραία λέξη και τούτη εκείνα τα χρόνια !) και έπαιζες με ένα ανθρωπάκι που , εμένα τουλάχιστον , μου θύμιζε Ευχούλη ! Ίσως και να ήταν όντως , δεν θυμάμαι τον τίτλο . Θυμάμαι όμως πως είχε θεσπέσια γραφικά . Θυμάστε μήπως εσείς πώς λεγόταν ; :)
 
ZOOL :confused:

zool_(cd32)_03.png


zool_05.png
 
Χμμμ JamesPond?

robocod-n.png
 
Μπας και ηταν το fire&ice?

fireice.gif
 
Οχι το "fire ice" ειναι κογιοτ του wally ειναι ψαρι αρα "ευχουλης" ειναι το zool . :D
 
Μηπως εννοεις το Flink? Αυτο εχει και "ευχουλη" πρωταγωνιστη και ομορφα γραφικα. Ειχε βγει το 1994.
 
Ακολουθεί άσκοπο και ανούσιο μήνυμα το οποίο δεν μπορεί να βοηθήσει σε τίποτα τούτο το thread :

Με κάλυψαν οι προλαλήσαντες! :D

(Πάντως με ευχούλη μοιάζει περισσότερο ο JP)
 
Δυστηχώς όχι ... Δεν ήταν κανένα από αυτά . Θυμάμαι το είχα δει στο Gamer στα τεέυταία χρόνια της Amiga CD 32 . Απ'ότι θυμάμαι είχε και υποθαλάσια επίπεδα (μάλλον κάτι σαν στο Sonic - αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά) . Νομίζω πως το αντικείμενο συλλογής (όπως δηλαδή δαχτυλίδια , μανιτάρια κτλ σε άλλα παιχνίδια) ήταν διαμάντάκια .

Πάντως και το Zool επανέφερε ωραίες αναμνήσεις !
 
Μήπως ήταν αυτό;

bubble3jr5.gif
bubbleandsqueakdu0.png


BUBBLE AND SQUEAK
 
Όχι ... δεν πειράζει όμως , πού θα πάει ; θα το βρούμε !
 
iliekater είπε:
Εδώ και χρόνια δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο ενός παιχνιδιού για Amiga CD 32 (ίσως να είχε βγει και αλλού , αλλά δεν ξέρω) . Συγκεκριμένα ήταν platform (τι ωραία λέξη και τούτη εκείνα τα χρόνια !) και έπαιζες με ένα ανθρωπάκι που , εμένα τουλάχιστον , μου θύμιζε Ευχούλη ! Ίσως και να ήταν όντως , δεν θυμάμαι τον τίτλο . Θυμάμαι όμως πως είχε θεσπέσια γραφικά . Θυμάστε μήπως εσείς πώς λεγόταν ; :)
Αυτό λες;

http://www.mobygames.com/game/amiga/trolls/screenshots

Trolls?
 
Τώρα με φέρατε σε δίλημα ... Από τη μια η φάτσα του πρωταγωνιστή μοιάζει , αλλά από την άλλη δεν μου θυμήζουν τίποτα οι πίστες . Ποός ξέρει , ίσως οι εικόνες που έχουν μείνει στη μνήμη μου να είναι από άλλες πίστες ... Πάντως θυμάμαι σαφέστατα πως ήταν σε Amiga CD 32 (εξάλλου το Gamer περιέγραφε μόνο παιχνίδια για κονσόλες) και συγχρόνως στο σύνδεσμο του Anestis βρίσκω πως το Trolls δεν είχε βγει για Amiga CD 32 . Πάντως σας ευχαριστώ όλους για την προσπάθειά σας . :)
 
...η περιγραφή μου θυμίζει το Trolls (για το οποίο έγραψαν ο Anestis και ο pitsunami), αλλά βλέπω το πως ήδη απορρίφθηκε...

Πάντως αν έχετε στην συλλογή σας περιοδικά USER, διαβάστε οπωσδήποτε το review του Κροντηρά για τα Trolls. Είχε πολύ γέλιο !! :biglaugh:
 
exw thn entypwsh oti prepei na les gia ta trolls
 
Πλέον και εγώ αυτήν την εντύπωση αρχίζω να έχω ! Τουλάχιστον μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει / διαψεύσει αν βγήκε για Amiga CD 32 ;
 
Πίσω
Μπλουζα