Διάφορα Κόλπα & Τρικς: Κόλπο με Αυγό

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.653
Αντιδράσεις
66.162
Θυμάμαι ότι από τα μικρά κόλπα που μας έδειχναν οι μεγάλοι, αυτό που με είχε εντυπωσιάσει πιο πολύ, ήταν αυτό με το αυγό. Αν το κρατήσεις οριζόντια ανάμεσα στα δυο σου χέρια, όση ( μα όση) δύναμη και αν του ασκήσεις, δεν πρόκειται να σπάσει. :bash:

Από όσα είχα δει, αυτό μου είχε κάνει την πιο μεγάλη εντύπωση. Εσείς θυμάστε ανάλογα κόλπα, που να σας τράβηξαν το ενδιαφέρον;
 
Για να δεις αν είναι βρασμένο ένα αυγό το βυθίζεις σε νερό...κάπως ετσι πάει το κόλπο.

Επίσης αν βυθίσεις σε ξύδι ένα αυγό δεν σπάει το τσόφλι; Δεν γνωρίζω ακριβώς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επισης αν βαλεις ενα σπιρτο σε ενα μπουκαλι και απο πανω ενα καθαρισμενο αυγο, το κενο αερος θα ρουφηξει σιγα σιγα το αυγο μεσα.

Εννοειται οτι το μπουκαλι πρεπει να εχει σχετικα μεγαλο στομιο, δε μιλαμε για μπουκαλι κοκακολας :)
 
Άσχετα από το αυγό, αν γεμίσεις μπουκάλι μπύρας, αφήνοντας ένα κενό όχι μέχρι πάνω, και του κλείσεις απότομα το στόμιο με την παλάμη σου τότε ο αέρας που έχει μέσα πιέζει το νερό και σπάει τον πάτο του μπουκαλιού.
 
Καλό !!! Αρχικά νόμιζα πως πρέπει να είσαι ξυπόλητος. Αλλά τελικά πιάνει και με παπούτσια. :fafoutis:
 
Εγώ αφού προσπάθησα μερικές φορές ανεπιτυχώς το παραπάνω "κόλπο":
Rage.jpg
:fafoutis: :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:
 
Άραγε άμα κάνω το 7 αντί για το 6 λέτε να πείραζει ;; Θα πιάσει το κόλπο;; :biglaugh:
E, μην κλέβεις :fafoutis: :fafoutis:

Προσπάθησε αυτό που θα γράψω και σου λέω ότι θα φτάσεις στο όριο του εγκεφαλικού, όπως κόντεψα εγώ :D :
Γύρνα κυκλικά προς όποια κατεύθυνση θες το πόδι σου και στρίψε κυκλικά προς την αντίθετη το χέρι της ίδιας μεριάς. :fafoutis::fafoutis:

Όσο το προσπαθούσα ένιωθα καψίματα στο κεφάλι!!!!! Ν' ανησυχήσω ή όχι; Το σίγουρο είναι ότι μου κάηκαν κάμποσα εγκεφαλικά κύτταρα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Πίσω
Μπλουζα