Διάφορα ευτράπελα στην Ελληνική τηλεόραση

από πότε είναι; δε νομίζω το κανάλι 9 να υπήρχε πριν το 1995
 
Thor είπε:
από πότε είναι; δε νομίζω το κανάλι 9 να υπήρχε πριν το 1995
Μπορεί το βίντεο του αρχικού ποστ να μην είναι και τόσο "ρετρό", όμως το θέμα αν δεν υπάρχει ήδη είναι πολύ καλό, και σίγουρα θα υπάρχουν πολλά τηλεοπτικά ευτράπελα πριν το 1995...

Πχ αυτό που νομίζω ότι είναι πριν το 95....

[video=youtube;-pdAvBRK8vc]

 
" Mα αφού είμαι ο μεσσίας ".... :rofl: :rofl: :rofl:
 
Ο άμοιρος ο Μεσσίας... :D Δεν τον ήξερα, στη Θεσσαλονίκη ήταν αυτός απ'ότι είδα. Πού να βρίσκεται τώρα άραγε;

Kostasgial, καλωσήρθες! Αυτή είναι η διαδικασία για να ανεβάζεις embedded βίντεο στο φόρουμ.
 
Κάτι που θυμάμαι αλλά μάλλον δεν υπάρχει βίντεο, ήταν σε δελτίο ειδήσεων σε ένα από τα κρατικά κανάλια και σε βίντεο με τον Ανδρέα Παπανδρέου, είχαν ξεχάσει το μικρόφωνο ανοιχτό και ακούγεται ο παρουσιαστής να λέει "Τι λέει ρε ο μ.......;"..

την άλλη μέρα ο παρουσιαστής είχε πάει σπίτι του... :p
 
Παιδιά παρακαλώ να περιοριστούμε στα ρετρό ευτράπελα.
 
Θυμάμαι οτι ένας παρουσιαστής αθλητικών (ο Γερακάρης ή ο Αργυρίου) ο οποίος σηκώθηκε πριν κλείσουν οι κάμερες, κάτω απο το σακάκι φόραγε κοντο παντελονάκι (λόγω καλοκαιριού)!! Το θυμάται κανείς άλλος αυτό;
 
Εγω θυμαμαι σε τοπικο καναλι (CENTER) της Καβαλας,απογευματακι (16:30 πανω κατω) ειχε παιδικο προγραμμα κ απο μεσα ακουγοταν πεντακαθαρα η φωνη του Αγγελου Τζελιου να προετοιμαζεται να μαγνητοσκοπησει την εκπομπη του...ακουγοντας πεντακαθαρα κατι κοσμικα επιθετα για ορισμενους εκει μεσα στο καναλι κ μετα να λεει: "...ελα μ***α Νικο...γραφουμε; (...) Κυριες κ κυριοι καλησπερα....". Χαχαχαχαχα!

Και μια αλλη φορα στο αλλο καναλι ΕΝΑ (της Καβαλας) ενας αλλος περιμενε να βγει στο αερα...ενω ηταν ηδη στο αερα,χωρις να το καταλαβει...κ αφεθηκε στο σπορ των ανασκαφων της ρινικης του κοιλοτητας,αφηρημενος στην αναγνωση μιας εφημεριδας....

Τρελο γελιο :D
 
Στο μεγάλο παζάρι κάποια στιγμή ο Ανδρέας Μικρούτσικος ρωτούσε τον σπίκερ της εκπομπής "Τι ώρα είναι?" και εκείνος απαντώντας "Είναι ώρα να δούμε τα δώρα των χορηγών" έκαναν κοντινό πλάνο στα δώρα των παικτών.

Μια φορά, ρωτώντας αυτή την ερώτηση πετάγεται μια γιαγιά που καθόταν δίπλα του και φωνάζει "6 παρά τέταρτο!!!". Γελώντας ο Μικρούτσικος της λέει "όχι αυτή την ώρα γιαγιά, την άλλη θέλω" :D
 
2 ευτράπελα από την βουλή που θυμάμαι, το ένα ήταν με τον Μητσοτάκη του σε μία ομιλία σχετικά με το σκάνδαλο Κοσκωτά αντί για "Κοσκωτάς" είπε "Κοσκ@τ@ς".

Και το δεύτερο με τον τότε πρόεδρο της βουλής Αθανάσιο Τσαλδάρη που σε μία ψηφοφορία ήρθε η ώρα να πει το δικό του όνομα, και ακολουθεί ο εξής διάλογος με κάποιον που ήταν δίπλα του...

"Αθανάσιος Τσαλδάρης..

Αθανάσιος Τσαλδάρης...

Αθανάσιος Τσαλδάρης!!

Δεν ήρθε αυτός; Έχει στείλει κάποια επιστολή;

- Κύριε πρόεδρε εσείς είστε!

- Α, ναι! Δίκιο έχεις...".
 
αν βαλουμε και της βουλης αξεχαστο ειναι αυτο

 
αυτο και το προηγουμενο επος λεμε
 
Και κάποια άλλα από την πολιτική ζωή της χώρας, κωμικοτραγικά βέβαια, αλλά λόγω του θέματος ας επικεντρωθούμε στα κωμικά :)

Αντίδραση Τσοβόλα στη Βουλή, 1989

[video=youtube;Y-VQIPXtvyE]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οι εισαγγελεις απειλουσαν, τα περιπολικα ειχαν εντολη να συλλαβουν τον υπευθυνο ροης προγραμματος, οι πομποι επεσαν λες κι εγινε πραξικοπημα, γενικοι διευθυντες και υπουργοι παραιτηθηκαν, παλι καλα που δεν επεσε η κυβερνηση

απριλιος 84

2r2awzc.jpg
2r2awzc.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Pirros είπε:
οι εισαγγελεις απειλουσαν, τα περιπολικα ειχαν εντολη να συλλαβουν τον υπευθυνο ροης προγραμματος, οι πομποι επεσαν λες κι εγινε πραξικοπημα, γενικοι διευθυντες και υπουργοι παραιτηθηκαν, παλι καλα που δεν επεσε η κυβερνησηαπριλιος 84

2r2awzc.jpg

Αυτό αν δεν κάνω λάθος αφορούσε την ταινία "Πέφτουν οι σφαίρες σαν το χαλάζι";
 
cloud είπε:
Αυτό αν δεν κάνω λάθος αφορούσε την ταινία "Πέφτουν οι σφαίρες σαν το χαλάζι";
Ναι, αυτή η ταινία ήταν. Πάντως έχω περιέργεια, πώς θα ήταν άραγε η έκφραση ενός μέσου Έλληνα το '84, τη στιγμή που ανοίγει την τηλεόραση και βλέπει έναν τριαντάχρονο γυμνό άντρα να βυζαίνει τη μητέρα του κι όλα τα σχετικά; :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα