Διαγωνισμοί για γέλια και για κλάματα

spirtoulis

RetroMasteR
Joined
17 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.296
Αντιδράσεις
185
Θυμάμαι επιστρέφοντας στο σχολείο τσακωνόμαστε ποιος έφαγε τα περισσότερα παγωτά ή ποιος έκανε τα περισσότερα μπάνια. Αγαπημένη ανάμνηση διαγωνισμός ρεψίματος στο διάλειμμα. :D
 
στη δικιά μας παρέα (γυμνάσιο),όντας τρομεροί losers :D ,κάναμε 3 φορές το χρόνο (ανά τρίμηνο) τον εξής διαγωνισμό,ποιος θα φάει τις περισσότερες χυλόπιττες σε αυτό το διάστημα...ο νικητής είχε κερασμένα από τους υπόλοιπους ότι θα έπαιρνε από τη σχολική καντίνα για μια βδομάδα. αξιολύπητοι έτσι #) ;
 
Αυτά θα έχουμε, όμως, να θυμόμαστε!
 
Διαγωνισμούς ρεψίματος κάναμε κι εμείς!!!!!!
 
Μερικοί εμάς ακουγόταν από τον διάδρομο στην αίθουσα μέσα. Nice.
 
Ποιος θα πηδηξει απο τα περισοτερα σκαλοπατια...
 
μμμμμ..νιαμ νιαμ.

καφριλα μυριζει...

το φαι μου!!

να δωσω????
 
καλα ντε....

ζε λεω τιποτα..
 
Η παρέα μου είχε ολόκληρο point system για το πόσα slow θα χορεύαμε, θυμάμαι ότι η απόρριψη έδινε περισσότερους πόντους από την αποδοχή και ότι σε περίπτωση που συνέχιζες και στο επόμενο τραγούδι με το ίδιο κορίτσι υπήρχε διπλασιασμός.
 
Wally είπε:
Ποιος θα πηδηξει απο τα περισοτερα σκαλοπατια...

Θυμάμαι το κάναμε στο φροντιστήριο Αγγλικών. Μου έχει μείνει τόσο έντονα χαραγμένη η εικόνα που πλέον μου φαίνεται σαν όνειρο.

Πως και δε σκοτωθήκαμε...
 
Κλασικός διαγωνισμός νηπιαγωγείου, τώρα που το θύμηκα, ήταν το γυρνάω γύρω-γύρω μόνος μου και να δω πότε θα ζαλιστώ να πέσω . 'Αλλος κλασικός διαγωνισμός ήταν το λεγόμενο γκελ στη θάλασσα, ρίχναμε την πέτρα και μετρούσαμε πόσα γκελ θα κάνει .
 
Ποιος θα αντιγράψει ποιο γρήγορα από τον πίνακα, και τον Χειμώνα όταν έκανε παγωνιά, ποιος δεν θα φάει σαβούρα στα παγωμένα νερά του προαυλίου.
 
... ροχάλας... #)

Από το μπαλκόνι του φροντιστηρίου των αγγλικών, σημαδεύαμε στο διάλειμμα ένα χοντρό σημάδι από πατημένη τσίχλα στο πεζοδρόμιο... :p
 
Στο σχολειο υπηρχε ενας διαγωνισμος με το χρονομετρο του ρολογιου: προσπαθουσαμε να πατησουμε στοπ και να πετυχουμε ακριβως καποιο συγκεκριμενο αριθμο δεκατων του δευτερολεπτου. Υποτιθεται οποιος πετυχαινε ακριβως τον αριθμο, 'νικουσε', η εστω οποιος το πλησιαζε πιο κοντα

Τωρα θυμαμαι ενα αλλο: δεν εχει σχεση με το σχολειο, αλλα με το ΙΕΚ που πηγαινα :Ρ στο διαλειμμα οταν καπνιζαμε, γινοταν διαγωνισμος για το ποιος θα εκσφενδονισει τη γοπα του τσιγαρου μεσα απο την τρυπα μιας πορτας :D ηταν πιο δυσκολο απ'οτι ακουγεται ομως
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμαμαι το διαγωνισμο ᾽νουμερο τζην᾽ με άλλες κοπέλες. Τα κοινωνικα αποδεκτα νουμερα τζην ηταν απο 26 για τις κοντουλες μέχρι και 32 για τις ψηλες. Το τζην έπαιζε τον ρολο κορσέ και αν έμπαινες σε μικροτερο νουμερο ηταν μεγάλη επιτυχία. Θυμαμαι μία κοπελα στο δοκιμαστήριο και απέξω οι υπόλοιπες να την ενθαρύνουν να χωρέσει. Θυμάμαι και την χαρά μου οταν έπεφτα σε νούμερο. Εννοειται πως το τζην ηταν κολλητο και ακριβό και επώνυμο. Το ωραιο ειναι πως δεν μου άρεσαν καθολου τα παντελόνια και ειδικώς τα τζην και τα φοραγα μονο στο σχολειο για να μην δειχνω εκτός. Βέβαια ημουν έφηβη συνχωρούμαι για τη συμμετοχή μου σε κάτι τόσο ανεγκέφαλο!
 
για μένα ήταν ο ανταγωνισμός που είναι λιγότερο πιθανό να παραλείψετε μερικές τάξεις! ανήκουστο!
 
Σίγουρα διαγωνισμός ερυγής (το είπα κόσμια) και μάλιστα μέσα στην τάξη που ακουγόταν πανταχόθεν και τα κορίτσια να σκούζουν από αηδία :diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα