Διαγωνισμός Adventure Games Retromaniax - Μέρος 2ο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Συγχαρητηρια στους νικητες :) ...

Οσον αφορα την κληρωση???

Εξισου ευρηματικη με την συλληψη-υπολοιπηση του διαγωνισμου....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τολμω να πω οτι στους διαγωνισμους που διοργανωνει ο Αλκης περιμενω περισοτερο εναγωνιως τους ευφανταστους τροπους κληρωσης που καθε φορα σκαρφιζεται!!!
 
Πράγματι !!

Ο Aλκης φαίνεται πως είναι "μανούλα" σε κάτι τέτοια !! :D
 
Φτου... δεν έπιασε το "hidden code"! :animlaugh:

Παρακαλούνται οι νικητές να μου στείλουν με ΡΜ τις διευθύνσεις τους. Ελπίζω να διασκεδάσετε με τα παιχνίδια όσο διασκεδάζω εγώ όταν ετοιμάζω τις ερωτήσεις και τις κληρώσεις.

Ο επόμενος διαγωνισμός θα είναι ακόμα πιο ιδιαίτερος. :diablotin:
 
Ελπίζω στον τρίτο να κερδίσω κάτι, κυρίως το Diamonds in the Rough :D
 
Αυτό ζαχάρωνα κι εγώ... :D
 
Πω πω ρε Άλκη μαγεύεις ρε αδερφάκι μου!!!!!!!!! Απίστευτος!!!!!!!

Πολύ cool η νίκη του billy!!!!! Αλλά και του DINO που του αξίζει μόνο και μόνο λόγω παρόντος avatar!!!!!!!!!!!
 
Καταπληκτική και ευφάνταστη κλήρωση!

Επιπλέον brainstorming για παλιούς Spectrum gurus: με ποιά εντολή που θα είχε δοθεί πριν την εκτέλεση του προγράμματος αυτού θα μπορούσε η κλήρωση να δίνει πάντα το ίδιο αποτέλεσμα, ανεξαρτήτως της χρήσης της RND;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητήρια στους νικητές και ακόμα πιο πολλά στον Άλκη για τη φαντασία και το μεράκι του!
 
δεν συμμετείχα αλλά παραδέχομαι τον άλκη τόσο για τα δώρα του όσο για τον εκπληκτικό τρόπο με τον οποίο έκανε την κλήρωση...τουλάχιστον ρετρο!
 
Maddog είπε:
Καταπληκτική και ευφάνταστη κλήρωση!
Επιπλέον brainstorming για παλιούς Spectrum gurus: με ποιά εντολή που θα είχε δοθεί πριν την εκτέλεση του προγράμματος αυτού θα μπορούσε η κλήρωση να δίνει πάντα το ίδιο αποτέλεσμα, ανεξαρτήτως της χρήσης της RND;

Με μια προσθηκη 5 RANDOMIZE X (οπου Χ ακεραιος αριθμος διαφορος του μηδενος) θα ειχαμε παντα το ιδιο seed
 
pooky(1) είπε:
Πω πω ρε Άλκη μαγεύεις ρε αδερφάκι μου!!!!!!!!! Απίστευτος!!!!!!!
Πολύ cool η νίκη του billy!!!!! Αλλά και του DINO που του αξίζει μόνο και μόνο λόγω παρόντος avatar!!!!!!!!!!!
Χε χε χε... Τώρα, εσύ για πότε το γύρισες στις κονσόλες, ούτε που το κατάλαβα! :D

spyros_s είπε:
δεν συμμετείχα αλλά παραδέχομαι τον άλκη τόσο για τα δώρα του όσο για τον εκπληκτικό τρόπο με τον οποίο έκανε την κλήρωση...τουλάχιστον ρετρο!
Μόλις είδα την υπογραφή σου αγαπητέ... :D

Επειδή θα κλαις με μαύρο δάκρυ για το τι έχανες τόσα χρόνια, λέω να μη σε φέρω σε δύσκολη θέση... Ποτέ δεν ξέρεις όμως! :biglaugh:
 
Wally είπε:
Με μια προσθηκη 5 RANDOMIZE X (οπου Χ ακεραιος αριθμος διαφορος του μηδενος) θα ειχαμε παντα το ιδιο seed
Πολύ σωστή η εντολή, αλλά αν ήθελες να "κλέψεις" δεν θα την έβαζες μέσα στο πρόγραμμα να φαίνεται. Θα την έδινες σαν ανεξάρτητη εντολή ΠΡΙΝ τρέξεις το πρόγραμμα. ;)

Προς Θεού, μην θεωρήσει κανείς ότι υπονοώ ότι ο Άλκης έκανε κάτι τέτοιο! Απλά είπα να θυμηθώ λίγο τα παλιά... :flower:
 
Πάντως είναι προφανές ότι μου έχετε τυφλή εμπιστοσύνη... κανείς σας δεν πρόσεξε τις διαφορές μεταξύ του κώδικα που έκανα post και του κώδικα στο βίντεο.
 
Ωχ! Ωχ! Τέτοια λέγε και βλέπω να αμφισβητούν τη νίκη μου!!! :precry: :D
 
Πες μου ότι νίκησες λόγω bug τώρα να τρελαθώ :p
 
Πανέμορφοι και οι δύο διαγωνισμοί του Άλκη,μπράβο φίλε!

(και φυσικά σε ευχαριστώ για την πρόσκληση που μου απηύθυνες να συμμετάσχω σ' αυτούς,αν και τελικά δεν τα κατάφερα)

Από τα πιο ωραία events που έχουν λάβει χώρα στο GRM!Αναμένουμε το επόμενο λοιπόν!
 
Respect στον Alki και την αστείρευτη φαντασία του!!! :bow:

Συγχαρητήρια στο Billy :award: και τον Dino :cheers: .

Πάντα τυχεροί παιδιά!!! :flower:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα