Διακόσμηση δωματίου μωρού

Fotis_kfor

RetroMaNiaC
Joined
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
601
Αντιδράσεις
21
Τον Ιανουάριο περίπου ο πελαργός θα φέρει στο σπίτι τον διάδοχό μου :) (αυτόν που θα κληρονομήσει το ρετρό μουσείο κτλ :p ) και σκεφτόμαστε με τη γυναίκα μου τι θέμα να έχει το δωμάτιο του παιδιού. (διακόσμηση - σεντόνια κτλ)

Μία από τις επιλογές που σκεφτομαι εγώ είναι και ένα θέμα με classic gaming! (τι παράξενο!)

Μήπως όμως βιάζομαι και είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο και πρέπει για την αρχή μέχρι να πάει 4-5 ετών να βάλουμε καλύτερα τα τυπικά θέματα (κάτι από disney πχ Μίκυ)?

Βέβαια αν του έβαζα κάτι με gaming δεν θα έβαζα..... Doom 3 και Unreal Tournament... (χμμμμ... ;) ), απλά κάτι κλασικό ρετρό που να αρμόζει με την ηλικία...

Και εδώ θέλω τη γνώμη σας! Τι προτείνετε - πρώτα απ'όλα αν ταιριάζει κατευθείαν με το που γεννηθεί με το καλο κάτι τέτοιο - και αν ναι τι (αν έχετε και links με έτοιμα δωμάτια ακόμα καλύτερα)

Παρακαλώ... μην ξεσπάσει κανένας πόλεμος μεταξυ Nintendo - Sega κτλ... ;)
 
H διακόσμηση θα περιορίζεται σε ένα θέμα μόνο? Πχ από το ίδιο game?

To πιο παιδικό που μου ήρθε αμέσως στο μυαλό είναι το new Zealand Story

652589-the_new_zealand_story_uk_box_art_large.jpg
 
rainbow island.. τι ποιο όμορφο? ναι και το new Zealand Story πολύ όμορφο..

97_rainbow_islands.jpg
 
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ωραία μου φαίνονται!

@Kambia :

Θα προτιμούσα μια μίξη πολλών για πιο όμορφο αποτέλεσμα (αρκεί να ταιριάζουν εννοείται για την ηλικία του), απλά φαντάζομαι πως το θέμα είναι που θα τα βρω ειδικά εδώ στην Ελλάδα, μιας και ειδικά αν θέλω και με μίξη πολλών παιχνιδιών δυσκολεύει την πιθανότητα εύρεση τους.
 
Δεν ξέρω ως που θέλεις "να το φτάσεις" αλλά χαρούμενο είναι και ένα Super Mario theme. Ο Μάριο, αστεράκια, μανηταράκια κτλ κτλ. Διακόσμηση και σεντόνια είναι εύκολο να βρεθούν και υπάρχει μεγάλη ποικιλία.

Επίσης μπορείς να φτιάξεις ταπετσαρία ή ακόμα και να πάρεις κάτι έτοιμο.

πχ δες αποτέλεσμα

214b1c3.jpg


(άμα πας στο customer action shots στο link που σου έδωσα θα δεις και άλλα)

edit:

Φυσικά άμα έχεις κάτι στο μυαλό σου με διάφορα θέματα κτλ. μπορείς να το φτιάξεις ως κολάζ εσύ ή κάποιος φίλος στο photoshop και να το τυπώσεις σε ταπετσαρία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κάτι με Mario σίγουρα... και καθώς μεγαλώνει He-Man/She-Ra και Thundercats ;D
 
Thanks, ας έχουμε αυτά στα υπόψιν και βλέπουμε.
 
[edit] greeklish & διαφήμιση. Καλώς ήρθες, διάβασε ξανά τους κανονισμούς σε παρακαλώ! :) [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα