Διασημοι καραφλοφυγαδες!

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
219
....οι τριχες,το μαλλι,ειναι αναποσπαστο "μαστ"της ροκ και δη του heavy metal..δεν περιμενω να συμφωνησετε ολοι..τι γινεται ομως οταν το ταλεντο περισσευει αλλα η κομμη εγκαταλειπει το σκαφος?οχι,δε γινονται μαγικα,φοραμε μια περουκα και ναμαστε παλι 20 χρονωνε!ποιοι ειναι οι πιο διασημοι καραφλοφυγαδες που γνωριζετε,υποψιαζεστε,η εστω υπαρχει "βρωμα"?πρωτος και για πολλους καλυτερος ,ο blackmore..κραχτος καθως τα χασε απο νωρις ο paul quinn (saxon guitar)αυτος ομως την εβαλε-προς τιμην του-μονο για ενα-δυο αλμπουμ τοτε που οι saxon ποζεροφερνανε..kevin dubrow(rip-2007)η φωνη των quiet riot που ολοι γουσταρατε καποτε,εστω και στα κρυφα..τελος,ΕΓΩ!(τι,θελετε και φωτο αποδειξεις τωρα?δεν αρκει ο λογος μου?)αντε,βαλτε κι αλλους ξεβρακοκεφαλους που δεν ειναι περηφανοι,να γελασουμε και να ξεκατινιαστουμε λιγο..
 
αυτος φορεσε περρουκα?δεν τα ξυρισε οταν αρχισε η μεγαλη αποδραση?ειναι πιστος καραφλας αι θινκ..ξερει καποιος περισσοτερα?τον Καττη ξεχασα ρεεεεεεεε...........αν καταδεχεται να λαβει μια θεση μεταξυ των ταπεινων που προανεφερα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμαμαι τον τραγουδιστη των Scorpions Klaus Meine...μαλλι απων απο το μετωπο και πανω ενω απο πισω το μαλλι να ρεει αφθονο!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω του Χαλφορντ η κόμμη είχε αρχίσει από τα μέσα των 80'ς να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.
 
εχετε δικιο...

..αλλα δεν ψαχνουμε τιμιους καραφλους καλλιτεχνες,αλλα αυτους που προσπαθησαν να ξεγελασουν χρονο και κοινο με περουκες και αλλα κολπα..ξεχασα τον ALICE COOPER!(halford k meine νομιζω το αποδεχτηκαν μοιρολατρικα..)
 
Α, οκ δεν το'πιασα. Ο Cooper είχε βάλει περούκα;;; Δηλαδή όλο αυτό το μαλλί ήταν....περουκίνι; Είχε 2 ασβούς στο κεφάλι του δηλαδή;;;
 
ναι,απο τελη 70ς ο A.C. ειναι πεντακαραφλος...αυτο που βλεπαμε στα poison κλπ ειναι περουκα,προσθετικη,αυτο δεν γνωριζω..
 
Ούτε που μου πήγαινε το μυαλό!! :eek:
 
Με εναν προχειρο ελεγχο στο google βρηκα περουκα Alice Cooper στην Αγγλια με μονο 11 λιρες!!! τρεξτε να προλαβετε!!



Μεγαλη μορφη ο τυπος απο πανω..πολυ ρετρο αλα 80's!!!
 
για την ιστορια και μονο..

..αφου δεν κολαει σε χεβυ μεταλ κλπ...θα καραφλιασετε (οσοι δεν γνωριζετε..)TINA TURNER!ναι,η φαλακρη τραγουδιστρια..
 
Ντον, το θεμα είναι λεπτό και όχι πάντα επιλογή του καλλιτέχνη.

Υπάρχει η περίπτωση εμφάνισης για κάλυψη αμαλλίας και ηλικίας, υπάρχει όμως και η χημειοθεραπεία που υπονοεί άλλα φοβερά πράγματα. Γι αυτό δε θεωρώ τους περουκοφορείς αντικείμενο χλευασμού και σάτιρας.

Δεν μπορούμε να ξέρουμε το λόγο που φορούν περούκα, οταν όμως βλέπεις αποχώρηση απο επιτυχές συγκρότημα και επιστροφή σαν σόλο καριέρα με καράφλα η περούκα, τότε πρόκειται για chemo. Σου θυμίζει και αυτο? Ozzy? Halford? Powell (Wishbone Ash)? Fish(Marillion)? Γιατι συν τοις άλλοις, η θεραπεία εξαντλεί σωματικά και ψυχικά.

Θεωρώ μή ευπρεπές να τους γελάμε λοιπόν.

Τόλης
 
...ολοι οσοι ανεφερα προσεκτικα δεν αντιμετωπιζουν η αντιμετωπισαν τετοιο προβλημα..εκτος απο τον Κεβιν των quiet riot που δεν αντιμετωπιζει πλεον κανενα προβλημα,γιατι ειναι μακαριτης,οχι απο τον καημο του για την καραφλα,αλλα γιατι συμβαινει συχνα μετα απο overdose in that rock and roll circus..εδω κανουμε μια απομυθοποιηση με πολυ χιουμοριστικη διαθεση..εγω οταν ειδα τον paul quinn (saxon) πρωτη φορα με περουκα...γελασα,οπως θα εκανα με εναν φιλο μου..αν δεν εννοεις αυτου του ειδους το χιουμορ,δεκτον,αλλα ασε καποιους αλλους να κραζουν τους αιωνιους νεανιες που καλως η κακως δεν λενε να συμφιλιωθουν με το χρονο..Α,και ενα παραδειγμα απο εναν πραγματικο αντισταρ..Ο Νταν Ρηντ το 92 ξυρισε το κεφαλι του προς απογοητευση θαυμαστων και δη δισκογραφικης..γιατι ετσι του την εδωκε!εδω εχουμε ενα δειγμα εθελοντη καραφλα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάνω που λέω ότι τα έχω δει σχεδόν όλα στο forum αυτό,έρχεται μια διαφωνία για....τρίχες να με διαψεύσει !!! :p :p :p

Αστειεύομαι ασφαλώς,μια και δε (θέλω να) πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση "διαμάχης" στο θέμα αυτό... :)
 
..συντροφε,δεν εχεις δει τιποτα ακομη!εδω,ολοι γνωριζουμε την ελκτικη δυναμη συγκεκριμενου ειδους τριχας..γιεγιεδες ειναι...με την ψιλη κυρ πολισμαν! :2beers: :beerz: :beer:
 
Gene Simmons.. Πολα εχουν ακουστει, εχουν κυκλοφορισει φοτογραφιες που υποτιθετε οτι ειναι στημενες για διαφημιστικους λογους... Εγω πιστευω οτι χρονια μας δουλευει με περουκες...!
 
Έχω ακούσει ότι ο Jay Jay French, κιθαρίστας των Twisted Sister φοράει περούκα. Φίλος τον είδε backstage στο Terra Vibe στη συναυλία των Twiste Sister, με καραφλίτσα. Όταν βγήκε live αργότερα, ήταν με μακριά μαλλιά και δεν έκανε καθόλου headbanging εννοείται.

Απλά πιστεύω ότι οι περισσότεροι διάσημοι μουσικοί θέλουν ο κόσμος να τους θυμάται όπως ήταν πριν από 20 και βάλε, χρόνια. Είναι δυνατόν να είσαι 50 χρονών και να έχεις μια μαύρη μαλλούρα μέχρι την πλάτη;
 
gene simmons..!βεβαια!!παραλειψη,βεβαιωμενος καραφλόφυγας!οσο για τον J.J. ναι,σοβαροτατη υποψηφιοτητα..
 
joe lynn turner..εξακριβωμενο. :D
 
Joe Lynn Turner ( περουκα καργα ), Mark Boals ( ex Malmsteen, Ring Of Fire-φορουσε την ιδια περουκα 20 χρονια), blaze Bayley ( προσθετικη ), Geoff Tate (προσθετικη), Ritchie Blackmore, Don Dokken, και πολλοι αλλοι. Ελπιζω να τη γλιτωσω εγω
 
Πίσω
Μπλουζα