Διασκέδαση με το σχολείο

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
6.274
Απόκριες 1993 και στο δημοτικό είχαμε πάει στο Διογένης Παλλάς και είδαμε Γ.Ζουγανέλη και Σάκη Μπουλά...Μερικά χρόνια αργότερα στο γυμνάσιο μας είχαν πάει πάλι σε αποκριάτικο χορό στο κέντρο που τραγουδούσε τότε ο Δ.Σχοινάς (που αν θυμάμαι καλά τραγουδούσε με την Κ.Γαρμπή).
 
Εγω θυμαμαι οτι ολους τους σχολικους χορους τους καναμε σε κατι υπογες του ξενοδοχειου President
 
Eμείς μόνο party στο σχολείο κάναμε την Τσικνοπέμπτη και τις Απόκριες.Την Τσικνοπέμπτη ψήναμε σουβλάκια,και την Παρασκευή πριν τις Απόκριες φέρναμε φαγητά από το σπίτι (τυροπιτάκια,λουκανοπιτάκια,κεφτεδάκια κλπ).Και επίσης φέρναμε κασέτες,κυρίως ελληνικά pop και ξένα καρναβαλικά,χορευτικά.Συνήθως ντυνόμασταν με στολές την Παρασκευή,πριν τις Απόκριες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι θυμοστε(με -ο)ρε αλητακια...

εμεις ειχαμε παει σε μια..πρεμιερα του Αριστοφανη,τους Αχαρνεις νομιζω.

ηταν κι ο ιδιος ο Αριστος εκει.. :D :D
 
Wally είπε:
Εγω θυμαμαι οτι ολους τους σχολικους χορους τους καναμε σε κατι υπογες του ξενοδοχειου President
υπόγες? Εμείς τους κάναμε όλους στο roof garden στον 20 νομίζω όροφο!
 
Ειμασταν φαινεται παιδια ενος κατωτερου Θεου ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ
 
BETTY BOOP είπε:
Απόκριες 1993 και στο δημοτικό είχαμε πάει στο Διογένης Παλλάς και είδαμε Γ.Ζουγανέλη και Σάκη Μπουλά...Μερικά χρόνια αργότερα στο γυμνάσιο μας είχαν πάει πάλι σε αποκριάτικο χορό στο κέντρο που τραγουδούσε τότε ο Δ.Σχοινάς (που αν θυμάμαι καλά τραγουδούσε με την Κ.Γαρμπή).
Μάλλον Αχουρ Παλάς λεγόταν το μαγαζί και ήταν στην περιοχή Κάραβελ - Είχαμε πάει και εμείς εκείνη τη χρονιά...
 
εμεις ντισκο αποκαλυψη και ξαναμανα ντισκο αποκαλυψη

ενεσης κοντεψαμε να κανουμε αφου εχω την εντυπωση οτι απο εμας εμενε ανοιχτη

:brick: :brick: :brick: :brick:
 
Δεν ξερω αν εννοεις την Αποκαλυψη στη Ν.Φιλαδελφεια...Ολες σχεδον τις εκδηλωσεις-χορους του Λυκειου εκει τις καναμε και παντα με μεγαλη επιτυχια.Μεχρι και το 1996 που εκλεισε και πλεον στο χωρο στεγαζεται σουπερ μαρκετ.
 
ναι ρε ντιμ εκει λεω χαχαχαχααχχαχαχαχα
 
Πάρτυ κάναμε μόνο για να μαζέψουμε χρήματα για την 5ήμερη στην Γ' Λυκείου στο κλαμπ Σκορπιός και χοροεσπερίδες με λαχνούς κτλ. Στις άλλες γιορτές μόνο στον προαύλιο χώρο του σχολείου ότι κάναμε.
 
Πίσω
Μπλουζα