Διασκευές που σας αρέσουν περισσότερο από τις αυθεντικές εκτελέσεις

Μου αρεσουν οι διασκευες που αλλαζουν αρκετα το χαρακτηρα του κομματιου ωστε να εχουν λογο υπαρξης, χωρις να ειναι απαραιτητα καλυτερα απο τα αυθεντικα. Ποτε μου δεν καταλαβα για παραδειγμα για ποιο λογο οι UFO διασκευασαν το alone again or των Love και το καναν τοσο παρομοιο που σχεδον δυσκολευομαι να τα ξεχωρισω!

Γι αυτο θα βαλω τετοιες διασκευες μονο

Only Love can break your heart - st etienne cover

Δεν μπορω να αποφασισω ποια μου αρεσει περισσοτερο. Δεν εχω συνηθισει να ακουω το κομματι αυτο με κιθαρα πρωτο οργανο
 
Γουστάρω τρελά, "Madonna - La isla bonita" σε διασκευή από Καλομοίρα.

 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

μόνο ο stevie wonder θα μπορούσε να διασκευάσει marley και να το ερμηνευσει τόσο καλά σχεδόν καλύτερα και από το αυθεντικό
 
Για μενα η υπερτατη διασκευη ειναι η συγκλονιστικη εκτελεση ενος απο τα καλυτερα κομματια στην ιστορια της ροκ μουσικης,το With A Little Help From My Friends των Beatles απο τον Joe Cocker,στην ουσια μιλαμε για αλλο τραγουδι,πιο δυνατο,πιο ροκ και με φοβερη ερμηνεια και παθος απο τον Joe
 
Η καταπληκτική ελληνική μπάντα των "Blues Wire", πήρε ένα τεράστιο τραγούδι των Jethro Tull, το "Locomotive breath", το έντυσε με μια ενδιαφέρουσα εισαγωγή και το αποτέλεσμα είναι απίθανο.

Τα φωνητικά του Ζάικου δίνουν τα μπάσα που χρειάζονται, η δε φυσαρμόνικα του George Bandoek Apostolakis, ...άπαιχτη!

Όσοι δεν τους έχετε παρακολουθήσει live, έχετε χάσει μια σπουδαία εμπειρία..αυτοί οι τύποι μεταδίδουν δυνατά vibes!


[video=youtube_share;vnnFk5BMAtk]

 
Enter sadman των metallica απο Motorherad.Ετσι ρε τεραστιε lemmy παρε το σκαλπ του φλωρο hetfield.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα παρακάτω σίγουρα δεν είναι οι καλύτερες διασκευές που υπάρχουν αλλά είναι πρωτότυπα και έχουν χαβαλέ. Δύο cover bands

1. Dread Zeppelin

Reggae εκτελέσεις των τραγουδιών των Led Zeppelin με τραγουδιστή που ξεπατικώνει ερμηνευτικά και εμφανισιακά την παρακμιακή Vegas εποχή του Elvis Presley

 
μην αρχιναμε να βαζουμε χαβαλεδιαρικες διασκευες γιατι δε θα τελειωσουμε ουτε μεθαυριο..

για το computer love ενα εχω να πω βλασφημια..για το that girl,αν και AORας και FMικος,θα συμφωνησω..

και μια και πιασαμε τους FM εχουν μια διασκευη που τα σπαει..

http://www.youtube.com/watch?v=AyUPju4E2kc

επισης το Alone (heart)μου αρεσει πιο πολυ απο το προτοτυπο των I-ten,παρτε το γιατι απο Heart το γνωριζουν ολοι.http://www.youtube.com/watch?v=aQcYbm5pKvE

να προσυπογραψω για το orgasmatron,νομιζω και ο Λεμμυ το εχει παραδεχτει..
 
Πιο "βαρυ" απο αυτο του Cat Stevens...

[video=youtube;UA4Bb-ChPWo]

 
don dokken είπε:
μην αρχιναμε να βαζουμε χαβαλεδιαρικες διασκευες γιατι δε θα τελειωσουμε ουτε μεθαυριο..
Sorry, έχεις δίκιο

Οι Vanilla Fudge διασκευάζουν το You Keep Me Hangin' On των Supremes

 
Πίσω
Μπλουζα