Διασκευές ρετρο metal κομματιων (metal covers)

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.292
Αντιδράσεις
3.356
Η αγαπητή μας Candy είχε ανοίξει κάποτε αυτό το θρεντάκι που αφορά μεταλικές εκτελέσεις διαφόρων κομματιών από ταινίες ή βιντεο κλιπς. Ανοίγω το θρεντ για να βάζουμε εδώ τις metal διασκευές metal κομματιών απο συγκροτήματα 80's άντε και λίγο 90's.

Ξεκινάω με 2 αγαπημένα μου:

Stratovarius - Blackout (Scorpions cover)

Sonata Arctica - Die with your boots on (Iron Maiden cover)
:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
Ειμαι ανυπόμονος για τα covers που θα βάλετε. Στο βιντεο των Sonata, κάποιος εχει σχολιασει ότι η εκτέλεση είναι καλύτερη από των Maiden. Κατά την άποψή μου ασφαλώς και δεν είναι έτσι, απλώς πιστεύω ότι οι διασκευές αυτές προσδίδουν ένα διαφορετικό άκουσμα στο τραγούδι. Σαν να έχεις ένα νόμισμα και να το γυρνάς ανάποδα. Το ίδιο νόμισμα, άλλη εμφάνιση.

Εάν κάτι δεν πάει καλά στον τίτλο του θρεντ ή σ'αυτό που γράφω στην αρχή, παρακαλώ διορθώστε με να το αλλάξω άμεσα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό:


Pantera - Planet Caravan (Black Sabbath)


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7iywTZfwj5k]YouTube - Pantera - Planet Caravan

Πιο παλιό από 80s το αυθεντικό αλλά νομίζω μετράει για retro. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Am I Evil" των Diamond Head απο Metallica αλλα δεν βαζω Link μηπως κανουν και σε εμας καμια αγωγη :p

"Iron Fist" των Motorhead απο Sodom

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FIANRKBNvOg]YouTube - Sodom-Iron Fist
 
"Am I Evil" των Diamond Head απο Metallica αλλα δεν βαζω Link μηπως κανουν και σε εμας καμια αγωγη :p !!!!!!!!!!!!

LOL!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και δεν είναι υποχρεωτικό, είναι εύκολο να μπει κανά λινκάκι; Για όσα από αυτά υπάρχει βέβαια...
 
Rygar είπε:
Αν και δεν είναι υποχρεωτικό, είναι εύκολο να μπει κανά λινκάκι; Για όσα από αυτά υπάρχει βέβαια...
Τα θες σε video clip ή απλά να υπάρχουν γενικότερα ως καταχώρηση στο youtube;
 
Ολοι λινκς από youtube βάζουμε. Εννοείται όχι rapidhares και λοιπά ε; Και βάζε τα μεσα σε quotes όπως έχω κάνει εγώ στην αρχή, για να φορτώνει εύκολα η σελίδα και να μην είναι και μεγάλη σε μέγεθος.

EDIT: Ωραίος! :thumbup: Θα τα δω από το σπίτι το βράδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παναγία μου!!!!!!!!!!!!!! Σκιάχτηκα!
 
Πίσω
Μπλουζα