Διαστημόπλοιο, Τανκ και φιγούρες G-Force

Eχει ερθει καμποσο καιρο το τιμημενο και ειναι απο τα δυσκολα κομματια και ακομα πιο δυσκολο να το βρεις με ολοκληρες τις φιγουρες μινιατουρες-οχηματα ,πυραυλακια που μπαινανε στα διαφορα appartments του παιχνιδιου.


Περιμενω κατι φιγουρες ακομα και ειμαστε κομπλε απο αυτες,(εχει φωτο να μπει) και μεγαλη μου αγαπη και απραγματοποιητος ερωτας να αποκτησω κκαι το Τανκ που το λιγουρευομουνα στο παιχνιδαδικο και εκλεισε το κεφαλαιο G-Force!!


 


Edit:Οι ροδες προσγειωσης κλεινουν και γινεται αεροδυναμικο,loll!!


 


attachment.php


 


attachment.php


 


Βιντεακι με review!


 


[video=youtube;fgQLJA2RJ-g]


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκανες στοχευμενες παρακλησεις στον Αγιο Βασιλη φετος βλεπω...
 
Nαι,λολ του δωσα και καταλαβε το παραπανω το πηρα δυο φορες την πρωτη στοχευσα τσιπικα και την πατησα...lol
 
Aρντυ......στο ταξιδι των παιχνιδιων πριν καμποσα χρονια ειχα βρει το ελικοπτερο του κιοπ. το κουτι ηταν της ελ γκρεκο γιατι μαλλον ειχε ερθει απο γαλλια και η ελ γκρεκο εκανε την εισαγωγη.εδωσα το ελικοπτερο για να παρω το καστρα και πολιορκητες....μιας και το πηρα στο κουτι του 2,5 ευρο.βεβαια ο αλλος ηξερε πολυ καλα τι επαιρνε και μετα το ειδα στο εβαυ να φτανει τα 200δολαρια αλλα δεν με πειραξε γιατι και οι 2 πηραμε αυτο που θελαμε ....
 
:eek:

Πως θα γίνει να αποκτήσουμε και εμείς ένα;;;; :dribble:
 
Χμμμ... ωραίο είναι...

Τότε, που το είχα βρεί, με χάλαγε επειδή ήθελα τον "Φοίνικα" όπως ήταν στην σειρά... έτσι είχα πάρει το "ιπτάμενο" μηχανάκι της πριγκίπισσας!
 
Aρντυ......στο ταξιδι των παιχνιδιων πριν καμποσα χρονια ειχα βρει το ελικοπτερο του κιοπ. το κουτι ηταν της ελ γκρεκο γιατι μαλλον ειχε ερθει απο γαλλια και η ελ γκρεκο εκανε την εισαγωγη
Νice ,δεν ηξερα ποια ελληνικη εταιρια τα ειχε εισαγει και απο οτι φαινεται ειναι η El Greco,τα εβλεπα μικρος τα κουτια αλλα δεν θυμαμαι τι εγραφαν!


Eπιτελους οι φιγουρες των παιδιατων μου ολοκληρωθηκαν,λειπει ο Taϊνι (wally) αλλα δεν τον εχω δει ποτε στην συγκεκριμενη σειρα!!


 


Μαρκ ,Τζεϊσον,Κιοπ,Πριγκηπισσα!


 


attachment.php
 
πολυ καλος αρντυ ....ειναι και δυσκολο να βρεις αυτα τα ποπυ........μου αρεσουν παρα πολυ οι κουκλες της μεντικομ .

η τζουν με το μαυρο βινιλιο μινι και τα πρασινα μαλλια ειναι ολα τα λεφτα........ερωτευτικα.....
 
H μοναδικη φωτο που εχω καταφερει να βρω στο νετ με το sticker της El Greco,το παρακατω κυκλοφορησε Ελλαδα!

 


fotogc.jpg
 
Ηταν αρχες '80 και ενα πανεμορφο πιτσιρικι σχεδον αγγελικα πλασμενο πασχιζε στο παιχνιδαδικο να κοιταξει μεσα απο την συσκευασια του κουτιου που περιειχε το παρακατω βουβου.


Αααχ σκεφτοταν ποσο ομορφα θα πηγαινε και τι ομορφη παρεα και παιχνιδια θα κανανε μαζι με τον Φοινικα στα αλαβαστρινα πλακακια του σπιτιου του..



Ματαια ομως τα χρονια περασαν και το παιδακι εμεινε να κοιταει το κουτι στην βιτρινα του μαγαζιου και ο Φοινικας ολα αυτα τα χρονια εψαχνε για παρεα.



Νασου ομως 30 χρονια μετα ,το παιδακι χαμογελασε και παλι η επιθυμια του εγινε πραγματικοτητα και ο Φοινικας βουιξε απο ευχαριστηση ενα ηχο ενα ονομα που εμοιαζε με Ταϊνυ εσυ;;


 


attachment.php


 


attachment.php


 


attachment.php



 
Ποσα κομματια GForce εχεις μαζεψει? Εξαιρετικα!!
 
Ευχαριστω man,δυο οχηματα και τις κουκλες ,οτι ακριβως ειχα δηλαδη.


Το Τανκ δεν το'χα ακριβως αλλα ξεροσταλιαζα στο μαγαζι με θυμαμαι χαρακτηριστικα να το κοιταζω,με ολα τα αλλα επαιζα..



Στο Τανκ λειπουν οι ερπυστριες που το καναν να δειχνει ακομα πιο cool,αλλα τουλαχιστον δεν ειχε το τριψηφιο νουμερο που ζητανε mint!!
:)
 
Βρε Ααρντυ... :cool: τόσα χρόνια γνωστοί... δε μου στέλνεις τη διεύθυνσή σου να σ΄επισκεφτώ μιά μέρα;;; :D (ή και νύχτα...)
 
Μετρημενοι στα δαχτυλα ειμαστε οι φανς Χουανα!
 
Φίλε Billy,έχεις καμμιά φωτό απ τον παλιό Φοίνικα,χωρίς τον κώνο?
 
Τους ελαστικούς τους είχα! Αναρωτιέμαι αν σώζονται Ελληνικά κουτιά από κάποιον συλλέκτη...
 
Απιστευτα lego κομματια απο δημοπρασια,very cool.

kgrhqriqfdls2p5t0brcezl.jpg


kgrhqvhjfqfdy2fscbqwjdp.jpg
 
Ειναι μοντες ή υπηρξαν Lego G-Force??
 
χρειαζομαι βοηθεια αρντυ

θελω να επισκευασω το eagle sharp αλλα εχω φαει ενα μικρο κολημα στα φτερα μηπως ξερεις κανα λινκ που να εχει ριβιου και επισκευη ????

οταν το κλεινω και παταω το κουμπι τα φτερα δεν ανοιγουν .

αν εχεις κατι πλιζ χελπ
 
Πίσω
Μπλουζα