Διαφήμιση Greek Toys (1986)

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
157
Επιτέλους φίλοι μου...!!! Η πρωτη διαφημιση της bibi-bo απο το μακρινο 1986...!! Ας κλάψουμε όλοι παρέα απο την συγκίνηση λοπιπόν..!!!!

Αναστασια μου, Mytiny μου, Σουγλέ μου, bibi-bo μου αφιερωμένο...!!

 
Να'ναι καλά ο petros71! :bow: :bow:Ευχαριστούμε makisime που μας έδειξες αυτο το σπάνιο ντοκουμέντο! :flower:
 
Όλα τα συγχαρητήρια πηγαίνουν στον petros71 (petrospapapet),του οποίου προτείνω να στησουμε ανδριάντα γιατι με ενα ποτ πουρι διαφημησεων μας έλυσε πολλές απορίες, ειδαμε πολλά διαφημιστικά παιχνιδιών και το σημαντικότερο....γυρ'ισαμε στο 1986..!!! Με αυτο το βιντεάκι, όπως μου είπε και η mytiny, επιτέλους ΝΑΙ έχουμε απόδιξη οτι υπήρξε διαφήμιση της bibi-bo Α περιόδου,...!! Ειδαμε επίσης τα πιν πον, χριστουγεννιάτικο διαφημιστικό της El Greco και πολλά παιχνίδια της LYRA...!!!!

PETROS71 :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :cheers: :cheers: :award: :award: :clap: :thanx2: :thanx2: :headbangdude: :worship: :worship: :worship:
 
παιδια ευχαριστουμε πολυ γι ακομη μια φορα για ολες τις φωτογραφιες που μοιραζεστε μαζι μας !!!

ευγε Μακη που ανακαλυψες αυτο το σπανιο βιντεο ανεβασμενο απ τον petros71 (petrospapapet) τον οποιο υπερευχαριστουμε γι αυτο το δωρο!!!!!!ουτε που φανταζεται τι χαρα μας εδωσε με ολες αυτες τις διαφημισεις!!!!!!!

παω αμεσως να προσθεσω το λινκ στο θρεντ με τις διαφημισεις ρετροπαιχνιδιων :) :)
 
PETROS71 πραγματικα δεν εχω λογια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπραβο και σε σενα makisime που το εβαλες εδω!!!!! ταξιδεψα απλα!!!!
 
Όσα respect και να βάλω είναι λίγα!!!!
 
makisimo μας έκανες το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο. Μεγάλη η συγκίνηση. Petro71 εκατομμύρια ευχαριστώ. Έλιωσα με τη διαφήμιση της bibi-bo. Ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς.
 
Makisime θερμά συγχαρητήρια!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ εύρημα!!!! Το αστείο είναι ότι ως παιδί δεν είχα δει καμία από αυτές τις διαφημίσεις!!!!!! Σε ευχαριστούμε από καρδιάς!!!
 
Πω πω βρε παιδια.... τα ματια μου ταξιδευανε πανω στα καταξανθα μαλλια της, και πραγματικα ελιωσα, οπως ειπε πολυ ευστοχα κι ο El Greco μας, με την διαφημιση!!!

Και επιτελους καταλαβα γιατι εκανα κι εγω την κρεββατοκαμαρα μου ροζ!!! Ειχα θαμπωθει απο αυτην της bibi-bo Α περιοδου!!!!

Αχ, να γιατι λατρευω το web!!!! Τετοια ντοκουμεντα μπορουν να μοιραστουν απο ολη την κοινοτητα, αρκει ενας απλοχερος ανθρωπος οπως ο Petros71, να το ανεβασει στο ιντερνετ και ενας κουκλοντεντεκτιβ, οπως ο Μακισιμακος να το βρει και να μας το δειξει!!!

:gdance:
 
Όσα ευχαριστώ κι αν πω είναι λίγα για αυτή την καταπληκτική διαφήμιση με τη μπιμπιμπό. Χίλια ευχαριστώ στον petro71 και φυσικά στο μακίσιμο. Καλές γιορτές σε όλους σας γεμάτες με υπέροχες παιδικές αναμνήσεις. Ας ξαναγίνουμε όλοι παιδιά αυτές τις μέρες των Χριστουγέννων, το δικαιούμαστε.

Aγαπημένε φίλε El Greco, μακίσιμε, Αναστασία, sufle, my tiny world, σπιρτούλη και σε όλα τα παιδιά αυτής της υπέροχης παρέας εύχομαι ολόψυχα Καλές γιορτές και να παραμείνετε όλοι παιδιά για πάντα...
 
χιλια συγχαρητηρια!! περα απ την υπεροχη bibi bo που κλεβει την παρασταση, ολο το βιντεο μου θυμησε τα παιδικα μου χρονια!!

καλες γιορτες σε ολους ευχομαι γεματες αναμνησεις κ νοσταλγιες!!
 
Πραγματικά με αυτες τις διαφημισεις γυρίσαμε χρονια πίσω..!! Ούτε κι εγω θυμάμαι καμια απο αυτες τις διαφημίσεις όπως είπε η candyforever ,παραταύτα με φούλαραν απο νοσταλγία..!! Δεν σας κρυβω όμως ότι γέλασα και πολύ, ειδικά με τις φωνές των εκφωνητών..!! Ειδικά στο 02:10 που λένε: -Γειά σου bibi-bo, πάμε να χορέψουμε το βράδυ? -Νι νι, πάμε (με μια φωνη που πιο ψιλή δεν έχω ξανακούσει αχαχαχαχχααχ).

Επίσης νομίζω ότι η γυναίκα που εκφωνεί στην πρωτη διαφημιση των πιν πον ειναι η γνωστη φωνη της Κάντυ-Κάντυ..!!

Στο 05:25 ακούμε την φωνή της Ελίζας, ενώ στο 03:51 ακούμε τη φωνή του μισητού Νιλ..!!! Με λίγα λόγια όλοι οι ηθοποιοι απο την σειρά της Κάντυ Κάντυ έκαναν και διαφημιστικά τότε...!!!

Τέλος το Χριστουγεννιάτικο διαφημιστικό διαρκείας.. της El Greco...μου θυμιζε πολύ αυτά που εβγαζε το Jumbo λίγα χρόνια πριν..!!

Τι να πω...πράγματι το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο μας το έκανε ο PETROS71...!! Nα έχουμε όλοι μας χαρούμενες γιορτές με ΥΓΕΙΑ πάνω απ όλα και όπως είπε η Αμαλία, ας ξαναγίνουμε τέτοοιες μέρες όλοι παιδιά..!! :)
 
Δίκιο έχεις για τις φωνές των διαφημιστικών. Και η φωνή που ακούγεται στη διαφήμιση της ΒιΒιΒο είναι η ίδια με αυτή της κασέτας που ανεβάσαμε το ηχητικό
 
Ti απιστευτο βιντεο ηταν αυτο.....γιατι βρε το "κρυψατε' στην BibiBo.....


Εasily Video of the Year με φοβερο χριστουγεννιατικο κλεισιμο!!


 

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερή ανακάλυψη και μπράβο στον πετροσ71 που το ανέβασε.
 
Η διαφήμιση του ΚΙΤΤ της Darda είναι όλα τα λεφτά. Το είχα το Salto Mortale και ήταν καταπληκτικό αν και ο ΚΙΤΤ γρήγορα μας άφησε χρόνους. Όταν τον πήγαινες πίσω δεν έτρεχε μπροστά. Μάλλον ο μηχανισμός παρέδωσε το πνεύμα. Επίσης η χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα στα τελευταία λεπτά της διαφήμισης είναι απλά συγκινητική.
 
πολύ όμορφες οι διαφημίσεις!!!
 
Πίσω
Μπλουζα