Διαφημιστικά παιχνιδιών Game Boy Color από περιοδικά

Ειχα Gameboy Color, μου άρεσε πολύ, το είχα αγοράσει στα τέλη της δεκαετίας του 90 με το χαρτζιλίκι μου, 40.000 δρχ αν θυμάμαι καλά, μαζί με το παιχνίδι Μικρή γοργόνα στη συσκευασία.

Στην πρώτη εικόνα το παιχνίδι που φαίνεται είναι το WARIO LAND.
 
johnny19818 είπε:
Δύο διαφημίσεις από τα περιοδικά για κονσόλες που αφορούν το Game Boy Color. Η 1η που θυμίζει διαφήμιση απορρυπαντικού πολύ ευφάνταστη.
Προβολή συνημμένου 101885

Προβολή συνημμένου 101884
στην πρώτη εικόνα διευκρινίζεται ότι το GAME BOY COLOR είναι συμβατό με όλα τα παιχνίδια GAME BOY, δηλαδή παιχνίδια του απλού GAME BOY ταιριάζουν στο GAΜE BOY COLOR; Αν θυμάμαι καλά, κάποια παιχνίδια που πωλούνταν, διευκρινιζόταν στη συσκευασία το εξής ΟNLY FOR GAME BOY COLOR, συτό σήμαινε ότι δεν ήταν συμβατά με απλό GAME BOY.
 
BETTY BOOP είπε:
στην πρώτη εικόνα διευκρινίζεται ότι το GAME BOY COLOR είναι συμβατό με όλα τα παιχνίδια GAME BOY, δηλαδή παιχνίδια του απλού GAME BOY ταιριάζουν στο GAΜE BOY COLOR; Αν θυμάμαι καλά, κάποια παιχνίδια που πωλούνταν, διευκρινιζόταν στη συσκευασία το εξής ΟNLY FOR GAME BOY COLOR, συτό σήμαινε ότι δεν ήταν συμβατά με απλό GAME BOY.
Το Game Boy Color "τρέχει" όλα τα παιχνίδια του πρώτου Game Boy τα οποία συμβολίζονται με τον κωδικό DMG αν θυμάμαι καλά. Μερικά από τα παιχνίδια του Game Boy Color, οι μαύρες κασσέτες (βλέπε Zelda) που έχουν και την εγκοπή στην πάνω δεξιά γωνία, "τρέχουν" στο πρώτο Game Boy. Οι διάφανες κασσέτες είναι αποκλειστικά για το Color και δεν "τρέχουν" στο πρώτο σύστημα.

BTW το παιχνίδι στη διαφήμιση είναι το Wario Land 2 :) .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λατρεύω αυτά τα διαφημιστικά!! Από που είναι αυτό?
 
Έκανα ανασκαφές σε παλιά περιοδικά τώρα που ήμουν στο πατρικό και έβγαζα φώτο. Αυτό νομίζω είναι από το περιοδικό Games.
 
Πίσω
Μπλουζα