Διαφημιστικός Κατάλογος ΜΙΝΙΟΝ {"Δώρα Μινιόν - 30 όροφοι γεμάτοι ιδέες"}

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
154
Τα λόγια περισσεύουν .. Ένας διαφημιστικός κατάλογος με είδη δώρων από το αγαπημένο πολυκατάστημα ΜΙΝΙΟΝ βρέθηκε στην κατοχή μου και η πρώτη σκέψη ήταν να το μοιραστώ μαζί σας! Δυστυχώς δεν αναγράφεται πουθενά ποιας χρονολογίας είναι :(

Όποιος έστω υπολογίζει πάνω κάτω χρονολογία, ας βοηθήσει :)

MINION 1makisimos.jpg

MINION 2 makisimos.jpg

MINION 3 makisimos.jpg

MINION 4 makisimos.jpg

MINION 5 makisimos.jpg

MINION 6 makisimos.jpg

MINION 7 makisimos.jpg

MINION 8 makisimos.jpg

MINION 9 makisimos.jpg

MINION 10 makisimos.jpg

MINION 11 makisimos.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απιθανο ευρημα!

Aν κρινω απο τις κασετες (Μικρα Ασια του Καλδαρα, Γυρισμος του Καζαντζιδη, Δακης 72, Λιτσα Διαμαντη 12 Επιτυχιες, Γιαννης Παριος Τι Θελεις να Κανω, Τολης Βοσκοπουλος Τολης Βοσκοπουλος - ολα του 1972, Δωρος Γεωργιαδης Ταξιδευα Παιδι κι εγω, Γιωργος Νταλαρας Μετοικος - του 1971, Γιαννης Καλατζης Ενα Ταξειδι του 1973(?))...μιλαμε για 1972-1973
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Aν κρινω απο τις κασετες (Μικρα Ασια του Καλδαρα, Γυρισμος του Καζαντζιδη, Δακης 72, Λιτσα Διαμαντη 12 Επιτυχιες, Γιαννης Παριος Τι Θελεις να Κανω - ολα του 1972, Δωρος Γεωργιαδης Ταξιδευα Παιδι κι εγω - του 1971)...μιλαμε για 1972-1973
Λες ε? Κι εγώ προσπάθησα να κρίνω από τα παιχνίδια και ήμουν έτοιμος να γράψω ότι πρέπει να είναι μέσα του '70... :)
 
makisimos είπε:
Τα λόγια περισσεύουν .. Ένας διαφημιστικός κατάλογος με είδη δώρων από το αγαπημένο πολυκατάστημα ΜΙΝΙΟΝ βρέθηκε στην κατοχή μου και η πρώτη σκέψη ήταν να το μοιραστώ μαζί σας! Δυστυχώς δεν αναγράφεται πουθενά ποιας χρονολογίας είναι :(
Όποιος έστω υπολογίζει πάνω κάτω χρονολογία, ας βοηθήσει
Σε ευχαριστούμε πολύ, ξύπνησες μνήμες!!!!! Από τα κασετόφωνα (έχω ένα αντίστοιχο) και τα παιχνίδια, υπολογίζω και εγώ τη χρονική περίοδο να είναι μεταξύ 1971-73.
 
Πολύ ωραιος ο καταλογος!

κι εγω θα ελεγα ότι χρονολογειται από τη δεκαετία του 70...αντε αρχες της δεκαετίας του 80...

μπορει οι κασετες να ειναι απλά ενδεικτικες...
 
:thanx2: makisimos!

Αν κρίνω από τον Άη Βασίλη και την ταινία "Μάγισσες και σκουπόξυλα" του 1971 που αναφέρονται στην 1η φωτογραφία, ο κατάλογος πρέπει να κυκλοφόρησε στα τέλη του 1971.
 
:thanx2: makisimos!

Αν κρίνω από τον Άη Βασίλη και την ταινία "Μάγισσες και σκουπόξυλα" του 1971 που αναφέρονται στην 1η φωτογραφία, και από την κασέτα "Δάκης 72" που βγήκε το καλοκαίρι του 1971, ο κατάλογος του ΜΙΝΙΟΝ πρέπει να κυκλοφόρησε στα τέλη του 1971. :)
 
Καταπληκτικό εύρημα! Πραγματικά άλλη εποχή...

(ειδικά οι ξυριστικές μηχανές...:shtup::biglaugh:)
 

Απίθανος ο κατάλογος! :thanx2: 1@makisimos[/USER]!

Είναι από τον Νοέμβριο/Δεκέμβριο του 1972, όταν το ΜΙΝΙΟΝ σε συνεργασία με τη Disney και την 20th Century Fox, διοργάνωσε εκδηλώσεις και διαγωνισμό ζωγραφικής με αφορμή την προβολή στην Ελλάδα της ταινίας "Μάγισσες και Σκουπόξυλα" στις 21 Δεκεμβρίου!

MINION-1972 ΝΙΟΒΗ.jpg

Πηγή

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τιμοκατάλογος υπολογιστών ΜΙΝΙ-COM και εξαρτημάτων από το ΜΙΝΙΟΝ, Αύγουστος 1992. Από αυτόν τον κατάλογο επέλεξα το πρώτο μου PC.

HWScan00382.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα