Διαφορα ρετρο-αντικειμενα(αυτα γλυτωσαν)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Αυτα τα βρηκα χωμενα σε καποιο κουτι και πιθανον να υπαρχουν και αλλα.

Τα περισσοτερα εχουν ηδη αναφερθει και θα μπορουσαν καλιστα να μπουν το καθενα στο δικο του τοπικ αλλα για να μην ταλαιπωριεμαι τα βαζω ολα εδω. :eek:

Ο τιτλος δεχεται προτασεις για αλλαγη.


"Action Force"

Ξεκιναμε με G.I.JOE και την ελληνικη τους παραλαγη ονοματι "Action Force".

Το μπαουλακι αν και δεν φαινεται γραφει πανω του "Αction Force".

Δεν θυμαμαι αν συνοδευοντουσαν απο στρατιωτακια. :xm:

attachment.php


Προβολή συνημμένου 129529

"Aτου Υπερατου"

Tα γνωστα σε ολους,τα δικα μου ειναι με πλοια-υποβρυχια-αεροπλανοφορα. :cheers:

[edit] dead photos [edit]

Τιποτα το συνταρακτικο απλα ενα κουπονι απο το "Pixel" που ποτε δεν εξαργυρωθηκε και μια χαλκομανια απο τον "ΚΙΤΤ" που ποτε δεν σιδερωθηκε.

[edit] dead photos [edit]

"Συναρμολογουμενα αεροπλανακια"

Αυτα τα συναρμολογουσες και μολις τα τελειωνες τα εβαφες.

Εγω βαριομουν το βαψιμο αλλα τα κρεμαγα στην βιβλιοθηκη μου με μια κλωστη απο ενα καρφι.

[edit] dead photos [edit]

"Εικονιτσες"

Αυτα τα μοιραζαν στο τελος καθε επισκεψης στο κατηχητικο ,οι γνωστες θα τα θυμουνται.

[edit] dead photos [edit]




"Σπιρτοκουτα"

Αυτα τα εκανα συλλογη ,πιθανον και εσεις.

[edit] dead photos [edit]

"Αυτοκολλητα Panini"

Για το τελος τα αγαπημενα σε ολους στρουμφακια.

Δεν σας δειχνω μια εικονα επειδη προτιμησα να το δειτε και απο την αναποδη. :xm:

[edit] dead photos [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιρνοντας παραδειγμα τις τρελες φωτο του Aardy (τις οποιες host-αρε σε imagasack και βουλιαζει η σελιδα :tease: ) επιμενω και λεω:

Στα παταρια/αποθηκες μας υπαρχουν θησαυροι!!Καντε καμια ψακτικη και ανεβαστε καμια φωτο!!
 
Εικονίτσες έχω κι εγώ μπόλικες :D

Ατού/υπερατού τέλεια φάση
 
Τρελη λεπτομερεια που μολις ανακαλυψα.

Στην πανω πανω φωτο μεσα στο μπαουλο,πανω στο μπιτονι ειναι ενα στρατιωτακι σε "καθιστη" θεση.

Ε αυτο μαλλον ειναι ο πιλοτος που εμπαινε μεσα στα αεροπλανακια της "Matchbox" που εχω παρακατω.

Συγκλονιστικο εεεεε; :D
 
Υπερατού!!!

Πόσο καιρό έχω να δω κάτι τέτοιο!!!
 
Πολύ καλο νημάτιο, καθώς σίγουρα έχουμε πολλά μικρά ρετρό τζάτζαλα τα οποία χρειάζονται επειγόντως κατέβασμα από το πατάρι, καθάρισμα και φωτό!!!
 
Υστερα απο ολοημερες ανασκαφες ευρεθησαν αλλα δυο.

Το γνωστο σε ολους μας σπαζα...... :sealed: παζλ.

mcgsk6cleiliktoxcft7.jpg


Και μια λαστιχενια νυχτεριδα,αυτη στα καλα της ειχε στο πανω μερος ενα λαστιχακι για κρεμασμα.

Επισης πηγαινε ασορτι με μια παρομοια αραχνη η οποια αν την σαπουνιζες και την πεταγες στον τοιχο ,κολλαγε και κατεβαινε σιγα σιγα ,"like the real thing".

Δυστυχως αυτην δεν γλυτωσε. :angry:

3lv2t2z8g0yx91v1bjg2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα μου κανει εντυπωση οτι σας μοιραζαν τετοιες εικονιτσες στο κατηχητικο.. αφου ειναι 'Παπικές' :D
 
πωπω! Μου σηκώθηκε η τρίχα μόλις είδα την φωτό με τα σπιρτόκουτα!

Έκανε συλλογή ο πατέρας μου και από όσο θυμάμαι είχε γεμίσει τον τόπο με αυτά! Με το που τα έβλεπα μου γύριζε το μάτι!

Δεν έχω ιδέα τι απέγιναν...
 
Καλά όντως που τις θυμήθηκες!!!Τις είχα και εγώ με τον αδερφό μου[και εμείς τα κοριτσάκια είχαμε ψυχή] :cool:

Θυμάται κανείς παπούτσια απο πανί τύπου ύφασμα,στρογγυλεμένες άκρες και γενικώς λεπτη γραμμή παπουτσιού?Εμείς τα λέγαμε ninja παπούτσια..βλέποντας την εικόνα φανταστείτε ότι λάστιχο στα πλάγια ήτανε μπροστά και πχ εάν το παπούτσι ήταν μαύρο η σόλα και το λάστιχο ήταν άσπρα....το θυμάται κανείς ή ηπεριγραφή μου είναι ακαταλαβίστικη8)

P.S:Εάν θυμάμαι καλά υπήρχαν και ανδρικά τσόκαρα που είχαν μεγάλο hit:flower:
 
Τα θυμαμαι τα παπουτσια που περιγραφει η Tota! Ηταν πολυ ελαφρα και οταν τα φοραγα θυμαμαι οτι πεταγα, (τα φορας και πετας σαν το μασαζοκαλσον)

Θυμαμαι επισης και οταν ειχαν γινει της μοδας τα τσοκαρα σολ. Τα φοραγε η μανα μου και ολο με παταγε (κατα λαθος αλλα καθε μερα) γιατι το καλοκαιρι γυριζα ξυπολιτη μεσα στο σπιτι! :cry:

Υ.Γ.@Tota πολυ ομορφο το αβαταρ σου! O Morten των A-HA ειναι ετσι?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Τα θυμαμαι τα παπουτσια που περιγραφει η Tota! Ηταν πολυ ελαφρα και οταν τα φοραγα θυμαμαι οτι πεταγα, (τα φορας και πετας σαν το μασαζοκαλσον)
Θυμαμαι επισης και οταν ειχαν γινει της μοδας τα τσοκαρα σολ. Τα φοραγε η μανα μου και ολο με παταγε (κατα λαθος αλλα καθε μερα) γιατι το καλοκαιρι γυριζα ξυπολιτη μεσα στο σπιτι! :cry:

Υ.Γ.@Tota πολυ ομορφο το αβαταρ σου! O Morten των A-HA ειναι ετσι?
Αναστασία μου ναι πολύ σωστά ο Μorten των Α-ha και πλέον κάνουν αποχαιρετιστήρια περιοδεία :cry: -περιμένω να ανακοινωθεί όλο το tour για να δώ προς τα που θα ταξιδέψω :cool:

Αχ πόσο χαίρομαι που κάποιος τα θυμάται τα παπούτσια :bow: :hurrah: ...εάν τα έχει κανείς ας βάλει please photo:D

Χμμμμ δεν βλέπω τα αγόρια να σχολιάζουν το θέμα με τα τσόκαρα...μην ντρέπεσθε :boss:
 
Τα παπουτσια του Μπρους Λη ετσι τα λεγαμε και εαν πηγαινε κανενας καρατε και ηταν πορωμενος παντα ειχε ενα ζευγαρι απο αυτα!! :)
 
Τα δικα μου Ninja Shoes απο τα 80ς και οχι μονα, αλλα παρεα με το κουτακι τους.

picture.php
 
tota είπε:
Καλά όντως που τις θυμήθηκες!!!Τις είχα και εγώ με τον αδερφό μου[και εμείς τα κοριτσάκια είχαμε ψυχή] :cool: Θυμάται κανείς παπούτσια απο πανί τύπου ύφασμα,στρογγυλεμένες άκρες και γενικώς λεπτη γραμμή παπουτσιού?Εμείς τα λέγαμε ninja παπούτσια..βλέποντας την εικόνα φανταστείτε ότι λάστιχο στα πλάγια ήτανε μπροστά και πχ εάν το παπούτσι ήταν μαύρο η σόλα και το λάστιχο ήταν άσπρα....το θυμάται κανείς ή ηπεριγραφή μου είναι ακαταλαβίστικη8)

P.S:Εάν θυμάμαι καλά υπήρχαν και ανδρικά τσόκαρα που είχαν μεγάλο hit:flower:
Τα παπουτσάκια αυτα υπάρχουν ακόμα και βρίσκονται σε μαγαζιά με είδη πολεμικών τεχνών, υπάρχει και ενα στην καλλιθέα.

Ειναι υπεροχα για προπόνηση οταν αμφιβάλεις για το πάτωμα και τις φιλικές σχέσεις που μπορεί να αναπτύξει με τις κάλτσες σου.
 
Aardvark απλα θεός:super:

Saulot θα το ψαξω το θέμα και σε ευχαριστώ :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα