Δισκέτες καινούριες 5 1/4

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Δισκέτες καινούριες 5 1/4 DD ξέρει κανείς που θα βρούμε στο Ελλαδιστάν?
 
Έχω εγώ 3-4 να σου φέρω ....

Θές ποσότητα?
 
Ε όχι δε μπορώ να σου τις στερήσω, δε ξέρεις μπορεί να πάρεις κάναν c64 κάποια στιγμή :D

Τhanx πάντως.
 
Χλωμό !

Τις δικές μου τις πήρα brand new από Ebay.

(Τις πρώτες 25 τις πήρα από τα .....σκουπίδια !!!, μόνο μια ήταν off ! :D :thumbup: )
 
Έχουν σταματήσει εντελώς να φτιάχνουν δισκέτες οι εταιρίες ε?
 
Δισκέτες? τα αδελφάκια μου λες? :D ebay φίλε μου ebay!!

Πάντως εγώ δεν σου δίνομαι ότι και να κάνεις! :D
 
Τελικά βρέθηκαν δισκέτες (thnx Τάκη) το μόνο που μένει είναι να σιγουρευτώ ότι δεν έχει βάλει τίποτα C64 ιούς ο wally μέσα.

THNX και πάλι :thumbup:
 
Τίποτα mate :thumbup:

Τον Wally δεν τον αφήνω να πειράζει 8bit accesories γιατί φοβάμαι μην τα περιλούσει με μουστάρδα - οπότε no worries :D :D
 
PARTE SITE GIA DISKETESAYTHONEEESSSSSSS ΚΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
 
Δεν έβαλες λινκ. Είμαι σίγουρος όμως, μιας και λες Ελλάδα, ότι οι δισκέτες θα είναι 1.2ΜΒ (δηλαδή DS/HD). Στο ΕΒΑΥ υπάρχει πωλητής ο οποίος πουλάει DS/DD δηλαδή 360ΚΒ, η ορίτζιναλ χωρητικότητα για τα 1541 και 1571 φλοπια.
 
Τι να τις κανεις αυτες ? πριν 2-3 μερες πηρα 2 κουτια καινουριες Verbatim 8" !!! ;)
 
Προσφατα με ξαναχτυπησε η Commodor-ιτιδα και θα πιασω για πρωτη φορα 64αρηδες (αν και θα γινουν μινι-frankenstein - μαυρο σασι C64C με μαυρο πληκτρολογιο απο C64, και ασπρη φρατζολα με ασπρο πληκτρολογιο απο C64C!)

Περιμενω τωρα να μου ερθουν καμια 400αρια δισκεττες (το 80% παιχνιδια). Αν με προλαβουν πριν ερθω Ελλαδα, θα φερω καμια 50-60αρια απο αυτες μαζι μου. Και ειναι οι απλες καλες DS DD.

Να δουμε τι θα παιχτει με το timing τωρα..
 
Εγώ έχω ήδη ...20 καινούριες DSDD και όταν ξελασκάρω θα κάνω γερή καβάντζα...

Ηρακλή τις 8ιντσες σε τί σύστημα θα τις χρησιμοποιήσεις;
 
Νομιζω οτι ο telamonas στον ελευθερο του χρονο, συνδεεται με πρωτoγονα dial up σε servers οχι και τοσο γνωστους στο ευρυ κοινο, παιζοντας επικινδυνα παιχνιδακια με ενα απομακρυσμενο υπολογιστη που τον προτρεπει με μια αθωα προφορα "Shall we play a game?"!

Που το εχεις κρυμμενο το IMSAI tel?!?!
 
phil_vr είπε:
Νομιζω οτι ο telamonas στον ελευθερο του χρονο, συνδεεται με πρωτoγονα dial up σε servers οχι και τοσο γνωστους στο ευρυ κοινο, παιζοντας επικινδυνα παιχνιδακια με ενα απομακρυσμενο υπολογιστη που τον προτρεπει με μια αθωα προφορα "Shall we play a game?"!
Που το εχεις κρυμμενο το IMSAI tel?!?!
Αποκλειεις τον ενδεχομενο να ασχολεται με Αποκρυφες Επιστημες-(Weird Science)????

 
Φρεσκιες, φρεσκιες..

Τι μας λειπει? Χμ.. δυο Commodore 64 (απλος και C), δυο drives 1541 και 1541-II, και καμια 365αρια μερες ελευθερες να προσπαθησω να δω what the hell is inside them!!!

Τουλαχιστον το 60% ειναι παιχνιδια, οι υπολοιπες επι το πλειστον ειναι LOADSTAR 64 cover disks!

Μεσα στον Commodoro-σωρο βρηκα και μερικες system disks απο Compaq PC!

bigdisk.jpg
 
Shall we play a game...Αααααααααχχχχχ πως θα τό θελα το άτιμο το IMSAI η και κάνα Altair 8800...δεν έχω πρόβλημα...έλα όμως που έχουν πανάκριβα...καμιά 1500αρα ευρωπουλάκια και βάλε άλλα 200 για μεταφορικά....
 
Πίσω
Μπλουζα