Δωρεαν XBOX Live (1-4 Μαη)

Σιγά την υπηρεσία που για να κατεβάσω ένα demo ασπρίζουν τα μαλλιά μου (αν είναι ελεύθερο για όλα τα μέλη - ρατσισμός στα demos;), άσε δε που δύο μήνες που είχα live, δεν συνάντησα άνθρωπο γεννημένο (από την friends list μου) και έπαιζα με Ινδούς και Μεξικάνους ;) Ενώ φυσικά όλα είναι καθαρά θέμα σεβασμού που τρέφει η κάθε εταιρεία στους πελάτες της. Οι υπηρεσίες της Sony μία χαρά είναι και πολύ πιο γρήγορες από τις αντίστοιχες της Microsoft όσο τις έχω ζήσει. Άντε ο ήχος και καλά που παραπονιούνται ακόμη, ένα update και τέρμα... (αν και στο killzone σε squad, στο Home και στο Chat room μία χαρά το κόβω)

Wally είπε:
Αντιθετα το μοντελο της MS χρειαζεται servers σε καθε υποστηριζομενη χωρα (αυτη τη στιγμη μολις 27 χωρες υποστηριζονται) ωστε να υπαρχουν καποια minimum standards διοτι ομιλουμε για πληρωμενη προσφερομενη υπηρεσια.
Μη χε... δηλαδή το ότι ο μισός πλανήτης μπαίνει μέσω Ιρλανδίας/Αγγλίας/Αμερικής τί σου λέει για την υλοποίηση του μοντέλου που αναφέρεις; Είτε ότι είναι κουραφέξαλα δικαιολογίες, είτε ότι κάποιοι σε αυτές τις τρεις χώρες πληρώνουν καραγκιοζιλίστικα λεφτά για να μπαίνει ο κάθε "ανεπίσημος" και να του "χαλάει" τα minimum standards. Μήπως απλά είναι ανίκανοι να κάνουν κάτι απλό που έχουν κάνει η Sony και η Nintendo ή απλά δεν τους ενδιαφέρει βρε αδελφέ αφού βολεύονται με αυτή την κατάσταση;

Ό,τι και όσες δικαιολογίες και να πει η Microsoft δεν μας πείθει πια... το γεγονός είναι ένα και είναι απλό. ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ!!! :angry: οπότε μία από τα ίδια και εγώ... χώρια που χρεώνει τα πάντα, gamerpics και themes του "κότσου" (ΧΩΡΙΣ PREVIEW) που στο PS3 όχι μόνο είναι τσάμπα, έχεις και πρόγραμμα να φτιάξεις το δικό σου άμα θέλεις.
 
Μα ρε Νεκ, διαβασε οπου τραβαει η ψυχη σου περι ποιοτικης συγκρισεως των 2 δικτυων.

Απλα στο ενα που ειναι τζαμπε δεν μπορεις να παραπονεθεις (κατι σαν τη Δημοτικη Συγκοινωνια ενα πραγμα :D )

BTW πριν 1 ωρα και κατι, βγηκε το Bionic Commando MP demo (600mb) στο LIVE και γνωστες εγχωριες φατσες το παιζουν αυτη τη στιγμη

bcmp2.jpg
 
Wally είπε:
Φιλε vagosgta3 ριξε κανα review απο Too Human.Εισαι πλεον ινστρουκτορας στο παιχνιδι.Ασχοληθηκα μονο για κανα 4ωρο και πραγματικα θελω να το ξαναπιασω αλλα δεν βρισκω χρονο.Θελει χρονο το ατιμο.(και τσιμπα ενα COD4 τωρα που επεσαν οι τιμες ;) )
Το Too Human? Καλη ιδεα, θα κοιταξω να το προχωρισω ακομη λιγο για να παρω μια πληρεις εικονα (εχω να το παιξω αρκετο καιρο με κατι Fear 2,Τοm clancy End of war και Ηalo Wars εμπλεξα, αν και το Halo wars ενω ειναι ωραιο παιχνιδι με καλο Gameplay ειναι πολυ μικρο και με απογοητευσε ) χθες παραλιγο να επαιρνα το Bad Company στο 360 το ειχε 27 ευρω στο πλαισιο αλλα διαβασα πισω στο κουτι οτι θελει Gold membership :angry: και δεν το πηρα.Οντως το COD4 ειναι μια καλη λυση.
 
Nαι ρε παιδιά, συμφωνώ με αυτό που λέτε. Και γω ξενέρωσα όταν χρειάστηκε να βρω μια έγκυρη διεύθυνση στην Αγγλία για να κάνω λογαριασμό, αλλά από κει και πέρα έτσι έχουν τα πράγματα. Δεν θα μπω στη διαδικασία να σκεφτώ αν οι άλλοι το δίνουν δωρεάν ή όχι. Πήρα την κονσόλα για να παίζω και online, με ότι αυτό συνεπάγεται.
 
Πίσω
Μπλουζα