Δύναμη κρούσης.

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.461
Αντιδράσεις
1.065
Κυκλοφορούσε μιά φορά τον μήνα (ή ανά δεκαπενθήμερο).

Λεγόταν ΔΥΝΑΜΗ ΚΡΟΥΣΗΣ, αλ΄λά στην πραγματικότητα

ήταν οι γνωστοι GI.JOE.

Έγχρωμο εξ ολοκλήρου.

Πολύ καλή προσπάθεια.

Αρκετή δράση.
 
Τα εχω ολα δεν πρεπει να ηταν και πολλα καμμια 30ρια νομιζω καποια στιγμη θα κανω βολτα στην αποθηκη, κορυφαια πρεπει να ηταν τα SPECIAL MISSIONS οταν τα εβγαζε ο καμπανας.
 
Εκανα την βολτα που ελεγα παραπανω και βρηκα το Νο1 τευχος, καταπληκτικες ιστοριες δρασης για πολεμοχαρεις σαν και εμενα. :D

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ισως το χειροτερο κινουμενο σχεδιο ολων των εποχων (μαζι με το Rambo και τη Dora την Εξερευνητρια :D )
 
Zηλεψτε...

Εχω σχεδον ολες τις φιγουρες...

Αγαπημενοι μου ,ο Stormshadow(λευκος ninja) και ο Snake-eyes(μαυρος ninja)
 
Μια πολύ άγνωστη πληροφορία, για τον φίλο Shadwdancer :

Ο γνωστός από το Wrestling, SGT.SLAUGHTER,

κυκλοφόρησε στα μέσα της δεκαετίας του 80',

ως ΕΠΙΣΗΜΗ φιγούρα G.I.JOE !

Μάλιστα, δεν πουλιόταν πουθενά, και ο μόνος τρόπος να τον αποκτήσεις,

ήταν με κουπόνια, από άλλες φιγούρες G.I.JOE !

( Υ.Γ. : ξέχασα να πω ότι ... ΤΟΝ ΕΙΧΑ !!! )
 
Αν μου επιτρεπεις φιλτατε Εχετλαιε...

Μπορουσες να βρεις τη φιγουρα του SGT.SLAUGHTER,μαζι με ενα αρμα μαχης των Gi Joe.Και μαλιστα θυμαμαι οτι τι τανκ ηταν λευκο και ... μονοθεσιο:biglaugh: ,με οδηγο τον φουσκωτο λοχια.

Εισαι φοβερος συλλεκτης,φιλε! :thumbup:

Υ.Γ τον εχω ακομα :D
 
Πρέπει να έχω πάνω από 30 φιγούρες GIJOE.

Από τα τεύχη έχω ελάχιστα.

Έπεσε στα χέρια μου το DVD με το τελευταίο επισόδειο!!!!!
 
Κάποτε είχα δυο τέτοιες φιγούρες αλλα δεν θυμάμαι τα ονόματά τους. Ηταν ένας φαλακρός με μούσι και νομίζω μαύρη μπέρτα και μια γυναίκα με κόκκινο κοντό μαλί. Ηταν τουλάχιστο και οι δυο απο τους κακούς τις σειράς απο οτι θυμάμαι. Επίσης είχα και το πρώτο περιοδικό που πόσταρε ο AAARDVARK αλλα βέβαια αγνοείται η τύχη του όπως και οι δυο φιγούρες πλέον.
 
@Telonio

Dr.Mindbender

Zarana(το πανκιο με το κοκκινο κοντο μαλλι)
 
Shadowdancer είσαι φοβερός! Ακριβώς αυτές ήταν! :thumbup:
 
Παντως παιδες,μεγαλη πλυση εγκεφαλου τα παιχνιδακια αυτα.Ολοι οι χαρακτηρες "τουμπανα",με τα οπλα ανα χειρας."Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Ν.Εισαγγελατο???"

Τρελες μαχες με τους GI JOE.Ειχα κανει και αρρωστα σεναρια.Οργανωμενα κομαντα GI,την επεφταν στις κουκλες της αδερφης μου(μικρο μου πονυ,μπαρμπι,κλπ κλπ) και δεν αφηναν ρουθουνι :diablotin: .Μετα κατεστρεφαν με φωτια(τυπου Βιετναμ),τα σπιτια τους και εκοβαν τα κεφαλια τους(κλαμα αδερφης-ξυλο μαμας) για λαφυρα...:eek:

Μετα απο αυτα,το ban ,το εχω στο τσεπακι μου...:biglaugh:
 
Shadowdancer2501 είπε:
Αν μου επιτρεπεις φιλτατε Εχετλαιε...Μπορουσες να βρεις τη φιγουρα του SGT.SLAUGHTER,μαζι με ενα αρμα μαχης των Gi Joe.Και μαλιστα θυμαμαι οτι τι τανκ ηταν λευκο και ... μονοθεσιο:biglaugh: ,με οδηγο τον φουσκωτο λοχια.

Εισαι φοβερος συλλεκτης,φιλε! :thumbup:

Υ.Γ τον εχω ακομα :D
Respect 4 Shadowdancer! :thumbup:

για τον Sgt.Slaughter, μάλλον έχουμε και οι δύο δίκιο.

Πάντως τοιν δικό μου τον είχα πάρει σίγουρα με κουπόνια.

Μάλιστα δεν ήταν σε κανονική συσκευασία, αλλά σε σακουλάκι.
 
telonio είπε:
Κάποτε είχα δυο τέτοιες φιγούρες αλλα δεν θυμάμαι τα ονόματά τους. Ηταν ένας φαλακρός με μούσι και νομίζω μαύρη μπέρτα και μια γυναίκα με κόκκινο κοντό μαλί. Ηταν τουλάχιστο και οι δυο απο τους κακούς τις σειράς απο οτι θυμάμαι. Επίσης είχα και το πρώτο περιοδικό που πόσταρε ο AAARDVARK αλλα βέβαια αγνοείται η τύχη του όπως και οι δυο φιγούρες πλέον.
Εμένα μου άρεσε πολύ αυτός που είχε μαύρη στολή,

και ένα ασημένιο κράνος που σκέπαζε όλο το κεφάλι του.

Και καλά, ήταν ο έμπορος όπλων της Κόμπρα.

Δε θυμάμαι το όνομά του. Ίσως DESTRO ;
 
Και ετσι για την ιστορια φιλε,Εχετλαιε

η φιγουρα αυτη ειναι συλλεκτικη.

"There was a new Sgt. Slaughter action figure almost every year from 1985 to 1989. Hasbro, the maker of G.I. Joe toys, discontinued producing more after 1990, due in part to an infamous World Wrestling Federation storyline of the time which saw the "real" Slaughter, a longtime "good guy", not only become a "bad guy" but an Iraqi sympathizer as well. The relationship ended at that point." wiki

Τελικα οι Αμερικανοι δεν "παιζουν"

James McCullen Destro XXIV

Σκοτσεζος λορδος.

Τελικα φιλε Εχετλαιε,οσοι παλιοι φοραγαν "φουστες"(βλ. Τσολιαδες-φουστανελα και Σκοτσεζους-κιλτ)

δε σηκωναν και πολλα!!!!Ειμαι σιγουρος οτι καταλαβες.

τωρα εχουμε τον Ρουβα...τρομαρα μας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shadowdancer2501 είπε:
James McCullen Destro XXIVΣκοτσεζος λορδος.

Τελικα φιλε Εχετλαιε,οσοι παλιοι φοραγαν "φουστες"(βλ. Τσολιαδες-φουστανελα και Σκοτσεζους-κιλτ)

δε σηκωναν και πολλα!!!!Ειμαι σιγουρος οτι καταλαβες.

τωρα εχουμε τον Ρουβα...τρομαρα μας
Είχανε περιεχόμενο, τότε οι φούστες !!!

Τώρα έχουνε μόνο φούστες, αλλά χωρίς περιεχόμενο !
 
Mόνο την Lady Jaye συμπαθούσα (ωραία ζωγραφισμένη τσίκα)

και τον Snakeyes (που δεν μίλαγε καθόλου γέλια)
 
Κι εμένα ο Snakeyes μ'άρεσε! Και ο... (μη βαράτε) Κόμπρας. Ξεκαρδιζόμουν στα γέλια με τη φωνή που είχε. Με τέτοια φωνή πώς να μην γίνει κακός;;

Έχω και κάτι φιγούρες με αυτούς, θέλετε να βάλω καμία εδώ ή υπάρχει thread παιχνίδια; Η αναζήτηση δεν έβγαλε τίποτα πάντως..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θενκ γιου!! Πάω να αδειάσω ρετρο-παιχνιδο-αναμνήσεις!!!
 
Πίσω
Μπλουζα