Δώρο Atari με αυτοκόλλητα ποδοσφαιριστών!

Joined
10 Ιουν 2010
Μηνύματα
5
Αντιδράσεις
0
Το θυμάται κανένας; Στις αρχές των 90s κυκλοφορούσαν κάτι άλμπουμ και αγοράζαμε φακελάκια με αυτοκόλλητα για να τα συμπληρώσουμε. Σε σπάνιες περιπτώσεις το φακελλάκι είχε μέσα μια κάρτα που την πήγαινες στο περίπτερο και έπαιρνες ένα 2600 ή κλώνο του, ήδη παρωχημένο τότε. Το δικό μου μετά απο μερικά χρόνια το πέταξα δυστυχώς. Το μηχάνημα είχε και μια κάρτα με μια συλλογή από παιχνίδια, το Pitfall, το Oxygen, ένα άλλο με Formula 1 υποτίθεται που αναβόσβηνε το πίσω φως στα αυτοκίνητα όταν νύχτωνε (!). Πώς λέγεται αυτό το συγκεκριμένο cartridge?
 
το cartridge που λες ειχε και διακοπτες πανω;
 
ναι το θυμαμαι,δεν το ειχα κερδισει ποτε βεβαια :)
 
Νομίζω ναι, θυμάμαι ότι είχε πολλά παιχνίδια, ίσως πάνω από εκατό, και για να αλλάξεις παιχνίδι τραβούσες ένα διακόπτη πάνω στην κονσόλα...
 
με μπερδεψες λιγο αλλα καταλαβα τι ηθελες να πεις τελικα. προφανως εννοεις το Enduro ή το Night Driver

αλλα στο Night Driver ειναι παντα νυχτα και εχει φωτα στα μπροστινα αμαξια ενω στο Enduro νυχτωνει σταδιακα (ο σκοπος του Enduro ειναι να περασεις οσα περισοτερα αμαξια μπορεις μεχρι το τελος της μερας).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδια το atari το ειχα κερδισει συνεταιρικα μαζι με ενα φιλαρακι που καθομασταν στον ιδιο θρανιο στο γυμνασιο.αυτος μαζευε συνεχεια και του ελειπε ενα σπανιο το οποιο το ειχα πετυχει εγω κατα τυχη στα λιγα αυτοκολλητα που ειχα αγορασει και το μοιραζομασταν ανα 2 εβδομαδες!!!ακομη το θυμαμαι σαν χτες...
 
Δυστυχώς, δε μου θυμίζει τίποτα, η όλη φάση....

Πως το είχα χάσει, εγώ αυτό;;; :xm:
 
DINO είπε:
Δυστυχώς, δε μου θυμίζει τίποτα, η όλη φάση.... Πως το είχα χάσει, εγώ αυτό;;; :xm:
και γω δε μπορω να πω οτι θυμαμαι το οτιδηποτε. καλα δεν επαιρνα και πολλα περιοδικα τοτε καθως ημουν νιανιαρο :(
 
Ethaniel είπε:
και γω δε μπορω να πω οτι θυμαμαι το οτιδηποτε. καλα δεν επαιρνα και πολλα περιοδικα τοτε καθως ημουν νιανιαρο :(
Και τι κάνεις εδώ μέσα;;;; :D
 
DINO είπε:
Δυστυχώς, δε μου θυμίζει τίποτα, η όλη φάση.... Πως το είχα χάσει, εγώ αυτό;;; :xm:
Ήσουν με τη ντουντούκα στο δρόμο και φώναζες:

ST WIN!

AMIGA EPIC FAIL!

:D :D:p:p
 
Πίσω
Μπλουζα