ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ AS

AORISTAS

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2015
Μηνύματα
151
Αντιδράσεις
384
Καλησπέρα σε όλους!! Παρατήρησα πως δεν υπάρχει TOPIC εστιασμένο στην εταιρεία AS, όπως υπάρχουν αντίστοιχα για άλλες ελληνικές εταιρείες (Lyra, El greco, Δούρειος κ.λπ.). Φυσικά πρόκειται για μία εταιρεία σημείο αναφοράς στα καλά επιτραπέζια παιχνίδια! Απλά να αναφέρω μερικούς τίτλους όπως: Γαλέρα Φάντασμα, Ο Χορός της Μάγισσας, Περιπέτεια στην Βενετία, Atmosfear, Dragon game system και πολλά άλλα ακόμη!
 

1@AORISTAS[/USER] αν έχεις κάποια στοιχεία για να το ξεκινήσουμε το θέμα προχώρα ;)
 
Η AS COMPANY ιδρύθηκε το 1990 με έδρα τη Θεσσαλονίκη από τον Στράτο Ανδρεάδη, όπου μέχρι σήμερα διατελεί πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος. Το πρώτα επιτραπέζια παιχνίδια της βγήκαν στην αγορά το 1991 μεταξύ των οποίων βρίσκονταν και οι τίτλοι "Ο χορός της μάγισσας", "Ψηλά τα χέρια" και "Περιπέτεια στη Βενετία", τα οποία έχω την μεγάλη χαρά να διατηρώ στη συλλογή που έχω μαζί με την κοπέλα μου. Ακολούθως παραθέτω και φωτογραφίες τους. Στη συνέχεια η εταιρεία εδραιώθηκε με ακόμα πιο εμπορικούς τίτλους, όπως το θρυλικό Atmosfear (από τα διαμάντια της συλλογής μας), Γαλέρα Φάντασμα (ένα επίσης θρυλικό επιτραπέζιο που αποκτήσαμε πέρσι από ιδιώτη), καθώς και το Dragon Game System το οποίο αν και στην ίδια λογική με το θρυλικό Hero Quest δεν είχε τον ίδιο αντίκτυπο. Παρά το κλείσιμο σχεδόν όλων των μεγάλων εταιρειών παιχνιδιών (Δούρειος, Lyra, El Greco) τη δεκαετία του 90', η AS συνεχίζει μέχρι και σήμερα την δυναμική παρουσία της, ενώ όπως δηλώνει ο πρόεδρος της "η εταιρεία είναι από το 2014 βρίσκεται στη πρώτη θέση στη χονδρική αγορά παιχνιδιού στην ελληνική αγορά".

145461.jpg145499.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα,

Εχει κάποιος τις οδηγίες από το ψηλά τα χέρια , να ποστάρει μια φωτογραφία? Θέλω να το παίξω με τα παιδιά μου αλλά έχασα τις οδηγίες μετά από τόσα χρόνια !

ευχαριστω πολύ
 
Η AS COMPANY ιδρύθηκε το 1990 με έδρα τη Θεσσαλονίκη από τον Στράτο Ανδρεάδη, όπου μέχρι σήμερα διατελεί πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος. Το πρώτα επιτραπέζια παιχνίδια της βγήκαν στην αγορά το 1991 μεταξύ των οποίων βρίσκονταν και οι τίτλοι "Ο χορός της μάγισσας", "Ψηλά τα χέρια" και "Περιπέτεια στη Βενετία", τα οποία έχω την μεγάλη χαρά να διατηρώ στη συλλογή που έχω μαζί με την κοπέλα μου. Ακολούθως παραθέτω και φωτογραφίες τους. Στη συνέχεια η εταιρεία εδραιώθηκε με ακόμα πιο εμπορικούς τίτλους, όπως το θρυλικό Atmosfear (από τα διαμάντια της συλλογής μας), Γαλέρα Φάντασμα (ένα επίσης θρυλικό επιτραπέζιο που αποκτήσαμε πέρσι από ιδιώτη), καθώς και το Dragon Game System το οποίο αν και στην ίδια λογική με το θρυλικό Hero Quest δεν είχε τον ίδιο αντίκτυπο. Παρά το κλείσιμο σχεδόν όλων των μεγάλων εταιρειών παιχνιδιών (Δούρειος, Lyra, El Greco) τη δεκαετία του 90', η AS συνεχίζει μέχρι και σήμερα την δυναμική παρουσία της, ενώ όπως δηλώνει ο πρόεδρος της "η εταιρεία είναι από το 2014 βρίσκεται στη πρώτη θέση στη χονδρική αγορά παιχνιδιού στην ελληνική αγορά".

Προβολή συνημμένου 175259Προβολή συνημμένου 175258
Καλησπέρα!
Μήπως έχεις τις οδηγίες από το "ΨΗΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ"?
Γιατί τώρα με την καραντίνα έχω ξεθάψει πολλά από τα επιτραπέζια που είχα σαν παιδί και τα παίζω με τα παιδιά μου!!!
Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
@Sokrates Tzitzikas καλησπέρα. Σήμερα είδα το σχόλιο σου. Στείλε μου inbox ένα e-mail ή λογαριασμό Facebook για να σου προωθήσω φωτογραφίες με τις οδηγίες του επιτραπέζιου Ψηλά τα χέρια!!
 
Καλησπέρα,χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη!
Το mail μου είναι sokratestzitzikas@gmail.com ή αν σου είναι πιο εύκολο το Facebook,το προφίλ μου είναι Sokrates Tzitzikas...
Σ'ευχαριστώ πολύ!
 
Καλησπέρα! Έκανα ένα γενικό ξεκαθάρισμα σε κάτι πατάρια και ανακάλυψα το παιχνίδι "ψηλά τα χερια" αλλά δεν έχω τις οδηγίες! Είναι εύκολο αν κάποιος τις έχει να μου τις στείλει; angeliki.sp@gmail.com
 
Πίσω
Μπλουζα