Είμαι Μάντης

Axilleas1981

RetroN00b
Joined
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
69
Αντιδράσεις
35
Ειμαι μαντης!! ενα παιχνιδι που εκανες τους αλλους να τα χασουν!!

Το παιχνιδι ξεκινουσε με εμενα ας πουμε, και εναν βοηθο μου!!

Εγω ημουν ο ΜΑΝΤΗΣ και ο βοηθος μου ηταν το μεσο επικοινωνιας με εναν αλλο κοσμο.

Μαζευομασταν πολλα παιδια σε κυκλο,κι εγω με τον βοηθο μου στο κεντρο του κυκλου.

Επαιρνα μετα ενα λευκο χαρτι κι ενα μολυβι,και ζητουσα απο τον βοηθο μου να παει σ'ενα ενα τα παδακια,και να γραψει με την σειρα οπως ηταν ο κυκλος, ονομα και απο εναν αριθμο που του ελεγαν τα παιδια,κρυφα φυσικα απο εμενα.

Οταν τελειωνε το γραψιμο ο βοηθος μου,ερχοταν παλι μεσα στο κυκλο,κι επρεπε εγω να μαντεψω τι αριθμο αντιστοιχει σε καθε ονομα ( παιδακι ) και οταν τα εβρισκα τα εχαναν ολοι!! εμεναν με το στομα ανοιχτο.

Η εξηγηση του κολπου ειναι η εξης: Ο Βοηθος μου ηταν στο κολπο φυσικα.

Εμπαινα μπροστα απο τον βοηθο μου ( μουρη με μουρη ) και εβαζα τα χερια μου στα μαγουλα του,εριχνα το κεφαλι μου κατω,να μην τον βλεπω δηλαδη και ξεκινουσε το show.

Ο βοηθος μου ειχε δει απο την αρχη τα νουμερα που ειχαν γραψει τα παιδακια οποτε και τα θυμοταν, ( αριθμους απο το 0-10 για να τα θυματε πιο ευκολα ) και οπως ειχα τα χερια μου στα μαγουλα του,αυτος ειχε κλειστο το στομα και πιεζε τους τραπεζιτες αναλογα τον αριθμο που ειχε γραψει ο καθενας.

Κι εγω μετα μετρουσα τις πιεσεις και ελεγα '' το πνευμα μου λεει οτι ο Δημητρης εγραψε το 7 '' και ετσι μαντευα ολα τα νουμερα,υπηρχαν βεβαια και στιγμες που ο βοηθος εκανε λαθος,οποτε λεγαμε να ξανα

γραψουν αλλο αριθμο.

Μπορειτε να το κανετε και τωρα οσοι δεν το ξερετε, πιαστε τα μαγουλα σας και πιεστε τους τραπεζιτες σας θα νιωθετε κατι σαν παλμους,προσοχη μην κανετε τα δοντια σαν να τρωτε τσιχλα :D γιατι θα το καταλαβουν, θελει κλειστο στομα και μονο πιεση στους τραπεζιτες,μετα το μονο που μενει ειναι να μετρατε τους παλμους του βοηθου σας.

Αυτο το παιζαμε καπου στο 88 ειχε πολλη πλακα δοκιμαστε το κι εσεις με φιλους θα γελασετε σιγουρα!! Να'στε καλα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα