Είμαι ο Πρωθυπουργός (1992 ΑΝΤ1)

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.596
Είμαι ο Πρωθυπουργός (1992 ΑΝΤ1)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9_%CE%BF...._%CF%80%CF%81%CF%89%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82

με τους Κώστας Καρρα Σμαράγδα Σμυρναίου Βάνα Παρθενιάδου Γιώργο Παρτσαλάκη Αλέξανδρο Μυλωνά Τάσο Χαλκιά Αθηνά Τσιλύρα

Δείτε το τρέιλερ που μεταδόθηκε το 1992

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα ακόμη τρέιλερ από την σειρά


μεταδόθηκε το 1992 από τον ΑΝΤ1


[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαι ο Πρωθυπουργός (ΑΝΤ1 1992)

Μια κωμική σειρά που έκανε πρεμιέρα στο κανάλι του ANT1 την Τετάρτη 4 Μαρτίου του 1992. Στο σενάριο ο Λάκης Μιχαηλίδης και στην σκηνοθεσία ο Στέργιος Λύρας. Ολοκληρώθηκε σε 20 ημίωρα επεισόδια.

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9_%CE%BF...._%CF%80%C F%81%CF%89%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE% B3%CF%8C%CF%82

Υπόθεση: Ένα πάμπλουτος και επιτυχημένος επιχειρηματίας αποφασίζει ξαφνικά να ασχοληθεί με την πολιτική και να διεκδικήσει την πρωθυπουργία της χώρας

Ουσιαστικά πρόκειται για αυτοτελείς φάρσες που περιγράφουν την καθημερινότητα ενός "ψώνιου" της πολιτικής, με τον Κώστα Καρρά στο ρόλο ενός σύγχρονου Δελαπατρίδη.

Ας θυμηθούμε τους τίτλους αρχής:

 
Μια κωμική σειρά που έκανε πρεμιέρα στο κανάλι του ANT1 την Τετάρτη 4 Μαρτίου του 1992. Στο σενάριο ο Λάκης Μιχαηλίδης και στην σκηνοθεσία ο Στέργιος Λύρας. Ολοκληρώθηκε σε 20 ημίωρα επεισόδια.

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%B9_%CE%BF...._%CF%80%C F%81%CF%89%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE% B3%CF%8C%CF%82

Υπόθεση: Ένα πάμπλουτος και επιτυχημένος επιχειρηματίας αποφασίζει ξαφνικά να ασχοληθεί με την πολιτική και να διεκδικήσει την πρωθυπουργία της χώρας

Ουσιαστικά πρόκειται για αυτοτελείς φάρσες που περιγράφουν την καθημερινότητα ενός "ψώνιου" της πολιτικής, με τον Κώστα Καρρά στο ρόλο ενός σύγχρονου Δελαπατρίδη.

Ας θυμηθούμε τους τίτλους αρχής:

[video=youtube;hmDs-rTYGCw]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η σειρά μετά την πρώτη προβολή μηπως έχει προβληθεί σε επανάληψη γύρω στο 2000???? Κάτι μου θυμίζουν οι τίτλοι αρχής γι'αυτό ρωτάω
 
Αν θυμάμαι σωστά δε πρέπει να πήγε πολύ καλά αυτή η σειρά. Καμιά 10αριά επεισόδια γυρίστηκαν και προβλήθηκαν μόνο..
 
butch_cassidy είπε:
Αν θυμάμαι σωστά δε πρέπει να πήγε πολύ καλά αυτή η σειρά. Καμιά 10αριά επεισόδια γυρίστηκαν και προβλήθηκαν μόνο..
Ναι δεν τα πήγε καλά από τηλεθέαση. Πάντως ήταν και λίγο προφητική, καθώς ο Καρράς μετά από χρόνια ασχολήθηκε με τη πολιτική...
 
δεν θυμάμαι καθόλου αυτη τη σειρά, πρέπει να προβλήθηκε και στο ''μακεδονία tv'' κάποτε...
 
Μάλλον η λιγότερο επιτυχής τηλεοπτική εμφάνιση του Κώστα Καρρά. Συμφωνώ με τον RIO, πάντως, για τον προφητικό της χαρακτήρα.
 
παίχτηκε σε επανάληψη απ' ότι θυμάμαι την άνοιξη πρός καλοκαίρι του 2002 (τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου).Το θυμάμαι γιατί ήμουν πρός το τέλος της στρατιωτικής θητείας μου (ήθελα κανένα ενάμιση μήνα να απολυθώ και με είχαν στείλει για κανένα μήνα σε κάτι θερινές εγκαταστάσεις της ΣΣΕ στις Κεχριές στην Κόρινθο (ναι αυτές που κάηκαν) και είχαμε τηλεόραση εκεί και θυμάμαι που το έβαζε νομίζω μεσημέρια.
 
παίχτηκε σε επανάληψη απ' ότι θυμάμαι την άνοιξη πρός καλοκαίρι του 2002 (τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου).Το θυμάμαι γιατί ήμουν πρός το τέλος της στρατιωτικής θητείας μου (ήθελα κανένα ενάμιση μήνα να απολυθώ και με είχαν στείλει για κανένα μήνα σε κάτι θερινές εγκαταστάσεις της ΣΣΕ στις Κεχριές στην Κόρινθο (ναι αυτές που κάηκαν) και είχαμε τηλεόραση εκεί και θυμάμαι που το έβαζε νομίζω μεσημέρια.

(Εκτός θέματος αλλά άκρως σημαντικό! :D)

Στην ΠΑΠ ήσουν δηλαδή; Αν ναι, παρακαλώ γράψε (ακόμα και σε προσωπικό μήνυμα) ιστορίες φρίκης από το εν λόγω στρατόπεδο. Θα με υποχρεώσεις! :biglaugh:
 
Πρεπει να ηταν η πρωτη φορα που ειδα τον Καρρα σε τηλεοπτικη σειρα (πριν μονο σε παλιες ταινιες). Ειχα προσπαθησει να το παρακολουθησω λιγο αλλα μου φανηκε σαχλη και δεν καταλαβα τιποτα (οπως συνηθως με τα εργα του Μιχαηλιδη). Αν ειχε καποια σατιρα για την πολιτικη της τοτε επικαιροτητας δεν την επιασα.
 
(Εκτός θέματος αλλά άκρως σημαντικό! :D)

Στην ΠΑΠ ήσουν δηλαδή; Αν ναι, παρακαλώ γράψε (ακόμα και σε προσωπικό μήνυμα) ιστορίες φρίκης από το εν λόγω στρατόπεδο. Θα με υποχρεώσεις! :biglaugh:
Μπα για λίγο ήμουν εκεί κανένα μήνα δηλαδή..δεν ειχαμε σχεδόν καθόλου επαφή με ΠΑΠ (πλην φαγητού που μας έφερναν από εκεί) εμείς μέναμε σε μια σκηνή μέσα στο χώρο που ήταν οι κατασκηνώσεις και πήγαμε για να κάνουμε έργα εκεί μέσα όπως κόψιμο χόρτων ,βαψιματα κτλ..θα έλεγα ήταν ψιλοχαλαρα καθώς από Παρασκευή μεσημέρι μας έδιωχναν για σαββατοκύριακο..
 
Τρέιλερ από την κωμική σειρά του ΑΝΤ-1 (Είμαι ο.... Πρωθυπουργός ) με τον Κώστα Καρρά. Μεταδόθηκε το 1992.
 
Απαίσια μουσική τίτλων απ' όσο θυμάμαι..Απ' τα χειρότερα μουσικά θέματα ever...Απορώ τι είχε στο μυαλό του ο Πλέσσας όταν την έγραφε
 
Πίσω
Μπλουζα