Είναι βαρύς ο πόνος μου

Emmy

RetroN00b
Joined
16 Οκτ 2011
Μηνύματα
17
Αντιδράσεις
6
Είχα δει πολύ παλιά μια ελληνική δραματική ταινία με έναν μεγάλο έρωτα, πολλές αντιξοότητες, αντίθεση πλούσιων-φτωχών, κλπ... ::)

Η πρωταγωνίστρια είναι πλούσια, με πατέρα τον Τσαγανέα και ερωτεύεται τον νεότατο πλην πένητα Χρήστο Πάρλα (με την επιφύλαξη ότι θυμάμαι σωστά!)....Ο πατέρας δε θέλει τον φτωχό για γαμπρό και στήνει μια σκευωρία σε βάρος του, σύμφωνα με την οποία ο φτωχός πλην τίμιος παρουσιάζεται ανήθικος στα μάτια της αγαπημένης του, έχει δλδ παράλληλη σχέση με άλλη.... η πρωταγωνίστρια τούς πιάνει στα πράσα, τρελαίνεται, παίρνει το αυτοκίνητό της και τρακάρει :eek:

Μένει παράλυτη, καθηλωμένη σε αναπηρικό καροτσάκι και καταθλιπτική. Ο μετανοημένος πατέρας, αδυνατώντας να βλέπει την κόρη του σε τέτοια κατάσταση, βρίσκει τον πτωχό νέο και τον βάζει στο σπίτι του προκειμένου να κάνει παρέα στην κόρη του υπό την ιδιότητα κάποιου δασκάλου....αυτή θυμάται τη φωνή του και ζει με την ελπίδα.... ::) και στο τέλος γίνεται καλά και παντρεύονται !

Σας θυμίζει τπτ?
 
Aμαν πια αυτος ο Τσαγανεας! Και στο "Δημητρη μου, Δημητρη μου" τα ιδια εκανε στην κορη του.

Μια ζωη το ιδιο σχεδιο εθετε σε εφαρμογη, αλλα ειχε επιτυχια γι' αυτο φαινεται, το προτιμουσε. :D
 
Ναι, ευχαριστώ!!!!!

Αυτή πρέπει να είναι....ψάχνω στο you tube τώρα να την εντοπίσω αλλά γιοκκκκκκ
 
Πίσω
Μπλουζα