Είναι κιόλας αύριο...

FORD231

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
3.087
Αντιδράσεις
3.600
Απο το 1989 μεχρι και το 1990 η ΕΤ 1 η ΕΤ 2 και η ΕΤ 3 καθε βραδυ λιγο μετα τα μεσανυχτα μια τηλεπαρουσιαστρια (καθε μερα και διαφορετικη ) μας ενημερωνε για το προγραμμα της επομενης ημερας που ξεκινουσε ...η εκπομπη της ΕΤ 1 ειχε τιτλο ((Ειναι κιολας αυριο)

22 Ιουλιου 1990

Ολινα Ξενοπουλου

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον ChristosM

Ειναι κιολας αυριο

03 Μαρτιου 1990

Κελλυ Σακακου

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

Ειναι κιολας αυριο

21Φεβρουαριου 1990

Αθηνα Σωτηροπουλου

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

Ειναι κιολας αυριο

18 Δεκεμβριου 1989

Κελλυ Σακακου

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

Ειναι κιολας αυριο

03 Μαρτιου 1990

Ολινα Ξενοπουλου

 

 


[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το προγραμμα της ΕΡΤ απο την Νακυ Αγαθου


απο την εκπομπη ((
Ειναι κιολας Αυριο))


μεταδοθηκε το 1989


[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Το προγραμμα της ΕΡΤ απο την Νακυ Αγαθουαπο την εκπομπη ((Ειναι κιολας Αυριο))

μεταδοθηκε το 1989
Επομένως, είμαστε πλέον σίγουροι ότι η Νάκυ Αγάθου παρουσίαζε ακόμα το πρόγραμμα το 1989 (και είναι και κούκλα, σε σχέση με προηγούμενες χρονιές)...
 
Είναι κιόλας αύριο 1987.

bernard.c είπε:
Επομένως, είμαστε πλέον σίγουροι ότι η Νάκυ Αγάθου παρουσίαζε ακόμα το πρόγραμμα το 1989 (και είναι και κούκλα, σε σχέση με προηγούμενες χρονιές)...
Ας μου επιτραπεί μία διόρθωση στο υπέροχο αυτό βίντεο του Φορντ. Προέρχεται από το 1987 και όχι το 1989, όπως έδειξε η έρευνα. Ένα ακόμα στοιχείο είναι η μετάδοση της εκπομπής "Πρόβα": Η παρουσιάστρια, Λιλάντα Λυκιαρδοπούλου, είχε πεθάνει την άνοιξη του 1988. Το πρόγραμμα που εκφωνεί η Νάκυ Αγάθου αφορά την 21/11/1987. το πρόγραμμα βλέπουμε και την σειρά "Η κυρία μας" με την Γιουλάκη.

21 noe 87 prog.jpg
 
Το πρόγραμμα της επόμενης ημέρας από την εκπομπή


((Είναι κιόλας Αύριο.......)) που μεταδόθηκε την 04 Φεβρουαρίου 1990



στην Ε.Τ.1 από την τηλεπαρουσιάστρια Δάφνη Μπόκοτα


[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Το πρόγραμμα της επόμενης ημέρας από την εκπομπή
((Είναι κιόλας Αύριο.......)) που μεταδόθηκε την 04 Φεβρουαρίου 1990



στην Ε.Τ.1 από την τηλεπαρουσιάστρια Δάφνη Μπόκοτα


[[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται το video έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
Ένα ακόμα ενδιαφέρον βίντεο, όχι μόνο για την μεστή παρουσίαση της Μπόκοτα, αλλά και για τα αποσπάσματα από τις ταινίες. Μεγάλα σε διάρκεια (σχετικά με τα προηγούμενα "Είναι κιόλας αύριο του 1988-89". )

Στην ελληνική ταινία, απολαμβάνουμε τον Πέτρο Κυριακό και την Νίτσα Τσαγανέα. Και μια παρατήρηση: Η "Κινηματογραφική Βραδιά" δεν ήταν η παλιά ονομασία της "Κινηματογραφικής Λέσχης;" . Θαρρώ πως η εκπομπή άλλαξε τίτλο πολύ πιο πριν.
 
Τι μου θύμισες ρε FORD!!!! Μόλις ανακάλυψα το θέμα και τα είδα ένα προς ένα όλα τα βιντεάκια! Είναι όλα ΦΟ-ΒΕ-ΡΑ! Χίλια ευχαριστώ κι από μένα για τις αναμνήσεις που μου ξύπνησες...


Όσο για τις κυρίες , εμένα πάλι μου αρέσει πολύ (και όπως την είδα τώρα) η Ολίνα Ξενοπούλου...
:wink::wink:
 
stakovios είπε:
Η "Κινηματογραφική Βραδιά" δεν ήταν η παλιά ονομασία της "Κινηματογραφικής Λέσχης;" . Θαρρώ πως η εκπομπή άλλαξε τίτλο πολύ πιο πριν.
Δεν είναι ακριβώς έτσι, φίλε stakovie. :)

Η "Κινηματογραφική Βραδιά" ήταν ο τίτλος της ενότητας των ξένων κινηματογραφικών ταινιών που πρόβαλε η ΕΡΤ κάθε Κυριακή, ενώ η "Κινηματογραφική Λέσχη" ήταν ο τίτλος της ενότητας των ξένων κινηματογραφικών ταινιών που πρόβαλε η ΕΡΤ κάθε Παρασκευή.

Οι δύο αυτές ενότητες προβάλλονταν παράλληλα, δηλαδή συνυπήρχαν και για ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα τη δεκαετία του '80.
 
Eπισης, η Κινηματογραφικη Βραδια ειχε κλασικο Χολλυγουντ περισσοτερο, ενω η Λεσχη ηταν πιο πολυ του ποιοτικου και του κουλτουριαρικου.
 
bambinella 100 είπε:
Eπισης, η Κινηματογραφικη Βραδια ειχε κλασικο Χολλυγουντ περισσοτερο, ενω η Λεσχη ηταν πιο πολυ του ποιοτικου και του κουλτουριαρικου.
Ναι, τώρα που το σκέφτομαι, έχεις δίκιο..! :)
 
Και επιπλέον η Κινηματογραφική Λέσχη είχε και εισαγωγική παρουσίαση από το Γιάννη Μπακογιαννόπουλο! Πάντως έχω την αίσθηση πως η Κινηματογραφική βραδιά δεν μεταδίδονταν Κυριακή αλλά κάποια καθημερινή. Τα βράδυα της Κυριακής στην ΕΡΤ τα έχω συνδυασμένα με Αθλητική Κυριακή κατά τη δεκαετία του 80. Φυσικά μπορεί και να κάνω λάθος
 
thanos75 είπε:
Και επιπλέον η Κινηματογραφική Λέσχη είχε και εισαγωγική παρουσίαση από το Γιάννη Μπακογιαννόπουλο! Πάντως έχω την αίσθηση πως η Κινηματογραφική βραδιά δεν μεταδίδονταν Κυριακή αλλά κάποια καθημερινή. Τα βράδυα της Κυριακής στην ΕΡΤ τα έχω συνδυασμένα με Αθλητική Κυριακή κατά τη δεκαετία του 80. Φυσικά μπορεί και να κάνω λάθος
Εγώ πάλι θυμάμαι 1988-89 Παρασκευή βράδυ να βλέπω ταινίες εποχής (Νομίζω "Το Σιδηρούν Προσωπείο"-ήμουν και ασθενής στο κρεβάτι και κοιμόμουν στο καθημερινό για να μην κρυώσω!) στην Κιν/φική Λέσχη. Την βραδιά ούτε καν την θυμόμουν!
 
Και για να θυμηθούμε λίγο εκείνα τα χρόνια, παραθέτω δύο ημερήσια τηλεοπτικά προγράμματα της ΕΡΤ, από το 1982 και από το 1986, τα οποία τα είχε ανεβάσει προ καιρού ο φίλος FORD231 στο αντίστοιχο thread:

picture.php


picture.php


Η "Κινηματογραφική Βραδιά" συνήθως ακολουθούσε την "Αθλητική Κυριακή" στο πρόγραμμα (για τους ξενύχτηδες!) :)
 
Παρουσίαση προγράμματος από την τηλεπαρουσιάστρια της


ΕΡΤ Δάφνη Μπόκοτα και το τέλος του προγράμματος με τον εθνικό ύμνο



μεταδόθηκε 14 Ιουνίου 1987


[video=youtube_share;8RyROebtQ8E]

 
Αυτόν τον ουρανό με τ' αστεράκια τον θυμάμαι στις καλοκαιρινές διακοπές! :D

Σήμαινε ότι το είχα ξεφτυλίσει ανεπανόρθωτα και μέχρι και η τηλεόραση πήγαινε για ύπνο! :D :D

Η Δάφνη Μπόκοτα μαγευτική όπως πάντα (μιλάμε για μεγάλη αδυναμία - όχι αστεία) και οι αναμνήσεις ξεχύθηκαν πάλι!.....

Thank you! :flower:
 
Ευχαριστουμε ford για το σπανιο υλικο σου!!! :thanx2:
 
Η Ράνια Μιχελή παρουσιάζει


το πρόγραμμα της επόμενης ημερας



από την εκπομπή ((Είναι Κιόλας Αύριο))



και το τέλος του προγράμματος



μεταδόθηκε 26 Δεκεμβρίου 1989 από την ΕΤ-1


[video=youtube_share;a6le0LDZ1sI]

 
μες στο βιντεο εχει στιγμιοτυπο απο ταινια με τους χαρακτηριστικους μεγαλους υποτιτλους που ειχε στα υποτιτλισμενα προγραμματα η ΕΡΤ στην δεκαετια του 80 αυτοι ηταν υποτιτλοι τους εβλεπες ανετα.
 
Πίσω
Μπλουζα