Είναι να σε θέλει!Αγορά Nintendo DSi XL.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Έκανα μια γύρα στα μαγαζιά σήμερα και κυρίως στα σταντ με τα video games. Μέσα σε όλα, το βλέμμα μου τράβηξε ένα πράσινο Nintendo DSi XL στην τιμή των 99,00 ευρώ. Αμφιταλαντεύτηκα αρχικώς αλλά σκέφτηκα ότι η τιμή είναι οκ αν σκεφτεί κανείς ότι σε άλλο μαγαζί είδα NDSi μαζί με ένα παιχνίδι στα 155 ευρώ. Η έκπληξη όμως ήρθε αργότερα στο ταμείο. Ο υπάλληλος κτυπώντας τον κωδικό με ενημέρωσε ότι έχει και έκπτωση, 50%!! Πήγε να μου πουλήσει και μια επέκταση εγγύησης για άλλα 14 ευρώ αλλά αρνήθηκα. "Αυτά δεν παθαίνουν τίποτα" του είπα, "έχω ένα σχεδόν 10 χρόνια και λειτουργεί μια χαρά" αναφερόμενος στο NDS Lite μου. Έτσι η ολοκαίνουρια XL κονσόλα μου, κόστισε μόνο 49,50 ευρώ. Εντάξει, σίγουρα δε συγκρίνεται με του φίλου DINO που είδαμε εδώ αλλά με σχεδόν 50 ευρώ νομίζω ότι ήταν καλή τιμή.

Και μερικές φώτο.

Προβολή συνημμένου 145848

Προβολή συνημμένου 145849
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος Γιάννη, και μέχρι σήμερα ένιωθα εγώ τυχερός που αγόρασα προχτές ένα dremel με 9 ευρώ. :animlaugh:
 
Βρε, θα μας μουρλάνετε όλοι σας !!! Μια βρίσκετε game&watch σε ξεχασμένα μαγαζιά, μια dremel με 9 ευρώ και μια Nintendo σε τιμές που...ούτε τον πρόεδρο της Ninty μπάρμπα να είχατε....

Ααααα....σε λίγο θα μου πείτε ότι βρήκατε και Atari Falcon στα σκουπίδια !!!! :D :D:p

Καλόπαιχτο Johnny ! ;)
 
Ωραίος Johnny19818!!! :thumbup:

Πάντα τέτοια!!!

geoanas είπε:
Ααααα....σε λίγο θα μου πείτε ότι βρήκατε και Atari Falcon στα σκουπίδια !!!! :D :D:p
Αχχχχ!!!! Γι'αυτή τη στιγμή ζω...

(κουτάτο, παρακαλώ)
 
Ψάχνομαι εδώ και καιρό για το DSI XL μεταχειρισμένο και ομολογώ ότι ζήλεψα λιγουλάκι....(φτού να πάρει)

Έχει και άλλα johnny?
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά! Μακάρι πραγματικά να μας συμβαίνουν πάντα τέτοια καλά πράγματα. Να αναφέρω ότι με την αγορά αυτή το μαγαζί ξεπούλησε και το στοκ του, όπως είπε ο υπάλληλος. Άντε πάλι, χάρη τους έκανα, που το ξεφορτώθηκαν :p

@dkssprs Δυστυχώς ήταν το τελευταίο κομμάτι από τη σειρά DS. Τα άλλα που είχε ήταν 3DS, 3DS XL.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο πιο αντιπαθητικος συνδυασμος.....και πρασινο,και Nintendo.... :diablotin:

Αλλα αφου το πηρες μιση τιμη...μια χαρα!!!! :) Καλοριζικο και Καλοπαιχτο Γιαννη!!!! :thumbup:
 
Έχει μέρες που παραμιλάω για τα Game & watch. Τώρα με το DSI XL με αποτελειώσατε!!! Κερασάκι το Dremel :eek:

Καλόπαικτο johnny :)
 
Είχα αγοράσει ένα ολόιδιο πριν απο 1 χρόνο με 100 ?. Σε συνδυασμό με μία DSTWO, προσφέρει άπειρες ώρες παιχνιδιού.
 
καλα που επεσες στον υπαλληλο, σιγα μην σου ελεγε για την εκπτωση το αφεντικο, καλοπαικτο!!!
 
@stayros, Kambia :thanx2:

@kostasio Ήταν απαραίτητο να περάσω από τον υπάλληλο διότι είχε το σύστημα ασφαλείας και έπρεπε να το ελευθερώσει.
 
Εννοει Γιαννη οτι ευτυχως δεν στο πουλησε ο πραγματικος ιδιοκτητης του καταστηματος, γιατι σαν γνησιος εμπορος θα καταλαβαινε οτι δε καταλαβες η δεν ειδες οτι επρεπε να στο δωσει με 50% εκπτωση οπως σου ειπε ο υπαλληλος, και δε θα ελεγε τιποτα και θα στο εδινε τελικα 100 ευρω οσο ελεγε πανω οτι κανει, κι ετσι θα εβγαζε διπλασιο κερδος απο σενα, κι ουτε θα το καταλαβαινες και ποτε κι ουτε γατα ουτε ζημια...

Ηταν ενα καυστικο σχολιο για τους εμπορους, οι οποιοι κοιτανε παντα να βγαλουν κερδος με το οποιοδηποτε κοστος....

Αυτα... ;)
 
50ευρω;; :eek:

Καλοριζικο!!
 
μην παρεξηγηθω παιδια, το σχολιο μου ηταν καλοπροαιρετο και δεν ειχα καμια προθεση να θιξω τον κλαδο των εμπορων, υπαρχουν ακομα τιμιοι επαγγελματιες που σεβονται τον πελατη και γι αυτο αλλωστε μεσα σε ολη αυτη την φαση κρατιουνται ακομα....
 
Πίσω
Μπλουζα