Εγωιστές (1971)

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.514
Αντιδράσεις
50.091
Οι εγωϊστές (1971)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Οι_εγωιστές

 

 


Ασπρόμαυρη αισθηματική περιπέτεια παραγωγής Καραγιάννης - Καρατζόπουλος 1971 σε σκηνοθεσία Κώστα Καραγιάννη , σενάριο Ντίνου Δημόπουλου και Λάζαρου Μοντανάρη και μουσική Κώστα Καπνίση. Πρωταγωνιστούν οι Γιάννης Βόγλης , Ξένια Καλογεροπούλου , Γιάννης Φέρτης , Αιμιλία Υψηλάντη κ.α. Η ταινία έκοψε 210.216 εισιτήρια και ήρθε 23η στις 87 της χρονιάς.



Υπόθεση : Ένας πλούσιος γαιοκτήμονας, που είχε μείνει από πολύ νέος χήρος, ερωτεύεται μία περιπλανώμενη παίχτρια κουκλοθέατρου, αλλά δυσκολεύεται να δείξει τον έρωτά του, νιώθοντας ότι έτσι προδίδει την αγάπη της πρώτης του γυναίκας.

 


attachment.php


[edit] Dead pics [edit]

Πηγη φωτογραφιων: karagiannis-karatzopoulos.gr

Προβολή συνημμένου 76099Προβολή συνημμένου 76100Προβολή συνημμένου 76101Προβολή συνημμένου 76102Προβολή συνημμένου 76103Προβολή συνημμένου 76104

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]




Οι τίτλοι της ταινίας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βεβαια περιττά τα διαλυτικα πάνω απο το ιωτα στον τιτλο του εργου. Οπως και στη λέξη πρωί.
 
Δεν υπαρχει εδω μεσα τιποτε απολυτως για κατεβασμα, elenamik.

Σαϊτ αναμνησεων ειμαστε και οχι κατεβασματος. Διαβασε τους κανονισμους για περισσοτερες λεπτομερειες.
 
Kαι εμενα μαρεσει η συγκεκριμενη ταινια! Τη βαζει καμια φορα στην ΕΤ-3!

Μπορει να ειναι κλισε η ιστορια "Μια κοπελα αναμεσα σε δυο αδερφια" ομως εχει αλλα στοιχεια που ξεχωριζει,οπως οι ομορφες τοποθεσιες στο Μεσολογγι και το γεγονος οτι η Ξενια δεν ειναι απλα μια φτωχη κοπελα αλλα κανει περιφερομενο κουκλοθεατρο μαζι με τον πατερα της! Αυτο μου θυμισε κατι απο το La Strada του Φελινι!!
 
γεια σας, μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να κατεβάσω την συγκεκριμένη ταινία ή να δώσει κάποιο link

ευχαριστώ πολύ :)
 
victori είπε:
γεια σας, μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να κατεβάσω την συγκεκριμένη ταινία ή να δώσει κάποιο link ευχαριστώ πολύ :)

Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Εδώ φίλη ή φίλε δεν θα βρεις τέτοια links , απαγορεύονται από τους κανονισμούς.
:)
 
Πίσω
Μπλουζα