Εδέμ (Eden)

Λορένα

RetroNuts!
Joined
21 Απρ 2008
Μηνύματα
1.607
Αντιδράσεις
279
Τιτλος σαπουνοπερας, (που θυμηθηκα ξαφνικα) :p

Ηταν μια αρκετα ερωτικη σαπουνοπερα. Παιζοταν αργα το βραδυ (λογω της προκλητικοτητας των σκηνων), καπου το '80 αρχες '90, νομιζω μετα 12, ισως και 1 το βραδυ

Δεν θυμαμαι καναλι. Ισως στις πρωτες προβολες της ιδιωτικης τηλεορασης, ισως και της κρατικης)

Κλασσικα φοντο, μια πλουσια επαυλη με πισινες κτλ καλοκαιρινο τοπιο, και τις περιπετειες των πλουσιων πρωταγωνιστων που ειχαν οποιαδηποτε σχεση με την επαυλη.

Στο σεναριο μεταξυ αλλων, εχει και μια νεαρη και πανεμορφη χηρα (που της ανηκε ενα μεριδιο της επαυλης), που.. ο πεθαμενος συζυγος (επειδη την λατρευε) της ειχε αφησει διαθηκη, να παντρευτει, πριν κλεισουν 5 χρονια απο τον θανατο του, αλλιως θα εχανε ολοκληρη την κλρονομια που της αφηνε (δεν ηθελε να την αφησει μονη και ερημη)

Την ειχε ερωτευτει ο μικρος του αδερφος, μονο που η χηρα δεν τον ηθελε, και παρεμεινε πιστη στον αντρα της. Η ιστορια ξεκιναει λιγο πριν το τελος της προθεσμιας της διαθηκης.

Αυτο που εκανε εντυπωση ηταν οι παμπολες ερωτικες σκηνες. Μεχρι και η χηρα ειχε ερωτικες σκηνες (αναμνησεις με τον αντρα της)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρέπει να ήταν μια Ιταλική μεταγλωτισμένη... Θυμάμαι και εγώ τις ερωτικές σκηνές (πολύ topless έπαιζε)...
 
Η σειρά που αναφέρεσαι πρέπει να είναι η "Εδέμ".

Προβαλλόταν κάθε Σάββατο βράδυ από τον ΑΝΤ1.

1992-1993

Ήταν παραγωγή του καναλιού με τα λαγουδάκια. :cool:

1098757887.jpg


Η βασανισμένη ηρωίδα Ιβ Σινκλέρ που θέλουν να της πάρουν το θέρετρο!

1098757892.jpg


Αξέχαστη σειρά! ;)
 
αρκετά τολμηρή σαπουνόπερα και νομίζω όντως παραγωγή του playboy.Είχε αντικαταστήσει τις περίφημες "Ρόζ ιστορίες" που παραδοσιακά έδειχνε ο αντεννα σάββατο μετά τα μεσάνυχτα
 
Ήταν Αμερικάνικης παραγωγής και την έδειχνε κανένα χρόνο πριν το Αντέννα και το (ποιο άλλο ; ) RTL Plus
 
Η σειρά που αναφέρεσαι πρέπει να είναι η "Εδέμ".

Προβαλλόταν κάθε Σάββατο βράδυ από τον ΑΝΤ1.

1992-1993

Ήταν παραγωγή του καναλιού με τα λαγουδάκια. :cool:

1098757887.jpg


Η βασανισμένη ηρωίδα Ιβ Σινκλέρ που θέλουν να της πάρουν το θέρετρο!

1098757892.jpg


Αξέχαστη σειρά! ;)
αμαν παναια μ
πρωτη φορα την ακουω,γιατι δεν μου λεγατε να την δω και εγω;
 
Πίσω
Μπλουζα