Εκείνες και Εγώ (1976 ΥΕΝΕΔ)

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314
Καλά αυτό είναι το μόνο βέβαιο. Ίσως ο Γιώργος Ράλλης να έχει το συγκεκριμένο επεισόδιο ή να βρίσκεται και εκτός Ελλάδας.

bernard.c

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
213
tsalk είπε:
Καλά αυτό είναι το μόνο βέβαιο. Ίσως ο Γιώργος Ράλλης να έχει το συγκεκριμένο επεισόδιο ή να βρίσκεται και εκτός Ελλάδας.
Molto piu probabile mi sembra la seconda possibilita a presenza di Rafaella Carra (Πολύ πιο πιθανή μου φαίνεται η δεύτερη εκδοχή λόγω της παρουσίας της Rafaella Carra) ;)

Άλλωστε, αν η ΑΣΤΗΡ TV / το STUDIO ΑΤΑ έχει όντως κρατήσει ένα/κάποια επεισόδια, δεν είναι οπωσδήποτε το συγκεκριμμένο (θα μπορούσε να είναι το τελευταίο πχ). Corretto?

Μήπως πρέπει να απευθυνθούμε στην Ιταλίδα σταρ? (ξεκινάω Ιταλικά για το λόγο αυτό όπως βλέπετε...) :)

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες tsalk - molto bello !!

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Dr. SLUMP

RetroMasteR
Αντιδράσεις
95
Δυστυχώς όμως και εδώ δεν υπάρχει το παραμικρό δείγμα από την σειρά μιας και ήταν από τις πρώτες που σβήστικαν ολοσχερώς.
Το film ούτε ανακυκλώνεται, ούτε διαγράφεται... με ποια λογική το έκαναν αυτό; Έλλειψη χώρου;

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314
Δυστυχώς η σειρά ήταν σε 2 ίντσες (βίντεο). Γιαυτό και δεν έμεινε τίποτα

Dimitrissss

Closed
Αντιδράσεις
6
Ένα ριμέικ εκείνου του σήριαλ επιχειρήθηκε πριν κάποια χρόνια από τον ΑΝΤ1 (τον αντίστοιχο ρόλο του Κωνσταντάρα έπαιξε ο Γιάννης Μπέζος).

Όσο για την καταστροφή του αρχειακού υλικού της ΕΡΤ, ας μην ξεχνάμε πως πρόκειται για καταστροφή πνευματικής περιουσίας του ελληνικού λαού. Και δεν λογοδότησε κανείς ποτέ πουθενά...

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314
Ίσως το καλύτερο ρεμέικ μέχρι στιγμής στην Ελληνική Τηλεόραση.

Το θέμα είναι ότι ούτε λογοδότησε κανείς, ούτε θα γίνει ποτέ αυτό.

DANHS

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΙΡΙΑΛ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

DANHS

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΙΡΙΑΛ

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314

Σε κάποιο διάλειμμα των γυρισμάτων οι συντελεστές της σειράς συζητούν

bernard.c

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
213
Τι όμορφη φωτογραφία! Μπράβο tsalk!!

FORD231

RetroNuts!
Αντιδράσεις
670
Εκεινες κι εγω απο την Ραδιοτηλεοραση(ΤV ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ)

Αφιερωμενο στον tsalk!!

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314
Aχ αχ.... πάλι συγκινούμε πολύ. Πολύ ωραίο το αφιέρωμα στην θρυλική σειρά της ΥΕΝΕΔ.

Και ότι ήμουν έτοιμος να το ανεβάσω εγώ. Με πρόλαβες Βασίλη!!!!!!!

SnakeEyes

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
Ρε παιδιά τι λέτε??? Το "εκείνες κι εγώ" με το Μπέζο είναι ριμεικ παλαιότερης σειράς?

Εγώ το '76 ούτε που είχα γεννηθεί, τώρα το μαθαίνω αυτό και δεν το πιστεύω ότι

οι Α Χ Ρ Η Σ Τ Ο Ι της ΕΡΤ κατέστρεψαν το αρχείο!!

Είχα ακούσει και παλαιότερα ότι για λόγους οικονομίας γράφαν πάνω από παλιές ταινίες αλλά δε μπορούσα να διανοηθώ ότι δε κράταγαν ούτε το πρωτότυπο.

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314
Bεβαίως και το εκείνες και εγώ (του 1996) είναι ρεμέικ και μάλιστα το καλύτερο ρεμέικ μέχρι στιγμής.

Το κακό είναι ότι από τα 86 επεισόδια του πρώτου Εκείνες και εγώ ( του 1976) δεν υπάρχει ούτε ένα καρέ!!!! παρά μόνο φωτογραφικό υλικό (όπως έχω ήδη αναφέρει αρκετές φορές)

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
7.526
Με αυτό το αφιέρωμα της Ραδιοτηλεόρασης γύρισα πίσω στα παιδικά μου χρόνια και φυσικά συγκινήθηκα όπως όλοι εδώ.

Έχω να κάνω δύο παρατηρήσεις μόνο....

Το όνομα της Τέτης Σχοινάκη στη σειρά δεν ήταν Λιλή, αλλα Λίλη. Ο σωστός τονισμός δηλαδή είναι στην παραλήγουσα.

Επίσης ο Λάμπρος Κωνσταντάρας λεγόταν Λάμπρος και στο σήριαλ. Το ονομα Ζάχος το είχε μόνο ο Μπέζος στο ριμέικ. Αυτό άλλωστε φαίνεται κι εδώ στο ποστ Νο 29.

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314
Aπό το πρόσφατο αφιέρωμα της Ραδιοτηλεόρασης στην σειρά και αυτή η φωτό (ολόκληρη εδώ)

bernard.c

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
213
FORD231, σε ευχαριστούμε για το Αφιέρωμα που ανέβασες και tsalk, για την υπέροχη φωτογραφία.

Θα συμφωνήσω με τις παρατηρήσεις/διορθώσεις της φίλης bambinella 100 και θα προσθέσω κάτι ακόμα στα λάθη της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ:

Το τελευταίο επεισόδιο της σειράς δεν προβλήθηκε την Τρίτη 6, αλλά την Τρίτη 27 Δεκεμβρίου 1977. Αυτό είναι επιβεβαωμένο από τα τηλεοπτικά προγράμματα της εποχής.

Πρέπει να ήταν απολαυστική σειρά, ΝΤΡΟΠΗ τους που την έσβησαν...!

tsalk

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
314

Τα 2 συνετεράκια Λάμπρος Δόγγανος και Δημήτρης Μαρίκος.

Μπλουζα