Ελένη Πάσσου

ChristosM

RetroNuts!
Joined
15 Απρ 2008
Μηνύματα
1.993
Αντιδράσεις
926
Παρουσιαστρια της ΕΡΤ-2 απο το 1983 που αν και πολυ γνωστη η εικονα της, δεν γνωριζω το ονομα της. Μηπως καποιος ξερει να μας πει? (Στο τελος του βιντεο υπαρχει και το σημα των ειδησεων της ιδιας περιοδου)

(Φιλε bernard.c θελω να σε συγχαρω και για τον πολυ ομορφο τροπο παρουσιασης των θεματων που φτιαχνεις.)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Παρουσιαστρια της ΕΡΤ-2 απο το 1983 που αν και πολυ γνωστη η εικονα της, δεν γνωριζω το ονομα της. Μηπως καποιος ξερει να μας πει?
:bow: :thanx2: :bow: :thanx2:

¨

ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! Και εξηγούμαι:

- Η τηλεπαρουσιάστρια - από τις γνωστές της ΕΡΤ-2 από τις αρχές/μέσα της δεκαετίας του '80. Πολύ ωραία φωνή δεν έχει και αυτή? (διότι η εμφάνιση - μαλλί και ντύσιμο είναι καρα80s!)(Αχ! μεγαλώσαμε με αυτές τις φωνές...) Δυστυχώς το όνομά της μου διαφεύγει - μπορεί κανείς να βοηθήσει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
-Την παρούσιαστρια δεν την ξέρω. Έχει πράγματι καταπληκτική φωνή (αλλά και παρουσία)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[Την παρούσιαστρια δεν την ξέρω. Έχει πράγματι καταπληκτική φωνή (αλλά και παρουσία)....]

Bρε μπας και είναι η Φωτεινή Πιπιλή; Της μοιαζει αρκετά κι αν όχι στη φάτσα προσέξτε τη χροιά της φωνής...Λες;;;;
 
mhmerotategiatipino είπε:
[Την παρούσιαστρια δεν την ξέρω. Έχει πράγματι καταπληκτική φωνή (αλλά και παρουσία)....]Bρε μπας και είναι η Φωτεινή Πιπιλή; Της μοιαζει αρκετά κι αν όχι στη φάτσα προσέξτε τη χροιά της φωνής...Λες;;;;
Εννοείς την παρουσιάστρια της ΕΡΤ-2 που αναγγέλει την Ελληνική ταινία?

Της μοιάζει της Φωτεινής Πιπιλή, αλλά δεν είναι αυτή. Άλλωστε, η Φωτεινή Πιπιλή δεν παρουσιάζε ποτέ το πρόγραμμα, παρά μόνο δημοσιογραφικές εκπομπές. Γενικά έχουμε ένα "πρόβλημα" έλλειψης στοιχείων για τις παρουσιάστριες της ΕΡΤ-2... Ενώ για την ΕΡΤ θυμόμαστε όλοι πολλά περισσότερα. Δεν είναι περίεργο?
 
bernard.c είπε:
Εννοείς την παρουσιάστρια της ΕΡΤ-2 που αναγγέλει την Ελληνική ταινία?Της μοιάζει της Φωτεινής Πιπιλή, αλλά δεν είναι αυτή. Άλλωστε, η Φωτεινή Πιπιλή δεν παρουσιάζε ποτέ το πρόγραμμα, παρά μόνο δημοσιογραφικές εκπομπές. Γενικά έχουμε ένα "πρόβλημα" έλλειψης στοιχείων για τις παρουσιάστριες της ΕΡΤ-2... Ενώ για την ΕΡΤ θυμόμαστε όλοι πολλά περισσότερα. Δεν είναι περίεργο?
Ίσως λογικό, αν σκεφτείς πως μάλλον το "πρώτο κανάλι" είχε περισσότερες "σταρ" τηλεπαρουσιάστριες απ' όσες το "δεύτερο"...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stam1370 είπε:
Ίσως λογικό, αν σκεφτείς πως μάλλον το "πρώτο κανάλι" είχε περισσότερες "σταρ" τηλεπαρουσιάστριες απ' όσες το "δεύτερο"...
Μα ακριβώς αυτό "εξετάζω" εδώ - γιατί οι τηλεπαρουσιάστριες της ΕΡΤ είχαν γίνει "σταρ" και της ΕΡΤ-2 όχι? Για ποιο λόγο? Μήπως επειδή της ΕΡΤ ήταν λιγότερες, επομένως τις βλέπαμε συχνότερα, ή επειδή παρακολουθούσαμε περισσότερο ΕΡΤ παρά ΕΡΤ2 τη δεκαετία του 80? Ή υπήρχε κάποιος άλλος λόγος?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Παρουσιαστρια απο το 1984-85."Καινουργια" ή η ιδια του 1983 ?

(ερχεται και βιντεο...)

Προβολή συνημμένου 1036
Εγώ πιστεύω ότι είναι η ίδια (με πολύ πιο κολακευτικό κούρεμα και ντύσιμο από το 1983).

Περιμένουμε το βίντεο με ανυπομονεσία!!

Το θέμα επίσης είναι ότι δεν ξέρουμε το όνομά της. Η εν λόγω τηλεπαρουσιάστρια της ΕΡΤ2 παραμένει (δυστυχώς) ακόμα αγνώστων στοιχείων... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας περιμένουμε να ακούσουμε τη φωνή της... Και ας παίξει το βίντεο και λίγο από το πρόγραμμα που θα ξεκινήσει μετά ή και λίγο πριν βγεί στον αέρα η παρουσιάστρια... δεν είναι κακό...!!!
 
[edit]The file of the above link no longer exists.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο το βιντεάκι Χρήστο, ας το σχολιάσουν όμως οι αρμόδιοι
 
stam1370 είπε:
Ας περιμένουμε να ακούσουμε τη φωνή της... Και ας παίξει το βίντεο και λίγο από το πρόγραμμα που θα ξεκινήσει μετά ή και λίγο πριν βγεί στον αέρα η παρουσιάστρια... δεν είναι κακό...!!!
Αμεσως μετα την παρουσιαστρια πεφτουν οι τιτλοι της σειρας "Αττικ".
 
ChristosM είπε:
Αμεσως μετα την παρουσιαστρια πεφτουν οι τιτλοι της σειρας "Αττικ".
...κι εγώ που νόμιζα ότι με τέτοιο ντύσιμο και στόλισμα θα προλόγιζε (τουλάχιστον) καμία Αμερικάνικη σαπουνόπερα των 80s... ;)

Πιστεύω ότι είναι η ίδια παρουσιάστρια με αυτή στο βίντεο του 1983. Παρακολουθήστε και συγκρίνετε τα 2 βίντεο μετάξύ τους - προσέξτε ιδιαίτερα το σχήμα προσώπου και την φωνή (ειδικά την φωνή). Είναι βραχνή και χαρακτηριστική. Απλά πιστεύω ότι μπερδευόμαστε λόγω διαφορετικού κουρέματος/χτενίσματος κάθε φορά. Συμφωνείτε ή διαφωνείτε?

Επιμένοντας στην άποψή μου ότι είναι η ίδια, πιστεύω ότι στο βίντεο του 1985 είναι ομορφότερη από το βίντεο του 1983. Το θέμα είναι - ποιο είναι το όνομά της? :xm:
 
παιδια και εγω πιστευω πως ειναι η ιδια,το προβλημα ειναι που δεν θυμομαστε το ονομα...καποιος να μας φωτισει
 
vosporos είπε:
παιδια και εγω πιστευω πως ειναι η ιδια,το προβλημα ειναι που δεν θυμομαστε το ονομα...καποιος να μας φωτισει
vospore, καιρό είχαμε να σε δούμε στα γνωστά threads!

Καλώς μας (ξανα)ήρθες! :vbwave:
 
vosporos είπε:
παιδια και εγω πιστευω πως ειναι η ιδια,το προβλημα ειναι που δεν θυμομαστε το ονομα...καποιος να μας φωτισει
Επιτέλους ρε vospore, επιτέλους!!! Χάθηκες....
 
...πάντως παίδες, ούτε κατά διάννοια δεν πρόκειται για την Πιπιλή (ούτε πρόσωπο, ούτε φωνή ΚΑΝ πλησιάζουν στο να μοιάζουν...Το ότι "φέρνουν" ΚΑΠΩΣ τα μάτια, και το χτένισμα στο πρώτο βιντεάκι, φέρνουν, αλλά καααααααααμμία σχέση..)
 
Παιδιά, η Πιπιλή ήταν ΡΕΠΟΡΤΕΡ της ΕΡΤ. Είμαι σίγουρος, την είδα πώς ήταν τότε σε ένα αφιέρωμα των "φακέλων" πριν κάποια χρόνια. ΚΑΜΜΙΑ σχέση.
 
Πίσω
Μπλουζα