Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα (1982, ΕΡΤ)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Θυμάμαι απλώς ότι η συγκεκριμένη σειρά έπαιζε Κυριακή μεσημέρι και έβριζα,

γιατί η έναρξή της σήμαινε το πέρας της "παιδικής ζώνης".

Θυμάται κανείς κάτι περισσότερο ;
 
Ασχολειτο με την "και καλα" αποκεντρωση...ηταν χαλια...δεν ξερω αν πρεπει να κατηγορηθει και αυτη η εκπομπη που ειμαστε 5,5 εκατομυρια ανθρωποι πλεον στη τσιμεντουπολη :D
 
exetlaios είπε:
Θυμάμαι απλώς ότι η συγκεκριμένη σειρά έπαιζε Κυριακή μεσημέρι και έβριζα, γιατί η έναρξή της σήμαινε το πέρας της "παιδικής ζώνης".
Γνωστο συναισθημα :Ρ

Το μονο που θυμαμαι ηταν οτι ειχε θεμα την αγροτια, και μου εκανε εντυπωση ο τιτλος... ηταν μια ροδα που στην ακρη ειχε πουλακια, και η ροδα γυρνουσε προς τη φορα που κοιτουσαν τα πουλακια οταν η καμερα κεντραριζε σε αυτα

Απο κατω ηταν ανθρωποι και ζωακια και κοιτουσαν στην αλλη φορα.... και η ροδα γυριζε σε αυτη τη φορα

Και απο κατω ηταν ψαρακια και δελφινακια που κοιτουσαν στην ιδια φορα με τα πουλακια... και η ροδα γυριζε παλι σε αυτη τη φορα που γυρνουσε πριν :Ρ

Παντα μου φαινοταν ανουσια εκπομπη... Μαλλον ηταν απο τους time-fillers της ΕΡΤ, οπως μια αλλη που ελεγε για τις ενοπλες δυναμεις :Ρ
 
του υπουργείου γεωργίας εκπομπή ήταν , τι περιμένετε?
 
Αυτη η εκπομπη ηταν για μενα κατι αντιστοιχο με βασανιστηριο!! Φανταστειτε οτι για καμποσα χρονια δεν ειχα καταλαβει καν τι εννοουσε ο τιτλος και δεν με ενδιεφερε κιολας να καταλαβω! Για μενα η ουσια ηταν οτι δεν ειχε αλλα παιδικα!
 
ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ

εκπομπη για αγροτες που προβληθηκε το 1982http://www.youtube.com/watch?v=qe1rd6aU6zM&context=C41284f2ADvjVQa1PpcFPq ENq5xutZi8dxPr_73tOXD5k7CD1zwFY=
 
Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα


η τηλεοπτική εκπομπή για τούς αγρότες



που μεταδιδόταν στην ΕΡΤ το 1982


[video=youtube_share;G0WBQndv88M]

 
Βασικα δεν ξερω τι θα απογινει το αρχειο της ΕΡΤ,αυτο που σκεφτομαι ειναι να διατηρηθει το αρχειο του FORD γιατι αυτα που εχει ο FORD η ΕΡΤ (ή ΝΕΡΙΤ τελως παντων) ουτε στον υπνο της!Ευχαριστουμε Ford!Aν και εγω αντιπαθουσα αυτη την εκπομπη την χαζευα μερικες φορες αφου δεν ειχε τιποτε αλλο να δω...
 
Απόσπασμα από την εκπομπή ((Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα)). Μεταδόθηκε 29 Δεκεμβρίου 1985 στην ΕΡΤ-1.
 
Τι άκυρος τίτλος είναι αυτός. Πιο πολύ θα ταίριαζε να λεγόταν τα νέα των αγροτών.
 
Θυμάμαι απλώς ότι η συγκεκριμένη σειρά έπαιζε Κυριακή μεσημέρι και έβριζα,

γιατί η έναρξή της σήμαινε το πέρας της "παιδικής ζώνης".

Θυμάται κανείς κάτι περισσότερο ;

Τα ίδιο συναίσθημα και εγώ. Πόσο τη βαριόμουν θυμάμαι.
 
Πίσω
Μπλουζα