Ελληνικές ταινίες που θα θέλατε να παίξετε σε video game

alkis21 είπε:
Πώς μου είχε διαφύγει αυτό το επικό topic; :animlaugh: Ο Θανάσης Βέγγος πρωταγωνιστεί άνετα σε ένα καντάρι παιχνίδια!
Μαζι με τον πρακτορα ΜΑΠ...
 
Στεφανία. με την ηρωίδα να προσπαθεί να αποδράσει από την φυλακή, αντιμετωπίζοντας διάφορους κακούς σε κάθε πίστα ( Καββαδία, Πάλη , Διαμαντίδου) και τελική " μάνα " τον Καλογήρου...
 
alkis21 είπε:
Χαχαχα! Φοβερο! :bow: :bow: :bow:

Στην ελληνική αγορά θα πούλαγε σαν τρελό το συγκεκριμένο!

Επίσης στο ίδιο παιχνίδι: duel Χιώτης vs Ζαμπέτας!

Άλλο παιχνίδι:

Κορίτσια στον ήλιο: Διαλέγουμε μεταξύ Βόγλη και Άναμπελ: Με τον πρώτο χαρακτήρα προσπαθούμε να φτάσουμε την Άναμπελ να της δώσουμε μύγδαλα (εδώ θα υπάρχει και power up, 3 σε κάθε ζωή όπου θα ενεργοποιούνται με το fire button και θα αυξάνεται η ταχύτητα του ήρωα κατά 10% και φωνάζει "Στάσου! Μύγδαλα!") και ως Άναμπελ όπου προσπαθούμε να αποφύγουμε τον Βόγλη.

Στα ανώτερα επίπεδα δυσκολίας, όταν ελέγχουμε τον Βόγλη που κυνηγάει την Άναμπελ, θα μας κυνηγάει ταυτόχρονα ο χωροφύλακας τον οποίο θα πρέπει να αποφύγουμε.

Μουσικό θέμα του παιχνιδιού? Μαντέψτε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Ωραιο platform game θα ηταν το "Της κακομοιρας". :) Με τον Ζηκο να μαζευει κεφτεδακια και

να πλακωνει τον Ριζο στις κεφτεδιες για να σωσει την Φιφικα. :D
Αυτο το εχω κανει εξώφυλλο για παιχνιδι του Super Nintendo στο photoshop! Δυστυχως το εχω αποθηκευμενο στο παλιο μου pc, μεσα στη βδομαδα ομως θα το ψαξω και θα το ανεβασω! (Θα παθετε πλακα!) Εχω κανει επισης και καποια εξωφυλλα για NES σχετικα με τη ταινια "Θ.Β. επιχείρηση γης μαδιάμ" καθως και μια βιντεοταινία του Τσάκωνα παλι για NES "Ο εξολοθρευτής ηταν Πόντιος".. Μιλαμε για τρελό γέλιο..

(Εννοειται οτι εγκρίνω με χίλια την ιδεα του Wally για μεταφορα σε videogame το "Γιο του παρτα ολα"!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα ήθελα σίγουρα-μετά το Vice City,επιστροφή στα 80'ς με το- Grand Theft Auto : The ΚΟΠΑΝΟΙ ... :)
 
«Έγκλημα στο Κολωνάκι», «Έγκλημα στα παρασκήνια» και «Ο θανατός θα ξανάρθει». Βρες τον δολοφόνο πριν σε δολοφονήσει.... :)
 
Παρθενοκυνηγός με Μουστάκα να προσπαθεί να γλιτώσει την Φίνου σε κάθε πίστα και από διαφορετικό επίδοξο γαμπρό........φυσικά με τις απαραίτητες μεταμφιέσεις :biglaugh:.
 
Πίσω
Μπλουζα