Ελληνική διαφήμιση Campari (με το τραγούδι 'It's fantasy')

Nia

RetroN00b
Joined
5 Σεπ 2009
Μηνύματα
30
Αντιδράσεις
1
Χαιρετώ τα πλήθη! Απ' ό,τι έχω καταλάβει οι διαφημίσεις του Campari ενδιαφέρουν πολλούς. Αυτή που ψάχνω εγώ πρέπει να είναι μόνο ελληνική εκδοχή γιατί δεν μπορώ να τη βρω πουθενά!

Απ' ό,τι υπολογίζω πρέπει να παιζόταν τέλη δεκαετίας 80' - αρχές '90. Η διαφήμιση δείχνει ότι είναι νύχτα σε ένα σαν Beachbar Reastaurant με πολλά τραπέζια, νομίζω χωρίς ανθρώπους. Στο κάθε τραπέζι υπάρχει και μια μεγάλη άσπρη ομπρέλα που το σκεπάζει, από αυτές που έχουν λάμπα από μέσα... Σε όλα τα τραπέζια το φως είναι σβηστό, εκτός από ένα που φωτίζει, το μοναδικό τραπέζι που υπάρχει επάνω ένα Campari! Όπως επεσήμανε το φίλτατο μέλος Knight Rider ''υπήρχε και μια γυναίκα δίπλα από το Campari με πλάτη γυρισμένη στο φακό, ενώ τα τραπέζια βρισκόταν στον ανοιχτό χώρο και στο βάθος φαινόταν η θάλασσα σκοτεινή''.

Το βασικότερο χαρακτηριστικό όμως είναι το γνωστό τραγούδι της Amii Stewart 'It's fantasy' που απ' ό,τι θυμάμαι ακούγεται στη διαφήμιση.

Όποιος θυμάται κάτι ή έχει κάποια πληροφορία παρακαλώ ας ενημερώσει! Ευχαριστώ!
 
Φοβερη διαφημιση.

Εκανα ενα προχειρο ψαξιμο αλλα δεν μπορεσα να τη βρω. Παντως απ'οσες αναφορες ειδα, μαλλον προκειται για καθαρα ελληνικη διαφημιση γυρισμενη στη Σαντορινη.
 
Βρήκα αυτή. Είναι από το εξωτερικό και, για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι αν παίχτηκε και στην Ελλάδα, αν και οι φωτογραφίες που πέφτουν μία -μια, το ποτήρι με το Campari που πέφτει και η γυναίκα να ανεβαίνει γρήγορα τις σκάλες κάτι μου θυμίζει απροσδιόριστα.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
knight rider είπε:
Βρήκα αυτή. Είναι από το εξωτερικό και, για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι αν παίχτηκε και στην Ελλάδα, αν και οι φωτογραφίες που πέφτουν μία -μια, το ποτήρι με το Campari που πέφτει και η γυναίκα να ανεβαίνει γρήγορα τις σκάλες κάτι μου θυμίζει απροσδιόριστα.

Ίσως με κάποιες αλλαγές, κατά 90% έχει παίξει και στην Ελλάδα.. Η τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται..

Η δεύτερη πάλι δεν μου λέει και πολλά... :(
 
Φίλες και φίλοι retromaniax... τι συγκίνηση είναι αυτή :cry: τη βρήκα τη διαφήμιση που έψαχνα χρόοοοονια τώρα!! όχι ολόκληρη, αλλά παρακαλώ αν κάποια/κάποιος την αναγνωρίσει και την έχει ή μπορεί να τη βρει ολόκληρη θα είμαι υπερ-υποχρεωμένη :D :D :D

Πάτε κατευθείαν στο 13:55 (και μετά δείτε και το υπόλοιπο βιντεάκι :D ) Cheers!!

 
Χίλια ευχαριστώ για την έρευνα. Είχα και εγώ φάει τρελό κόλλημα με αυτή τη διαφήμιση για πολλά χρόνια τώρα και δεν μπορούσα να βρω την ελληνική version. Μακάρι να τη βρούμε ολοκλήρη.
 
Mankoun είπε:
Χίλια ευχαριστώ για την έρευνα. Είχα και εγώ φάει τρελό κόλλημα με αυτή τη διαφήμιση για πολλά χρόνια τώρα και δεν μπορούσα να βρω την ελληνική version. Μακάρι να τη βρούμε ολοκλήρη.
ανεβηκε ξανα η διαφημιση ολοκληρη

 
Πίσω
Μπλουζα