Ελληνική μυθολογία Από USSR, Studio: Soyuzmultfilm

Artemis

Banned
Joined
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
191
Αντιδράσεις
22
Ειχανε κυκλοφορησει σε δυο vhs δεν ξερω αν ειχαν παιχτει και στην τηλεοραση. Ιστοριες παρμενες απο την Ελληνικη μυθολογια οπως οι πρωτοι αθλοι του Ηρακλη, Θησεας και Μινωταυρος, η τιμωρια του Προμηθεα. Μου αρεσε πολυ η ιστορια με τον Θησεα λογο Αριαδνης. Την εχουν ζωγραφισει υπεροχα σα νεραιδα και αυτη που εκανε τη φωνη της απλα θεικη. Οπως μου εχει μεινει χαραγμενο στη μνημη η τιμωρια του Προμηθεα που τον δεσαν σε ενα βραχο και εβαλαν εναν γυπα (γυπας νομιζω ηταν) να του τρωει το συκωτι μεχρι να πεθανει και αυτο γιατι θελησε να βοηθησει τους ανθρωπους δινοντας τους τη φωτια.
 
Εννοεις τη Ρωσσικη σειρα ή υπηρχε και Ιαπωνικη?
 
Την κλασσική Ρώσσικη μάλλον εννοεί.

Πολύ ωραία σειρά!!!!
 
Νομίζω πως αυτή η σειρά είναι που εννοεί...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτην του michalis_dv την τελευταια εννοω. Ρωσικη ειναι? αυτο δεν το γνωριζω.

Πριν ανοιξω αυτο το νημα κοιταξα πρωτα αυτη που μου δειχνει η kambia αλλα δεν μου φανηκε οτι ειναι η ιδια σειρα.
 
Ρώσσικες είναι και οι δύο απλά είναι διαφορετικές μεταξύ τους...
 
ελληνικη μυθολογια

προκειται για σειρα ρωσικης παραγωγης του 80(μπορει και παλαιοτερη)βασισμενη στην ελληνικη μυθολογια νομιζω οτι ηταν καποια συμπαραγωγη με ελλαδα η κατι τετοιο επαιζε κατα καιρους σε τοπικα καναλια στην ελλαδα αλλα τωρα πια δεν την βλεπω πουθενα την θυμαται κανεις?οριστε το βιντεο με την αργοναυτικη εκστρατεια [edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων που έχουν υποβληθεί από τον ενάγοντα:


TOEI CO.,LTD.[edit]
και τον θησεα και τον μινωταυρο [edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο χρήστης έχει κλείσει το λογαριασμό του.[edit] δεν μπορεσα να βρω πουθενα το επεισοδιο με τον ηρακλη και τον αδμητο που ηταν και το αγαπημενο μου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο παιδικό! Ίσως το σοβαρότερο που έχω δει, σχετικά με αρχαία ελληνική μυθολογία. μάλλον επειδή δεν ήταν αμερικάνικο :cool: ...
 
οντως ηταν ωραιο και οι μεταγλωτισεις πολυ καλες
 
Έγινε μεταφορά.

Καλό είναι που και που να κάνετε και καμία ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ http://www.retromaniax.gr/vb/search.php :)

Και κάποιες επιπλέον πληροφορίες

Title: Персей (Perseus)

Year: 1973

Country: USSR

Studio: Soyuzmultfilm

Director: Alexandra Snezhko-Blotskaya
 
Πίσω
Μπλουζα