Ελληνικό περιοδικό για Commodore

manos311

RetroActive
Joined
9 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.460
Αντιδράσεις
3.231
Είχε κανείς άλλος το συγκεκριμένο περιοδικό αποκλειστικά για Commodore? Απ' ότι ξέρω κυκλοφόρησαν μόνο μέχρι το τεύχος 11 (5 μονά και 3 διπλά).

/monthly_2018_02/DSCF3623.jpg.b31deaa6879f4ed24379a1b4ec8b9dd6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μανο στο μετεφερα σε δικο του θεμα,πολυ ωραια ανακαλυψη ,προσωπικα δεν το ηξερα οπως αγνοουσα οτι ειχε και ο Commodore δικο του περιοδικο!


Γραφει απο ποια χρονια ειναι τα τευχη;;
 
Νομίζω ότι το περιοδικό ήταν διαθέσιμο μέσω του Commodore Club στα μέλη, και μάλλον δεν κυκλοφορούσε στα περίπτερα. Κυκλοφόρησε από Φεβρουάριο 87 μέχρι Μάρτιο 88.
 
Γουαου!! Αγνοουσα την υπαρξη του!

Μπορεις να μου στειλεις μερικες λεπτομερειες περι εκδοτικου οικου κτλ?

Τετοια σπανια κομματια κυνηγαμε να τα σκαναρουμε (αφου διασφαλισουμε το ΟΚ των κατοχων του copyright φυσικα)
 
Βρήκα τα παρακάτω στοιχεία, είναι αρκετά?

HWScan00405.jpg
 
Bλέπω πως έγραφε στο περιοδικό και ο commodorάς Aλέξης Λαγουδάκης του MicroMad !!
 
Eχουν περασει τα τευχη απο τα χερια μου.

Τωρα τα φυλαει σε ασφαλες μερος ενα φιλος μου.

Μαζι με ενα απο τα τευχη υπηρχε και ενα τετραπτυχο με αναλυτικη παρουσιαση ολων των μηχανηματων της commodore.

Σαν τα φυλαδια που δινουν οι αντιπροσωπιες. Ειχε c64, c128, c128D κτλ, τις αμιγκες, μεχρι και ολα τα pc της commodore.
 
Wally είπε:
Γουαου!! Αγνοουσα την υπαρξη του!
Μπορεις να μου στειλεις μερικες λεπτομερειες περι εκδοτικου οικου κτλ?

Τετοια σπανια κομματια κυνηγαμε να τα σκαναρουμε (αφου διασφαλισουμε το ΟΚ των κατοχων του copyright φυσικα)
Έχουμε ρωτήσει τον εκδοτικό οίκο αν μπορούμε να σκανάρουμε το περιοδικό? Έχω δημοσιεύσει παραπάνω τα σχετικά στοιχεία που βρήκα.
 
Πίσω
Μπλουζα