Εμείς και ο Άγιος Βασίλης - All I want for Christmas (1991)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.280
Αντιδράσεις
6.138
Κωμωδία παραγωγής 1991 με τους Harley Jane Kozak, Jamey Sherian, Ethan Randall, Thora Birch, Leslie Nielsen και άλλους ηθοποιούς.

Ο έφηβος Ethan (Ethan Randall) μαζί με τη μικρότερη αδελφή του Hallie (Thora Birch) φτιάχνουν τη λίστα με τα χριστουγεννιάτικα δώρα που θέλουν να τους φέρει ο Άγιος Βασίλης.Όσα παιχνίδια όμως κι αν ζητήσουν, δεν μπορούν να αποκτήσουν αυτό που τόσο πολύ επιθυμούν: να έρθουν πιο κοντά οι χωρισμένοι γονείς τους (Harley Jane Kozak, Jamey Sherian) και να γίνουν πάλι μια ευτυχισμένη οικογένεια.

Στο ρόλο του Άγιου Βασίλη ο Leslie Nielsen.

Η ταινία λόγω του θέματός της προβάλλεται τις εορτές των Χριστουγέννων στην ελληνική τηλεόραση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν κ έχω δει αρκετές Χριστουγεννιάτικες ταινίες για να είμαι ειλικρινής την συγκεκριμένη δεν την ήξερα . Είδα ένα μικρό trailer στο youtube μήπως κ μου έρθει καμιά αναλαμπή αλλά μπα.... Η υπόθεση πάνω - κάτω έχει να κάνει με δυο πιτσιρίκια όπου οι γονείς τους έχουν χωρίσει κ προσπαθούν να τους τα ξαναφτιάξουν? Κατάλαβα σωστά?
 
and1 είπε:
Αν κ έχω δει αρκετές Χριστουγεννιάτικες ταινίες για να είμαι ειλικρινής την συγκεκριμένη δεν την ήξερα . Είδα ένα μικρό trailer στο youtube μήπως κ μου έρθει καμιά αναλαμπή αλλά μπα.... Η υπόθεση πάνω - κάτω έχει να κάνει με δυο πιτσιρίκια όπου οι γονείς τους έχουν χωρίσει κ προσπαθούν να τους τα ξαναφτιάξουν? Κατάλαβα σωστά?
Σωστά. Δεν έχω δει όλη την ταινία, μόνο μερικές σκηνές...στο τέλος δεν ξέρω τι γίνεται...λογικά τα παιδιά καταφέρνουν να ενώσουν πάλι τους χωρισμένους γονείς τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα