Ενα γράμμα απο την θεία Ελρόυ

misspepper77

RetroActive
Joined
1 Οκτ 2008
Μηνύματα
290
Αντιδράσεις
6
Ένα γράμμα (ναι πάλι) της θείας Ελρόυ στα παιδιά της όταν μαθαίνει ότι ο Στηαρ κατετάγει...

Καλά μου παιδια

Δεν ειμαι σε θέση να σας μιλήσω...Σήμερα μου επιφύλαξε η μοίρα την χειρώτερή μέρα της ζωής μου, ύστερα απο το θάνατό του Άντονυ.Κάντε κουράγιο με αυτό που θα σας πω γιατί και γω εξαρτάμαι πια απο την δική σας δυναμη...Ο Στήαρ...ο πολυαγαπημένος μου εγγονός αψηφώντας τις εντολές μου πήγε στο μέτωπο...

Πως μπορώ και σας γράφω με ψυχραιμία ένα τέτοιο νέο...με τι ψυχρότητά αποτυπώνεται στο χαρτί ,νοιώθω σαν να μιλάω για έναν ξένο.Και όμως το έγραψα για τον Στήαρ...

Θε μου πάντα πίστευα τον εαυτό μου ευλογημένο και κοίτα τώρα τι είμαι αναγκασμένη να γράφω...Δεν μου εμεινε κουράγιο...καλά μου παιδιά...σας χρειάζομαι εδώ κοντά μου...

Πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε...Πως θα τον φέρουμε πίσω....

Ακόμη και αν έμαθα να είμαι στο τίμόνι αυτής της οικογένειας....να παίρνω σκληρές αποφάσεις για το καλό τους....Τώρα δεν μπορώ να συγχωρέσω τον εαυτό μου γιατί πλήγωσα τα παιδιά μου...πλήγωσα τα εγγόνια μου...

όμως...όμως όλα τα έκανα απο αγάπη...τώρα καταλαβαίνω πως αυτό δεν ήταν αρκετό...

Στήαρ...γιατί...παιδί μου...;

Μακάρι ο Θεός να μου δώσει ένα σημάδι,κάτι που θα με παρηγορούσε...Κάτι που θα απαλύνε τον πόνο μου...

Οι αισθήσεις μου με αφήνουν....καλά μου παιδιά...αφήνομαι τώρα στα χέρια σας.

Κάτι γρήγορό για το Χουανιτάκι μου που βαριέται...χμμμ τώρα που μας πλάνταξες πες, καλύτερα ειναι;! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

wow.gif
Ε;;;





Χμμμ...

:wait2: το επόμενο γράμμα θα είναι της Ελίζας όπου θα εξομολογείται στο ημερολόγιό της για ποιούς λόγους μισεί θανάσιμα την Κάντυ, και μετά θα ακολουθήσει ο Νηλ,
bf2.gif
στην πρώτη του ερωτική επιστολή προς την Κάντυ όπου θα της ζητάει συγχώρεση για τα εφηβικά του σφάλματα. Θα λέει μάλιστα πως ήταν από πάντα ερωτευμένος μαζί της και αν παρασυρόταν από την αδερφή του ήταν γιατί ήθελε με αυτόν τον τρόπο να κάνει την Κάντυ να τον προσέξει...
121fs725372.gif





Τι;;; πως το είπες Ζωούλα μου;;; Να μη σου βάζω ιδέες;;; Δεν το έχεις για τίποτα;;; Καλά... δεν ξαναμιλώ...
159.gif




Κάτι γρήγορο για το Χουανιτάκι, ε;;; Τα ηρεμηστικά μου...
SEVeyesB04_th.gif


Καλέ, χάθηκε ο κόσμος να γράψεις για τον Άλμπερτ;;; για τον Άντονυ, τον Άρτσυ, τον Στήαρ, τον Τέρρυ;;;
 
Καλό μου Χουανιτάκι

μπορείς να με λες και μητέρα Τερεζα :p .

Είπα να το δούμε λίγο πιο πλατιά το θέμα και να γράψουμε και πέρα απο πρίγκηπες και έρωτες...

Χμμ ναι,αν σου πω,πως δελεάστηκα παλιότερα να γράψω για την ανθρώπινη πλευρά της ακατανομαστης,πως παθαίνει για λιιιιιιιίγο,τόσο λίγο μια κάποια κρίση συνειδήσεως τι θα πεις.... πόσα ηρεμιστικά θα σου χρειαστούν;;; :sealed: ...Για να μην με βαρίσεις πολύ το λέω.... :flower:
 
misspepper77 είπε:
...Χμμ ναι,αν σου πω,πως δελεάστηκα παλιότερα να γράψω για την ανθρώπινη πλευρά της ακατανομαστης,πως παθαίνει για λιιιιιιιίγο,τόσο λίγο μια κάποια κρίση συνειδήσεως τι θα πεις.... πόσα ηρεμιστικά θα σου χρειαστούν;;; :sealed: ...Για να μην με βαρίσεις πολύ το λέω.... :flower:
291.gif


Juanita αγνοείται...

minzdr.gif
pop.gif
 
Βρε miss, μ' αρέσει που είσαι απρόβλεπτη!! :D

Αφού σε έχει πιάσει τέτοιος συγγραφικός οίστρος, να ρίξω μια πρόταση που είμαι σίγουρη ότι θα ενθουσιάσει και το Juanitaki!

"Το γράμμα του George προς τη Rosemary"... Τι λες;;;

Juanita, για σένα δουλεύω!!! :beer:
 
χαχαχα...λοιπόν περίμενα το συγγραφικό μου ταλέντο να σας αφήσει άφωνούς :p αλλά δεν περίμενα Χουανιτάκι μου να σου κάμνω τέτοιο κακό8)...Λοιπόν σου υπόσχομαι έναν Άλμπερτ μέσα στο σιρόπι,στην επόμενη έμπνευσή μου :flower: .

Για το Χουανιτάκι μας μόνο! #) #)

Νέσσυ μου ανωτέρα βία...Το μεθεπόμενό για τον Τέρρυ...(με μεγάλη μου χαρά...ωχ θα αποκαλυφθώ η κρυπτοτερρικιά ;) )

Α!Να μια ωραία ιδέα,όποτε θα θέλω να γράψω,θα γράφω κατά παραγγελία!Άλλωστε για σας τα γράφω βρε!(τσ τσ τσ τι Μάρθα Βούρτση είμαι τελικά....)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μις Πεπεριτσα μου, τι ήταν αυτό πάλι;; Τι εμπνεύσεις είχες νυχτιάτικα; Μα, τη θεία Ελρόυ;; Καλά, σίγουρα είχε κι αυτή την ανθρώπινη πλευρά της, κυρίως όταν επρόκειτο για τα εγγόνια της. Τα υπεραγαπούσε (ακόμα και στα ραγκανοπαιδα ειχε αδυναμια...8) ) και ότι έκανε νόμιζε ότι το κάνει για το καλό τους... Ευτυχώς κανένα απο αυτά δεν την έπαιρνε σοβαρά!! :p

Και μια που κάνουν όλοι παραγγελιές για γράμματα, να σου ζητήσω κι εγώ... Δε γράφεις βρε κουκλιτσα μου (αδελφη ψυχη μου, μην ξεχνιομαστε :D ) και ένα γράμμα του Άλμπερτ προς εμενα... εεε...μμμ...εεε.. την Άννα θέλω να πω! Τωρα που ειναι στις μαυρες του το πουλάκι μου με την τρελη... Εννοειται οτι στο ζηταω για να το ενσωματωσω στην ιστορια... εγω δεν εχω τιποτα να κερδισω απο αυτο... :D
 
Εντάξει κυρία μου...Αλλά δώστε μου λίγο να σκεφτώ κάτι της προκοπής.

Εν τω μεταξύ γράψε εσύ την συνέχεια και ενσωματώνουμε το γράμμα ανάλογα στην πλοκή.

Γιατί βρε κορίτσια πάντως...και η θειά Ελρόυ έχει ...ψυχή.Καλά καλά επειδή είδα ποσο ενθουσιαστήκατε δεν ματαγράφω για αυτήν ή για οποιονδήποτε άλλο κακό...Με έχει πιάσει μια ακατανίκητη κρίση ηλιθιότ...εχμ καλοσύνης:animeek: τελευταία...

Καλή μου Μετς...εγραφαν τα χάπια τέτοιες παρενένεργειες;;; :sealed:

Πάντως αν ξεκινήσω να γράψω και για την κυρία Ράγκαν θα τα σταματησω!!!:burn:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nessie είπε:
Βρε miss, μ' αρέσει που είσαι απρόβλεπτη!! :D
Αφού σε έχει πιάσει τέτοιος συγγραφικός οίστρος, να ρίξω μια πρόταση που είμαι σίγουρη ότι θα ενθουσιάσει και το Juanitaki!

"Το γράμμα του George προς τη Rosemary"... Τι λες;;;

Juanita, για σένα δουλεύω!!! :beer:
Να και κάποια ψυχή που με καταλαβαίνει!!! Σ΄ευχαριστώ Νεσάκι μου
bb8.gif


Α.. Missάκο μου, το γράμμα του Τζωρτζ να είναι εμπνευσμένο από το "Όσα παίρνει ο άνεμος".
bd2.gif
 
Χαιρομαι που είστε ολιγαρκείς και χωρίς μεγάλες απαιτήσεις... :rant:

Αν και τώρα που το σκέφτομαι κάποιοί απο δω μέσα (Αλμπερτικοί και φανατικοί του Νταλάρα!:biglaugh:),γράφουν ωραιότατά!!!

Επειδή λοιπόν με την θεία Ελρόυ βραχυκύκλωσα λίγο,μήπως , λέω μήπως , να βάλουμε μουσική υπόκρούση λίγο Νταλάρα για έμπνευση και διαβάζοντας ξανά για τον Τζώρτζ να γράψουμε και το πολυπόθητο γράμμα του προς την Ροζμαρυ...εσύ τα ξέρεις καλύτερα τα παιδιά!!!Μην μπαίνω στα χωράφια σου... ::)
 
Εκπληκτικό!!!
287.gif


Δεν είμαστε μόνο πολλές οι Αλμπερτικιές είμαστε και Νταλαρομανιακές!!!

Σε ποιά απ΄όλες αναφέρεσαι Μισσάκο;;; Κρίστι, Μετς, Λορένα;;;;
129fs370785.gif


Όλες πάντως γράφουν τέλεια!!!

Πάω να διαλέξω κομμάτια για τη μουσική υπόκρουση και έρχομαι!!!
fly2.gif


[ame=[URL="http://www.youtube.com/watch?v=JvK7T10Zgog&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=JvK7T10Zgog&feature=related[/URL]]http://www.youtube.com/watch?v=JvK7T10Zgog&feature=related

Δεν είναι Νταλάρας αλλά είναι υπέροχο!!!
bg4.gif
 
Α καλό!!!!Προς στιγμήν πίστεψα οτι όντως θα πρέπει να είχα χάσει επεισόδιο...Τόσο πειστική ήσουν!!!!Εύγε.....
 
Καλό μου Χουανίτακι...σε σένα αναφερόμουν!!!!(ναι βρε επειδή δεν το καταλάβες το λέω... :diablotin: )...Πολύ ωραίο βιντεάκι!...Και τώρα που ξεκαθάρισε το τοπίο...περιμένουμε με αγωνία... :flower:

bibibo μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα