Ενδιαφέρουσες διαδικτυακές δημοπρασίες για το Snes (Ebay κτλ...)

Εμένα πρέπει να έχει το πορτογαλικό μάνουαλ, εκτός και άν δέν θυμάμαι καλά, μπορεί και το αγγλικό...Σίγουρα έχει και την ελληνική φωτοτυπία πάντως ! Γουστάρω τρελά ελληνικές οδηγίες σε κουτιά nintendo, σπάνια δέ και ελληνικό μάνουαλ πλήρες, όπως σε ένα κουτάκι NBA All star Challenge για το Gameboy.
 
Other_Reality είπε:
Εμένα πρέπει να έχει το πορτογαλικό μάνουαλ, εκτός και άν δέν θυμάμαι καλά, μπορεί και το αγγλικό...Σίγουρα έχει και την ελληνική φωτοτυπία πάντως ! Γουστάρω τρελά ελληνικές οδηγίες σε κουτιά nintendo, σπάνια δέ και ελληνικό μάνουαλ πλήρες, όπως σε ένα κουτάκι NBA All star Challenge για το Gameboy.
Στην Ελλάδα κυκλοφόρησε η Γερμανική έκδοση σε μεγάλο μαύρο κουτί και με τον οδηγό στα Γερμανικά, η Αγγλική έκδοση με το μεγάλο κόκκινο κουτί και τον οδηγό στα Αγγλικά καθώς και η Ισπανική έκδοση στο μαύρο μικρό κουτάκι και με το κλασικό manual στα Ισπανικά. Όλες εισήχθησαν στη χώρα μας από την Itochu και όλες εμπεριείχαν την ελληνική φωτοτυπία, τυχαίνει να τις έχω και τις τρεις. :D

Από όσα γνωρίζω δεν εισήγαγε άλλη έκδοση η Itochu αλλά και πάλι Πορτογαλική δεν υπάρχει. Μάλλον την Ισπανική θα εννοείς στο μικρό μαύρο κουτάκι. Πάντως αυτή η Itochu το είχε κάνει λίγο μπάχαλο με τις εκδόσεις, εισήγε το ίδιο παιγνίδι από όλες τις χώρες και μας έχει μπερδέψει πολύ, κυρίως εμένα που προσπαθώ εδώ και χρόνια να φτιάξω έναν κατάλογο με όλα τα snes παιγνίδια που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα.
 
Ο other-reality εχει την μικρη ισπανικη εκδοση, την ειδα σπιτι του προχθες.

Του ελεγα οτι ειναι πιο σπανια απο την δικη μου μεγαλη αγγλικη κοκκινη.

Αν και την δικη μου δεν την εχω ανοιξει ακομα, αλλα σιγουρα ειναι αγγλικη.
 
Όντως....η έκδοση η Ισπανική είναι πιο όμορφη έκδοση του Super Metroid κι έχω δει να τελειώνει στο ebay σε πολύ ψηλές τιμές. Γενικά οι Ισπανοί πληρώνουν καλά για τα καθεαυτού δικά τους παιγνίδια.
 
Λοιπόν, έχω την εντύπωση ότι αυτή την συγκεκριμένη δημοπρασία την πόσταρε ο Aardy (χθες? προχθές?) στο chatbox & κόντεψα να λιποθυμήσω! :biglaugh:

Πείτε μου ποιος μπορεί να είχε τόσα λεφτά - το ποσό είναι ασύλληπτο!...
 
Μεχρι και πριν απο λιγο δεν ειχε ολοκληρωθει η συναλλαγη. Η συλλογη παντως, ειναι του περηφημου Adol, οπου ειχε πουλησει και μια ακομα ολοκληρωμενη συλλογη του Ιαπωνικου sega dreamcast. Οπως λεει παντως και ο ιδιος, πουλησε μονο μερος της συνολικης συλλογης του, τα καλα πραγματα τα εχει ακομα!
 
Getta Robo είπε:
Μεχρι και πριν απο λιγο δεν ειχε ολοκληρωθει η συναλλαγη. Η συλλογη παντως, ειναι του περηφημου Adol, οπου ειχε πουλησει και μια ακομα ολοκληρωμενη συλλογη του Ιαπωνικου sega dreamcast. Οπως λεει παντως και ο ιδιος, πουλησε μονο μερος της συνολικης συλλογης του, τα καλα πραγματα τα εχει ακομα!
και πια ειναι τα καλα πραματα που τα εχει ακομα???μηπως γνωριζει κανεις?(φαντασου τι εχει δλδ ο ανθρωπος)
 
και εγώ όταν την είδα έμεινα κάγκελο :D , πιο πολύ για τις τεράστιες αντοχές που θα πρέπει να έχει ο αγοραστής ώστε να μην ανοίξει τα factory sealed παιχνίδια που αποτελούν ένα μεγάλο ποσοστό της συλλογής,εγώ δεν θα άντεχα ούτε λεπτό :biglaugh:
 
sephirothson είπε:
και πια ειναι τα καλα πραματα που τα εχει ακομα???μηπως γνωριζει κανεις?(φαντασου τι εχει δλδ ο ανθρωπος)
Οπως εχει πει και ο ιδιος, ηταν ο σωστος ανθρωπος με χρηματα στη καταλληλη στιγμη. Εχει (η ειχε) πολλα παιχνιδια απο διαγωνισμους η ειδικες εκδοσεις, οπου πολλα απο αυτα δεν εχουν εκτιμηθει. Φυσικα και αρκετα ακυκλοφορητα που για ευνοητους λογους δεν εχει αποκαλυψει. Ακομα, οπως επισης εχει πει και ο ιδιος, καποιος με καποια καλα χρηματα, και λιγο ψαξιμο θα μπορουσε να εχει το 80% της συλλογης του. Ενα 10% ειναι το δυσκολο, ενα 9% θελει πολλα χρηματα και χρονο, και το 1% το σχεδον αδυνατο. Πχ το gundam του virtual boy πλυν του οτι κοστιζει μια περουσια δεν βρισκεται με τιποτα. Χωρια δηλαδη τους ποσους υπερσπανιους τιτλους του.
 
Έχει δίκαιο ο Robo! Ο Adol δεν πούλησε τα καλά κομμάτια της συλλογής του και ούτε πρόκειται να το κάνει. Βασικά, είπε ότι τελικά ο αγοραστής δεν πλήρωσε και από ότι κατάλαβα ακυρώθηκε η συναλλαγή. Προσωπικά, πιστεύω ότι ο Adol δεν ήθελε να πουλήσει τίποτε, ήθελε μονάχα να κάνει γνωστή τη συλλογή του στους νέους συλλέκτες που έχουν χρήματα.

Σάκη...τα καλά πράματα που έχει ακόμη μπορεί για σένα ή για μένα να μην είναι τόσο ενδιαφέροντα. Ο συγκεκριμένος συλλέκτης συνέλεγε μόνο japan τίτλους, καμμία σχέση με PAL ή με ntsc ή έχει ελάχιστα από αυτά.
 
Τελικά ακυρώθηκε ή ολοκληρώθηκε η συναλλαγή;
 
geo2004z είπε:
Σάκη...τα καλά πράματα που έχει ακόμη μπορεί για σένα ή για μένα να μην είναι τόσο ενδιαφέροντα. Ο συγκεκριμένος συλλέκτης συνέλεγε μόνο japan τίτλους, καμμία σχέση με PAL ή με ntsc ή έχει ελάχιστα από αυτά.
εχεις απολυτα δικαιο φιλε γιωργο...και τωρα που κοιταω τις φωτογραφιες απο την συλλογη του στο ebay τα περισσοτερα ειναι οντως απο την ιαπωνια.
 
Tupamaro είπε:
περα απο το big box του zelda δεν με συγκινει κανενα αλλο αντιστοιχο κουτι.Ασε δε που το συγκεκριμενο ειναι σε ασχημη κατασταση.Αυτο πχ ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση

http://www.ebay.co.uk/itm/Donkey-Kong-Country-2-Diddys-Kong-Quest-SNES-PAL-inc-Ltd-Ed-Players-Guide-/200844193112?_trksid=p2047675.m2109&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D29%26meid%3D3477358660174079576%26pid%3D100010%26prg%3D1013%26rk%3D5%26sd%3D170940832307%26
 
sephirothson είπε:
περα απο το big box του zelda δεν με συγκινει κανενα αλλο αντιστοιχο κουτι.Ασε δε που το συγκεκριμενο ειναι σε ασχημη κατασταση.Αυτο πχ ειναι σε πολυ καλυτερη καταστασηhttp://www.ebay.co.uk/itm/Donkey-Kong-Country-2-Diddys-Kong-Quest-SNES-PAL-inc-Ltd-Ed-Players-Guide-/200844193112?_trksid=p2047675.m2109&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D29%26meid%3D3477358660174079576%26pid%3D100010%26prg%3D1013%26rk%3D5%26sd%3D170940832307%26
μέχρι εκει δεν πήγα καν γιατί η τιμή είναι απαγορευτική, αν και σε δύο μέρες σίγουρα θα ακολουθήσει κι αυτό.
 
Axxxx.....αυτό το DKC 2 το ψάχνω εδώ και καιρό αλλά η τιμή του ebay δε μου επιτρέπει να το αποκτήσω, μεγάλος έρωτας! :dribble:
 
Ουσιαστικα εχει και οδηγο στρατηγικης αλλα αυτο δεν δικαιολογει για μενα τις 100+ λιρες.ενταξει πανεμορφο δεν λεω και το συγκεκριμενο ειναι σε αριστη κατασταση.
 
Πίσω
Μπλουζα