Ενδιαφέρουσες διαδικτυακές δημοπρασίες για το Snes (Ebay κτλ...)

Θα συμφωνήσω και εγώ και το χειρότερο είναι ότι αναμένεται να ανέβει και άλλο το ποσό, να δούμε που θα φτάσει...
 
sephirothson είπε:
Ουσιαστικα εχει και οδηγο στρατηγικης αλλα αυτο δεν δικαιολογει για μενα τις 100+ λιρες.ενταξει πανεμορφο δεν λεω και το συγκεκριμενο ειναι σε αριστη κατασταση.
Η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη έκδοση από το Ηνωμένο Βασίλειο είναι λίγο μπάχαλο. Κουτί και παιγνίδι έκδοσης UK, οδηγός στρατηγικής από το Αμερικανικό περιοδικό Nintendo Power, μεγάλο κουτί κακής ποιότητας από Nintendo UK και κυκλοφορία μόνο στο Ηνωμένο Βασίλειο. Παρόλα αυτά, εγώ το θέλω!!!!! :D
 
3 από τα παιγνίδια που έχω ήδη στη συλλογή μου και είναι ήδη πολύ ψηλά!

Super Mario World SNES New SEALED Yellow Box Edition Super Nintendo

%24(KGrHqR,!jgFB93NWemSBQp6z,l3k!~~60_12.JPG


http://www.ebay.co.uk/itm/Super-Mario-World-SNES-New-SEALED-Yellow-Box-Edition-Super-Nintendo-/150949098281?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item2325447329


Secret of Evermore SEALED New SNES Super Nintendo


%24(KGrHqNHJDcFCimhV7)MBQp-OIqG(!~~60_12.JPG


http://www.ebay.co.uk/itm/Secret-of-Evermore-SEALED-New-SNES-Super-Nintendo-/150949276554?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item2325472b8a

Donkey Kong Country 3 SEALED New SNES Super Nintendo

%24(KGrHqRHJFUFC,nd-NBTBQp-R+7rOQ~~60_12.JPG


http://www.ebay.co.uk/itm/Donkey-Kong-Country-3-SEALED-New-SNES-Super-Nintendo-/150949278983?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item2325473507

$(KGrHqRHJFUFC,nd-NBTBQp-R+7rOQ~~60_12.JPG

$(KGrHqR,!jgFB93NWemSBQp6z,l3k!~~60_12.JPG

$(KGrHqNHJDcFCimhV7)MBQp-OIqG(!~~60_12.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γιωργο μου τρεχουνε τα σαλια:dribble: καλα το super mario world £5,900.00????


ειναι δυνατον να δωσει καποιος 7500 ευρω σχεδον????
 
sephirothson είπε:
ειναι δυνατον να δωσει καποιος 7500 ευρω σχεδον????
Κι όμως είναι φίλε Σάκη, δυστυχώς! Εμένα, μου έχουν κάνει προσφορές υψηλότερες από την τιμή που βρίσκεται τώρα το παιγνίδι. Έτσι μου έρχεται να τα δώσω όλα και να πάω για διακοπές κανένα μήνα...
 
και μετά τις διακοπές θα ξαναρχισεις την συλλογή παλι ;)
 
Tupamaro είπε:
Tελικά μαζί με τα ταχυδρομικά το πήραν για 56 ευρώ, δεν το λες και άσχημα.Μάλλον δεν πήγε πολύ ψηλά λόγω της μέτριας κατάστασης του.
 
δεν ειναι απο ebay αλλα γνωστο μαγαζι της αθηνας εχει to donkey kong country σε πολυ καλη κατασταση(το περιγραφει σαν NEW)και το δινει...300 ευρω :beerz:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sephirothson είπε:
Οπου ειναι πολυ αξιολογος συλλεκτης δεδομενου της ηλικιας του, και του οικονομικου υποβαθρου του. Οπως ειναι και μελος μας! Δυστηχως η κριση μας εχει επιρεασει παρα πολυ.. Δεν ηθελε ποτε να το δωσει συγκεκριμενο αλλα μπροστα σε ολα τα αλλα, παραμενει απλα ενα παιχνιδι.

sephirothson είπε:
δεν ειναι απο ebay αλλα γνωστο μαγαζι της αθηνας εχει to donkey kong country σε πολυ καλη κατασταση(το περιγραφει σαν NEW)και το δινει...300 ευρω :beerz:
Αν αρχισω να αναλυω καταστασεις και γεγονοτα για δαυτους, θα κλαινε και οι πετρες. Ας μην τους δινουμε περαιτερω αξια αναφεροντας τους.
 
Getta Robo είπε:
Δεν ηθελε ποτε να το δωσει συγκεκριμενο
οτι χειροτερο για εναν συλλεκτη...και οπως ακριβως τα λες ειναι σχετικα με την οικονομικη κριση
 
Tο IoT είναι ένα παιγνίδι που σφραγισμένο αξίζει κάπου στα 300 ευρώ διότι είναι πάρα πολύ κοινό. Ο συγκεκριμένος πωλητής το έχει υπέρ-εκτιμήσει όμως όταν έχει κάποιος τη δυνατότητα "best offer" δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις. Να γυρίσω στο Illusion of Time, ου έχω κάπου στα 20-30 σφραγισμένα κομμάτια τα τελευταία 4 χρόνια, που το κάνει κοινό και καθόλου ποθητό για τους συλλέκτες. Εάν το δω το συγκεκριμένο να πωλείται πάνω από 300-400 λίρες θα εκπλαγώ.
 
geo2004z είπε:
Tο IoT είναι ένα παιγνίδι που σφραγισμένο αξίζει κάπου στα 300 ευρώ διότι είναι πάρα πολύ κοινό. Ο συγκεκριμένος πωλητής το έχει υπέρ-εκτιμήσει όμως όταν έχει κάποιος τη δυνατότητα "best offer" δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις. Να γυρίσω στο Illusion of Time, ου έχω κάπου στα 20-30 σφραγισμένα κομμάτια τα τελευταία 4 χρόνια, που το κάνει κοινό και καθόλου ποθητό για τους συλλέκτες. Εάν το δω το συγκεκριμένο να πωλείται πάνω από 300-400 λίρες θα εκπλαγώ.
Πουλθηκε ενα πριν εναμιση μηνα περιπου παντως, προς 720 λιρες. Ποτε δεν μπορει να ειναι κανεις σιγουρος τελικα με το ebay.

http://www.ebay.com/itm/Factory-Sealed-ILLUSION-OF-TIME-for-Super-Nintendo-Snes-Mint-and-Rare-Gaia-/261111358060
 
Getta Robo είπε:
Πουλθηκε ενα πριν εναμιση μηνα περιπου παντως, προς 720 λιρες. Ποτε δεν μπορει να ειναι κανεις σιγουρος τελικα με το ebay.http://www.ebay.com/itm/Factory-Sealed-ILLUSION-OF-TIME-for-Super-Nintendo-Snes-Mint-and-Rare-Gaia-/261111358060
Γνωρίζω τους περισσότερους που έλαβαν μέρος στη δημοπρασία και το τελευταίο σωστό bid ήταν αυτό των 440...μέχρι τα 720 έχουμε μία διαφορά 300 λιρών που είναι "αέρας". Αμφιβάλλω μάλιστα εάν πουλήθηκε πραγματικά γιατί ούτε το feedback του νικητή είδα κάπου. Δυστυχώς, αυτή την ψεύτικη δημοπρασία θα είδε και ο έλληνες πωλητής και θα ενθουσιάστηκε. Το παιγνίδι όπως είπα και παραπάνω είναι από τα φθηνότερα σφραγισμένα.
 
geo2004z είπε:
Δυστυχώς, αυτή την ψεύτικη δημοπρασία
Καιρό τώρα με τρώει αυτή η απορία. Βλέπω αρκετά παιχνίδια για μηχανήματα της nintendo (απο nes μέχρι 3ds) να τα κερδίζει κάποιος που βάζει το διπλάσιο bid την τελευταία στιγμή, ή θα κάποια τιμή πολύ μεγαλύτερη από την πραγματική του αξία. Υπάρχει τρόπος να καταλάβουμε αν η δημοπρασία είναι υπαρκτή ή ο bidder διατίθεται στην πραγματικότητα να δώσει αυτό το ποσό?
 
Αυτη δεν ειναι απλα ενδιαφερουσα αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ :sealed:
 
Aardvark είπε:
Aν δεν ειναι αυτη ενδιαφερουσα ,δεν ξερω ποια ειναι


Complete US Super Nintendo (SNES) collection with all boxes and most manuals

http://www.ebay.com/itm/300830169972?afsrc=1

metalcandyman είπε:
Αυτη δεν ειναι απλα ενδιαφερουσα αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ :sealed:
Ρε μη μασατε....μαιμουδες ειναι!!!!!!!:biglaugh:

Οντως εντυπωσιακη! :eek: Αλλα και τα 25.000 Δολλαρια...πιο εντυπωσιακα ακομα!!!!!!!:animeek::animeek:
 
Σταυρο η τιμη ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.Eδω αλλος πουλαει ενα παιχνιδι που ειναι με ζελατινα 5 και 6 χιλιαδες δολλαρια και αυτος πουλαει οτι κυκλοφορησε σε Αμερικη απο παιχνιδια 25.000 δολλαρια.Τωρα αν κανενα απο αυτα δεν ειναι σπανιο ελαχιστη σημασια εχει γιατι οποιος τα παρει θα εχει οτι παιχνιδι κυκλοφορησε για snes στην Αμερικη και αυτο απο μονο του με αυτη την τιμη ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.
 
Πίσω
Μπλουζα