Ενδιαφέρουσες διαδικτυακές δημοπρασίες για το Snes (Ebay κτλ...)

Τα δυο oracles ειναι πολυ καλα παιχνιδια οπου δεν τα πηγανε εμπορικα και τοσο καλα, με αποτελεσμα να υπαρχουνε πολυ λιγα αντιτυπα στην αγορα. Οποτε τα σφραγισμενα σε καλη κατασταση ειναι σπανια.

Δεν κοστιζει τοσο, ο πωλητης εχει θεσει την τιμη του προιοντος του για τοσα. Καινουργια oracle of ages κλεινουνε συνηθως γυρω στα 300$.
 
Getta Robo είπε:
Τα δυο oracles ειναι πολυ καλα παιχνιδια οπου δεν τα πηγανε εμπορικα και τοσο καλα, με αποτελεσμα να υπαρχουνε πολυ λιγα αντιτυπα στην αγορα. Οποτε τα σφραγισμενα σε καλη κατασταση ειναι σπανια.Δεν κοστιζει τοσο, ο πωλητης εχει θεσει την τιμη του προιοντος του για τοσα. Καινουργια oracle of ages κλεινουνε συνηθως γυρω στα 300$.
Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση! :thumbup:

Κατα δευτερον γεννηθηκε αλλη απορια τωρα... #) ....αφου θα καταληξει να παρει στο τελος 300$,γιατι εχει παει την τιμη στο Θεο? :eek:

Μηπως νομιζει οτι θα βρεθει το μοναδικο κοροιδο που θα του τα δωσει?:what:
 
Εγω παντως θεωρω πολυ μεγαλες αυτες της τιμες ειδικα για παιχνιδια που κυκλοφορησαν σχετικα προσφατα το 2001 δηλαδη οπως τα oracle of ages-oracle of seasons.Προσωπικα παντως πιστευω οτι καλα σχετικα πουλησαν γιατι το ages πουλησε 1.92 μυρια και το seasons 1.86 μυρια την στιγμη που πιο πολυδιαφημισμενα Zelda και πιο ομορφα οπως το The minish cup πουλησε 1.42 μυρια.

Παντως οποιος βρισκει την τιμη πολυ υψηλη πουλαω τα δεικα μου πολυ χαμηλτερα ασχετα αν δεν εχουν κουτι χαχαχαχαχα :D

ΥΓ: Φυσικα και δεν πουλαω τιποτα πλακιτσα κανω :D

IMG_0626.jpg
 
stayros είπε:
Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση! :thumbup:
Κατα δευτερον γεννηθηκε αλλη απορια τωρα... #) ....αφου θα καταληξει να παρει στο τελος 300$,γιατι εχει παει την τιμη στο Θεο? :eek:

Μηπως νομιζει οτι θα βρεθει το μοναδικο κοροιδο που θα του τα δωσει?:what:
Εχει επισης την επιλογη make offer, μπορει κανεις να του προσφερει λιγοτερα χρηματα απο οτι ζηταει με το buy now, και αν κρινει πως τον ικανοποιει αυτο το ποσο, το πουλαει. Εχω αγορασει αρκετα αντικειμενα μεσω του make offer σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτη που ειχανε προκαθαρισει απο το buy now.

Ενας απο τους λογους που μπορει κανεις να εχει πολυ ψηλη τιμη, ειναι να βρεθει καποιος που δεν γνωριζει απο τιμες και να δωσει πολυ περισσοτερα χρηματα απο αυτα που μπορει να το βρει απο αλλου η χιλιοι δυο αλλοι λογοι.
 
Getta Robo είπε:
Εχω αγορασει αρκετα αντικειμενα μεσω του make offer σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτη που ειχανε προκαθαρισει απο το buy now.
Εγώ πάλι γιατί όποτε κάνω "προσφορά" μου την απορρίπτει κατ'ευθείαν σαν να έχει βάλει αυτόματο decline? Σε πολλές περιπτώσεις συμβαίνει αυτό. Με το make offer δεν έχω αγοράσει ούτε μισό item... :cry:
 
johnny19818 είπε:
Εγώ πάλι γιατί όποτε κάνω "προσφορά" μου την απορρίπτει κατ'ευθείαν σαν να έχει βάλει αυτόματο decline? Σε πολλές περιπτώσεις συμβαίνει αυτό. Με το make offer δεν έχω αγοράσει ούτε μισό item... :cry:
Αυτο γινεται οταν ο πωλητης εχει ορισει την χαμηλοτατη προσφορα για ενα αντικειμενο. Ας πουμε οτι εχω κατι προς πωληση στα 10.000$ και εχω την επιλογη make offer. Για να αποφυγει δημοπρασιες και προσφορες του τυπου "σου δινω ενα δολαριο", οριζει ο ιδιος το χαμηλοτερο ποσο που μπορει να σκεφτει για να δωσει ετσι ενα αντικειμενο. Εαν δωσεις χαμηλοτερο ποσο απο αυτο που οριζει, τοτε το αυτοματοποιημενο συστημα του ebay αποριπτει αμεσως την προσφορα.
 
Getta Robo είπε:
Εχει επισης την επιλογη make offer, μπορει κανεις να του προσφερει λιγοτερα χρηματα απο οτι ζηταει με το buy now, και αν κρινει πως τον ικανοποιει αυτο το ποσο, το πουλαει. Εχω αγορασει αρκετα αντικειμενα μεσω του make offer σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο αυτη που ειχανε προκαθαρισει απο το buy now. Ενας απο τους λογους που μπορει κανεις να εχει πολυ ψηλη τιμη, ειναι να βρεθει καποιος που δεν γνωριζει απο τιμες και να δωσει πολυ περισσοτερα χρηματα απο αυτα που μπορει να το βρει απο αλλου η χιλιοι δυο αλλοι λογοι.

Getta Robo είπε:
Αυτο γινεται οταν ο πωλητης εχει ορισει την χαμηλοτατη προσφορα για ενα αντικειμενο. Ας πουμε οτι εχω κατι προς πωληση στα 10.000$ και εχω την επιλογη make offer. Για να αποφυγει δημοπρασιες και προσφορες του τυπου "σου δινω ενα δολαριο", οριζει ο ιδιος το χαμηλοτερο ποσο που μπορει να σκεφτει για να δωσει ετσι ενα αντικειμενο. Εαν δωσεις χαμηλοτερο ποσο απο αυτο που οριζει, τοτε το αυτοματοποιημενο συστημα του ebay αποριπτει αμεσως την προσφορα.
Κατατοπιστικοτατος! :)

Σε ευχαριστω Getta!!! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς παρατηρώ ότι το θέμα έχει ξεφύγει αρκετά από τη λογική του Retromaniax, που είναι να καταγράψουμε και να μοιραστούμε τις αναμνήσεις μας από την εποχή που μεγαλώσαμε, και έχει καταλήξει να σχολιάζονται οι τρελλές τιμές που βάζει ο καθένας στα παιχνίδια που πουλάει, αρκετά ποστ να μην αναφέρονται καν σε snes και παρελκόμενά του, τα περισσότερα ποστ (να μην πω σχεδόν όλα) να μην έχουν πια νόημα καθώς φωτογραφίες δεν υπάρχουν και επειδή η δημοπρασία έχει λήξει (λογικό είναι) να μην έχει κάποιος μια εικόνα για το τί συζητάτε και το κερασάκι, να διαφημίζει ο κάθε επιτήδειος - εξυπνάκιας τις δικές του δημοπρασίες (βλέπε πρόσφατο περιστατικό).

Σαφώς και υπάρχουν αρκετές χρήσιμες πληροφορίες διάσπαρτες μέσα στις 25 σελίδες αλλά θα ήταν προτιμότερο να ανοίγονταν θέματα για τα παιχνίδια αυτά πχ. να γίνονταν ένα review :)

Οποιεσδήποτε ενστάσεις υπάρχουν παρακαλώ με πμ :)
 
Πίσω
Μπλουζα