Ενημέρωση σχετικά με τις διαφημίσεις στο Retromaniax

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μα δε ζητάμε να πατήσεις banner! Είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός.
 
^

κατανοητό. και θα προσπαθήσω να κάνω τον εαυτό μου να το θυμάται για εδώ.

αλλά εάν πάμε σε donation για τι ποσό στο περίπου θα λέμε?
 
Είμαστε σε Dedicated server, θέλουμε τουλάχιστον 50? τον μήνα για το hosting χωρίς να υπολογίζω domains, software updates, theme updates, δικηγόρους κλπ

Το Retromaniax είναι ακριβό "σπορ".
 
Συγγνώμη παιδιά, αλλά συνδρομές σε τέτοιους καιρούς είναι βάρος ασήκωτο. Δεν νομίζω να θέλει κανείς , το αγαπημένο μας φόρουμ να γυρίσει σε 10-15 ( και αν ) εκλεκτούς. Ελπίζω να μην εφαρμοστεί τόσο ακραίο μέτρο.
 
Μα δεν μίλησε κανείς για συνδρομή. Το Donate -που ούτε καν αυτό δεν έχουν εφαρμόσει τα παιδιά, εγώ το πρότεινα- είναι προαιρετικό.
 
δεν θελω να σκεφτομαι καν την συνδρομη ως λυση ειδικα σε τετοιες εποχες ας ελπισουμε να πανε ολα καλα με τις διαφιμησεις οσο για το donation εδω ολοκληρη wikipedia ζηταει καθε χρονο αλλα δεν ξερω αν θα εχει ανταποκριση....
 
Μα δεν μίλησε κανείς για συνδρομή!!!

Αυτό το thread είναι ο ορισμός του Ράδιου Αρβύλα :p

@Θάνος

Συμφωνώ!
 
Tότε παρεξήγησα... :)
 
Παίδες ψυχραιμία! Το θέμα με τα κλικς είναι για να μην μπούμε στη διαδικασία καν να βάλουμε donation (που είναι στην ουσία καθαρά προαιρετική & ανώνυμη δωρεά οποιουδήποτε ποσού: από μισό ευρώ μέχρι όσο μπορεί ο καθένας. Αυτό για να ξεχωρίζουμε για τι πράγμα μιλάμε). Τη συνδρομή δεν την σκεφτόμαστε καν, ειδικά τέτοιους καιρούς...

Διευκρίνιση:

Κλικς από διαφημίσεις:


Προαιρετικό - αν θέλετε κάνετε ένα-δυο κλικ σε κάποια διαφήμιση (που σας ενδιαφέρει) την ημέρα.

Κόστος για εσάς: Κανένα

Όφελος για το φόρουμ: Ναι.
 
Έπαιξαν και στο παρελθόν οι διαφημίσεις, αλλά δε θυμάμαι γιατί σταμάτησαν...

Ο.Κ. Θα μπει εξαίρεση στο AdBlock, εννοείται...

Είναι βασικό αυτό που λένε οι διαχειριστές πιο πάνω, πάντως: Μην κλικάρετε συνέχεια!!!

Θα γυρίσει μπούμερανγκ...
 
Ο.κ ελήφθη 1-2 κλίκ κάθε 2μέρες και είμαστε κομπλέ!! Δεν μας ζητάτε και κάτι τρομερό. :wink:
 
Τώρα ησύχασα γιατί εδώ και μέρες αναρωτιόμουν μήπως είναι δικό μου πρόβλημα που μου βγαίνουν διαφημίσεις. Με ενοχλεί η τόση παρακολούθηση που μας κάνουν βέβαια, και μου βγαίνουν διαφημίσεις σχετικές με πράγματα που έχω ψάξει τελευταία, αλλά για το Retromaniax δεκτό.
 
@perlastar

Δυστυχώς τo google δεν σε παρακολουθεί από τις διαφημίσεις, από κει γνωρίζεις ότι σε παρακολουθεί. Από κει μαθαίνεις τι γνωρίζει για σένα και τα ενδιαφέροντα σου.

Από την στιγμή που ανοίγεις τον browser και μπαίνεις σε ένα site είσαι records στη βάση της google, του facebook και των "άλλων".

Άλλοι καιροί.... :(
 
Ναι Shock, το ξέρω, όπως τα λες είναι. Γενικά είναι τρομακτικό το μέγεθος του φακελώματος που υπάρχει, καθώς και τα ψέμματα που μας ξεφουρνίζουν, γιατί κι εγώ δούλευα σε μέρη που κρατάγαμε αρχεία για πολύ κόσμο στους υπολογιστές, και μας έλεγαν να λέμε ότι δεν βλέπουμε σχεδόν τίποτα αν μας ρωτούσαν διάφοροι, αυτό όμως ήταν ένα μεγάλο ψέμα.
 
Νομίζω η ρύθμιση του adblock μας (αν υπάρχει) για να εμφανίζονται οι διαφημίσεις σε αυτό το url αρκεί.

Επίσης ένα κουμπάκι donate δε θα έβλαπτε, ούτε θα ήταν παράξενο, εδώ τόσα και τόσα sites έχουν ένα για το τίποτα.

Βέβαια το αρνητικό είναι ότι λόγω της extra js και των extra requests αργεί λίγο παραπάνω το φόρτωμα των pages, βλέπω τέσπα μια μικρή διαφορά στο σαράβαλο hardware μου εδώ.
 
Ρε παιδιά, όλο διαφημίσεις με γνωριμίες γυναικών μου βγάζει :eek: !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Ρε παιδιά, όλο διαφημίσεις με γνωριμίες γυναικών μου βγάζει :sealed: !!


Κάντο σαν το Ζήκο που έλεγε: τα κορίτσα της γειτονιάς μου με πειράζουνε. :biglaugh:
 
johnny19818 είπε:
Ρε παιδιά, όλο διαφημίσεις με γνωριμίες γυναικών μου βγάζει :sealed: !!
Αφου δεν σου βγαζει DuroX "οπλιζει σε 60 λεπτα" καλα εισαι :p χαχαχαχαχα

Βεβαια παντα υπαρχει η επιλογη πανω δεξια στην διαφημιση να απενεργοποιησεις καποια ειδη διαφημισεων!

ps. Παντως σημερα και χτες πιο πολυ κινητης τηλεφωνιας βγαζει και του Ολυμπιακου με την Nova!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειμαι οριακα να βαλω υποτιτλο στο προφιλ του Maddog κατω απο το αβαταρ του το: DuroX "οπλιζει σε 60 λεπτα"
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα