Επέστρεψε το Milko φράουλα!!!!!!!

telonio είπε:
Ωραίο είναι το milcafe, αλλά είναι τόσο μικρά που πρέπει να πίνω 4 - 6 ταυτόχρονα για να πω ότι πίνω.
Δεν εχω πιει milcafe...θυμαμαι αυτη τη συσκευασια

τίτλο.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σταύρο ωραίο Site, δεν το είχα δει ποτέ!

Αυτά που παρέθεσες:

Η σύσταση ήταν ίδια με του κανονικού Milko, με την προσθήκη φυσικού (συμπυκνωμένου) χυμού φράουλας.
'', επιβεβαιώνουν την τότε αίσθηση που είχα αποκομίσει!

Σκουρόχρωμο και παχύρρευστο τώρα, έναντι ανοιχτόχρωμου και με αίσθηση φρέσκου παλαιότερα, ήτοι πιο υδαρή ροϊκή γραμμή στο παρελθόν κατά την έγχυση σε ποτήρι.
ps: Το τρίκι μου φαίνεται νερουλό και με ''καραμελωτή'' γεύση :(
 
Μόλις ήπια μίλκο με φραουλα...πολύ νόστιμο! Δεν είχα πιει ποτε...
 
  • Like
Reactions: PT8
To λάτρευα από τις εποχές του σχολείου,το είδα τυχαία σε ένα περίπτερο χθες και μου άρεσε αρκετά.Άντε το επόμενο να είναι το Action που θα επαναφέρουν και φυσικά τη Merenda φράουλα και τη Merenda αμύγδαλο.
 
  • Like
Reactions: PT8
stayros είπε:
Μικρο το κακο....τα τσακιζουμε ανετα και τα δυο!!! :D
Χαχαχα !! Εννοείται :headbangdude:

PT8 είπε:
τον καιρό που είχε βγει το προϊόν, το έπαιρνα φανατικά εγώ και ένας ξάδερφός μου. Όλοι οι άλλοι το σιχαινόντουσαν!

Τελικά ο καθένας είχε τις δικές του προτιμήσεις. :) Απο την δικιά μου παρέα κανείς δεν το σιχαινόταν, χωρίς όμως να το αγοράζουν τόσο συχνά όσο το "σκέτο" Μίλκο. Ο διπλανός μου στην τάξη, εκείνο που σιχαινόταν ήταν το "αντίπαλο δέος" του Milko, το N'Joy !! (μάλιστα έκανε πλάκα σχολιάζοντας την γνωστή διαφήμιση, και αλλάζοντας την ατάκα, σε "Welcome monotony" !! :supergrin: )
 
  • Like
Reactions: PT8
Ωραίο και το N'Joy! Άσχετο: το ξέρουμε ότι τα γάλατα ΦΑΓΕ σύντομα θα γίνουν ''συλλεκτικά'' έτσι; :xm:
 
Μη μου πεις ότι κλείνει η ΦΑΓΕ
 
Το δοκίμασα τελικά κι εγώ. Ήταν όντως ευχάριστη έκπληξη, γιατί ήταν πολύ ωραίο όπως παλιά, και δεν κατάλαβα να έχει αλλάξει στη γεύση όπως νόμιζα ότι θα συμβεί. Ακόμα καλύτερα θα ήταν αν ξαναέβγαινε σε χαρτονένια συσκευασία όπως τότε, κι όχι σε μπουκάλι, αλλά οκ, αυτό δεν είναι και τόσο σημαντικό.
 
Εγώ το δοκίμασα σήμερα και δεν με ενθουσίασε μπορώ να πω.Το παλιό ήταν ποιο παχύρευστο και με περισσότερη ζάχαρη.Το τωρινό είναι νερουλό και χωρίς πολύ ζάχαρη.
 
έτσι για να θυμάμαι κάτι από τα παλιά!! ;)

Milko 80s & 90s

με μεράκι και αγάπη!

** δεν είναι αυθεντικά!

δημιουργια Milko --> by SPIROS44
 
Πίσω
Μπλουζα